Украина
category

Срочная военная служба (призыв в армию)

Вопрос № 1279
Срочная военная служба (призыв в армию)
1 Консультация
Бесплатно

Добрый день, я являюсь сиротой, мне 26 лет, через 4 месяца исполнится 27 лет. Мне пришла повестка в армию я ее не принял и не расписался. Что мне надо сделать? Каждый год они пытаются меня забрать в армию, на гос обеспечение я не находился, нет опекуна. Гос обеспечение до 23 лет, с призывом дела обстоят так же? Статус сироты после 23 лет теряется, для военкомата?

Консультации Советников

Вітаю.

Згідно чинного законодавства, особи позбавлені батьківського піклування не звільняються від проходження строкової військової служби.

Але відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" - відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

А ось шодо відмови від отримання повістки то тут потрібно уточнити:

- якщо Вам її кинули у поштову скриньку, або намагалися через когось передати, то нема підстав для переживань, оскільки Вас не було повідомлено належним чином під розпис. Відповідно до п. 64 «Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації, домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності. Тому виклики наприклад по телефону чи поштою не повинні рахуватися як належне повідомлення, також враховуючи положення п. 68 вищезазначеного положення в особових справах призовників повинен зберігатися корінець повістки з підписом призовника про те, що його попереджено про день і час явки у районний військовий комісаріат. Тобто повідомлення має бути вручене призовнику особисто!.

- якщо до Вас прийшов працівник військомату з повісткою, а Ви відмовилися, то на Вас очікує адміністративна відповідальність за ст.210 КУпАП, яка стосується порушення військовозобов’язаним законодавства про військову службу в мирний час та передбачає покарання у вигляді штрафу розміром від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 119 грн.).

01.11.17 00:21
Sunlight

Спасибо за ответ. Но если мне принесли сотрудники жека и я сказал что повестку брать не буду, в связи с тем что я являюсь сиротой. В ответ они мне сказали, что сиротой я являюсь до 23 лет. Этот статус сироты, действительно так до 23 лет или до 23 лет я нахожусь лишь на гос обеспечение?  В конечном итоге, что мне лучше сделать, явится в военкомат или же в след. раз просто взять повестку ? Если я возьму повестку, какие действия мне лучше всего сделать?

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ