Украина
category

Облаштування поручнів на сходах в багатоквартиному будинку.

Вопрос № 1292
Облаштування поручнів на сходах в багатоквартиному будинку.
4 консультации
100 грн.

Згідно проекту в багатоквартиному будинку( 8 поверхів) з обох боків сходів стіни. Поручні, за які можна  було б триматись при ходьбі по сходах, відсутні. Чи регулюється наявність поручнів у даному випадку якимось нормами будівництва? Чи відповідає даний проект державним будівельним нормам?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Параметри основних елементів сходових маршів і прольотів регламентуються в таких збірниках:

• СНиП IV - 14 - 84, розділ «Сходові конструкції», збірник 1 - 14.• СНиП IV - 14 - 84, розділ «Сходи житлових і громадських будівель», збірник 2 - 10.• СНиП 21 - 01 - 97, «Будинки і споруди. Пожежна безпека».

СНиП на висоту огорожі сходів, інші параметри При проектування різних сходів дуже важливо дотримуватися вимог діючих нормативних документів. Серед них першочергове значення мають СНиП на висоту огорожі сходи і на розміри сходинок, вимоги ухилу підйомної частини, а також деякі інші параметри.

У більшості випадків габарити і конструкція сходів закладаються в проект будівлі, і тому вам не доводиться турбуватися про точному дотриманні параметрів. Всі нюанси розраховуються професійними архітекторами, і завданням підрядника буде лише максимально точне втілення проекту в життя.

Параметри основних елементів сходових маршів і прольотів регламентуються в таких збірниках:• СНиП IV - 14 - 84, розділ «Сходові конструкції», збірник 1 - 14.• СНиП IV - 14 - 84, розділ «Сходи житлових і громадських будівель», збірник 2 - 10.• СНиП 21 - 01 - 97, «Будинки і споруди. Пожежна безпека».

• ГОСТ 23120 - 78, «Технічні умови на маршові сходи, майданчики і сталеві огорожі».

 • •ГОСТ 25772-83, «Загальні технічні умови на сталеві огородження сходів і балконів».
 • Основні параметри для перилВідносно перил та поручнів нормативи рекомендують дотримуватися таких правил:• Якщо ширина маршу не перевищує 125 см, то допускається установка перил з одного боку. Правда, це можливо тільки в тому випадку, якщо з іншого боку сходи обмежена стіною або інший капітальної конструкцією.

  При проектуванні підйому уздовж стіни в цілях економії можна встановлювати пристінні поручні на відстані 50-70 мм від поверхні перегородки.• При ширині сходового маршу більше 125 см перила встановлюються з двох сторін. Сходинки шириною більше 2,5 м повинні розділятися низкою центральних перил.• Допускається використання як суцільних, так і гратчастих огорож. У випадку з гратчастими конструкціями відстань між вертикальними елементами (балясинами) не повинно перевищувати 90 см.• Проміжки між балясинами заповнюються або ненесучими прутками (горизонтальними і вертикальними), або суцільними листами пластика, скла, металу і т.д.• При проектуванні скляних огороджень сходів рекомендується використовувати або триплекс, або • Огородження монтуються в площину ступенів. При необхідності заощадити простір СНиП допускає установку перил з кріпленням на торцевих частинах або косоурах.• І у суцільних, і у гратчастих огорож верхній край перекривається накладним поручнем ергономічної форми. Поручень може виготовлятися з різних матеріалів (дерево, пластик, штучний камінь і т.д.), проте його поверхня повинна бути рівною і гладкою.• СНиП на висоту поручня сходів містить досить жорсткі обмеження: для громадських будівель цей параметр становить 900 мм, для житлових - 1200 мм і більше. При зведенні багатоквартирних будинків, а також громадських будівель і споруд вимоги даних ГОСТів та Сніпів є обов'язковими для виконання.

  06.11.17 09:19
  Альона

  Доброго дня. Дякую за відповідь! Наскільки я зрозуміла з норм, там вказано лише опосередковано, що при наявності стін з обох боків сходів можна облаштовувати поручні лише з однієї сторони. Чи можна згідно даних норм висунути обгрунтовану претензію забудовнику щодо відсутності поручнів на сходах? Як це правильно зробити? 

  06.11.17 10:00

  Доброго дня.

  Через особливості будови сходових конструкцій, пов’язаних з високим ризиком падіння, і з урахуванням регулярності їх використання, нормативами,о були зазначені вище, передбачено ОБОВ’ЯЗКОВЕ розміщення перил, поручнів і огорож. При цьому загородженнями необхідно забезпечити будь-які внутрішні сходи, висота яких становить більше трьох ступенів.

  В нормативах встановлені випадки виключень, коли можливо встановлення поручнів(перил) з однієї сторони( ширина мару менше 125 см).

  Таким чином, забудовник зобов’язаних був встановити поручні (перила), що встановлено державно-будівельними нормами та нормами пожежної безпеки.

  Згідно вимог Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», зокрема ст. 2 частини 3 п. 8 : Суб'єкти містобудування, які виконують будівельні роботи, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:виконання будівельних робіт з порушенням вимог будівельних норм, державних стандартів і правил або затверджених проектних рішень - у розмірі сорока п'яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Відповідно до ст.. 3 вищезазначеного Закону , справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються:

  1) виконавчими органами з питань державного

  архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських

  рад;

  2) структурними підрозділами з питань державного

  архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської

  міських державних адміністрацій;

  3) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну

  політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та

  нагляду.

  Взагалі, при введенні будинку в експлуатацію, експерт не міг не помітити таке порушення будівельних норм.

  Але якщо склалася така ситуація, на мою думку, варто звернутись до забудовника з листом про роз’яснення причин не встановлення поручнів, що є порушенням норм, які мною зазначались(рекомендованим листом з повідомленням про вручення), а потім отримавши його відповідь (приклавши її до своєї заяви) звернутись до Державної архітектурно-будівельної інспекції(це можливо через центр надання адміністративних послуг Вашого району) з вимогою перевірити дотримання Вашим забудовником будівельних норм.

  Ответ оплачен: 50 грн.

  Вітаю.

  ДБНВ.2.2-17:2006:

  6.2.6 Уздовж обох боків усіх сходів і пандусів, а також біля всіх перепадів висот більше 0,45 м необхідно встановлювати огорожу з поручнями. Поручні пандусів слід розташовувати на висоті 0,7 і 0,9 м, сходів - на висоті 0,9 м, а в дошкільних закладах, парках, дитячих майданчиках - також і на висоті 0,5 м.

  Поручень перил з внутрішнього боку сходів повинен бути безперервним по всій їх висоті. Завершальні частини поручня повинні бути довші маршу або похилої частини пандуса на 0,3 м.

  Якщо у Вас є претензії до забудовника Вам необхідно в письмовій формі звернутись до нього з вимогами усунути недоліки, зазначивши при цьому що у випадку залишення вимоги без реагування ви будете звертатись до управління архітектури та містобудування

  06.11.17 10:48
  Альона

  Доброго дня!  Підкажіть, будь-ласка, чи розповсюджуються норми ДБНВ.2.2-17:2006 на всі багатоквартирні житлові будинки? Чи  тільки частина будинків має бути пристосована для маломобільних груп населення?

  06.11.17 10:57

  Вимоги встановлені для будинку в цілому

        

  Вимоги цього документа поширюються на проектування та реконструкцію цивільних (житлових та громадських) будинків та споруд з урахуванням потреб людей, які відносяться до маломобільних груп населення (далі - МГН), функціонально-планувальні елементи будинків і споруд, їх земельні ділянки, а також на вхідні вузли, комунікації, шляхи евакуації, приміщення (зони) проживання, об­слуговування і робочі місця, а також їх інформаційне та інженерне обладнання.

  Вимоги цих Норм не поширюються на будинки спеціалізованих закладів для постійного і тим­часового проживання інвалідів і людей старшої вікової групи на умовах опіки, стаціонари лікувальних закладів і аналогічні установи, призначені для обслуговування і постійного перебування даних категорій населення, а також на житлові будинки для однієї сім'ї.

  Маломобільні групи населення (МГН)- люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До мало-мобільних груп населення тут віднесені інваліди, люди з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, люди з дитячими колясками тощо.

  Здоров'я! ДБНВ.2.2-17:2006. Застосовуються саме до Вашого випадку! А, що саме цей напис означає, Вам розписали мої колеги вище.

  Сходи, шириною до 125 см можуть бути обладнані огородженням з одного боку (якщо з іншого розміщена капітальна споруда чи стіна). Сходова конструкція, що перевищує цю ширину, потребує встановлення огорож з двох сторін, а при досягненні 250 см – в монтажі огорожі, що проходить по центру.Фахівці рекомендують при обладнанні сходів до складу огороджувальної конструкції включити настінний поручень, розміщений на тій же висоті, що і поручень на перилах.Необхідність монтажу перил також залежить від габаритів сходового маршуПісля закінчення монтажних робіт, слід провести випробування встановлених огорож. Це виконують працівники державних установ, що стежать за дотриманням існуючих стандартів. При виявленні неточностей з боку будівельників або проектувальників, до них можуть бути застосовані різні міри адміністративних покарань. Їх суворість безпосередньо залежить від важкості і характеру порушень. Це можуть бути попередження і штрафи. Крім того, всі огорожі сходів, зведені з порушеннями, повинні бути змінені.

  Похожие вопросы

  Реклама
  Мой ответ