Украина
category

Видеонаблюдение в ДОУ

Вопрос № 1299
Видеонаблюдение в ДОУ
11 консультаций
142 грн.

Здравствуйте! Родители хотят установить видеонаблюдение в государственном детском садике. Из 30 родителей готовы 16. Хотят установить за свой счет. Администрация против. Могут ли родители установить видеонаблюдение за свой счет не смотря на несогласие руководства и других родителей?

Консультации Советников

Самым правильным ответом на Ваш вопрос будет ответ на следующий:

16-ть посторонних  хотят установить видеокамеру в Вашей квартире за их счет. Вы согласны? )))

А если по сути - настаивайте на видеокамере ТОЛЬКО С КАРТОЙ ЗАПИСИ  - без онлайн-трансляции. + просите повесить объявление что висит камера и идет запись. И обговорите то, что ПРИ НАЛИЧИИ КАКОГО-ЛИБО конфликта с видеокамеры будут смотреть запись ТОЛЬКО сотрудники милиции

05.11.17 14:33
Елена

Видеонаблюдение установить можно, так? Даже если нет согласия остальных родителей?И имеет ли право администрация отказывать? 

05.11.17 14:46

Я же привел Вам понятный пример, на примере Вашей квартиры.

ВЫВОД  ОДНОЗНАЧНЫЙ - БЕЗ ИХ СОГЛАСИЯ НЕЛЬЗЯ! Как и без Вашего согласия в Вашей квартире!

Единственный Вам совет - договаривайтесь, и при позитивном решении - договоренность закрепляйте письменно. В суд обращаться, при отказе администрации, просто бессмысленно, нет норм, на основании которых суд ОБЯЖЕТ УСТАНОВИТЬ камеру. Нет такого способа защиты гражданских прав

Оскільки основним завданням навчального закладу є забезпечення добробуту і безпеки дітей на його території, встановлювати відеокамери законом не заборонено. Більш того, установка відеоспостереження в дитячому саду входить в обов'язки керівників дитячих садків, для запобігання протиправних дій та зниження ризику терористичних загроз. За допомогою відеокамер можна в будь-який момент отримати інформацію про те, що відбувається на території. За фінансову сторону при цьому повинні відповідати місцеві чиновники, проводячи всі процедури за кошти зі свого бюджету. Правда, на практиці батькам часто доводиться платити з власної кишені.

Перш ніж приступити до проектування та монтажу системи, необхідно випустити наказ про відеоспостереження в дитячому садку. Це серйозний документ, і до його складання потрібно підійти з усією відповідальністю. Ось які моменти тут повинні бути відображені:

 Список осіб, які несуть відповідальність за функціонування системи відеоспостереження.

 Список тих людей, які ознайомлені з офіційною документацією й зобов'язані передати її вимоги батькам та працівникам дитсадка.

 Затверджений акт, в якому відображені питання відеоспостереження.

 Відповідні зміни в правилах внутрішнього розпорядку установи.

Оскільки відеоспостереження в дитячому саду законно не у всіх внутрішніх приміщеннях, слід взяти письмову згоду на здійснення даної заходи у батьків або законних представників. Після того як наказ про монтаж системи видано, у всіх приміщеннях, де встановлені камери, вивішуються відповідні оголошення. Важливий нюанс: всю інформацію, зібрану в ході відеоспостереження, можна застосовувати лише для гарантії безпеки вихованців та працівників дитячого садка. Ні про яке викладанні даних відеоматеріалів у вільний доступ мови йти не може, тому керівництво повинно вжити необхідних заходів для захисту цієї інформації.Проте, перед всім цим необхідно колективно-письмово звернутись до адміністрації дитсадку для погодження встановлення даних камер, у разі відмови Ви завжди зможете звернутись до суду , та оскаржити таку відмову.

05.11.17 14:46
Елена

Тобто в цьому випадку повинна бути згода усіх батьків?

05.11.17 14:49

нет, должно быть согласие администрации садика. Если администрации откажет, можно обжаловать в суде.

По сути например  за 40 тысяч не каждый сможет купить оборудование, попросту говоря не все родители могут позволить себе такое удовольствие, а вот видеть и не переживать за ребёнка все хотят. 

05.11.17 14:57
Елена

Тогда на основании каких норм суд может обязать администрацию установить видеонаблюдение? Если родители отказываются в установке камер не из-за отсутствия средств? Играет ли роль то,что большинство хотят установить наблюдение (16 из 30)?

05.11.17 15:09

установка відеоспостереження в дитячому саду входить в обов'язки керівників дитячих садків, для запобігання протиправних дій та зниження ризику терористичних загроз.

В Киеве например выделили из бюджета 24,3 млн на установку камер в детсадиках и школах. 

Для суда нужно будет обоснование установки таких камер, например не доверие педагогам, а так же в целях риска террористических угроз, а так же ввиду последнего инцидента в стране, когда женщина похитила ребёнка из садика. 

Не желание администрации -это всего лишь боязнь сотрудников о том, а вдруг они " не дай бог " бьют вашего ребёнка и вы это увидите. Подать иск в суд, это уже дело юриста, который напишет грамотный отказ. Как вариант ещё куча жалоб в местный совет. В отдел образования и т.д.

Здравствуйте.

Без согласия руководства садика видеокамеры у родителей поставить не получится. Ведь для подключения необходимо выполнить работы по установке и подключению к электросетям.

Мое мнение что в случае если родители буду настаивать то руководство может попросту согласиться, особенно если такие родители обратятся в вышестоящие органы для давления на руководство садика.

    

Добрый день, Анна!

Установка камеры видеонаблюдения законом не запрещена. 

Так же нет процедуры, которая регулирует данный вопрос. Однако, есть такая практика. И вот Вам инструкция, согласно этой практики, как и что делать:

 • 1.Необходимо собрать родительское собрание и проголосовать. Родители, которые будут против, могут и не скидываться на эту камеру, однако, в таком случае, у них не будет доступа к паролям, чтоб они могли контролировать чем занимаются Ваши дети и как за ними смотрят.
 • 2.Родителям необходимо объяснить, что данная камера наблюдения является не накопительной, а вэб камера, через которую идет прямая трансляция.
 • 3.Всем родителям, даже которые не согласны с установкой, необходимо подписать расписку, в которой будет указанно, что они дают согласие на то, что за его ребенком могут наблюдать через камеру видеонаблюдения и так же не против на сбор и обработку персональных данных, согласно Закона Украины «О персональных данных».
 • 4.Такие же расписки из п. 3 необходимо получить от воспитателей и нянь.
 • 5.С результатами собрания необходимо обратиться к заведующей садика и получить ее разрешение.
 • 6.После получения разрешения необходимо обратиться в РАЙНО и уведомить их в письменном виде о том, что устанавливается такая камера (это нигде не прописано, однако говорю это Вам, исходя из слов человека, который в Киеве занимается образованием).
 • 7.Если же заведующая садика не соглашается на установку таких камер, Вы можете обратиться сразу в РАЙНО с заявлением, что хотите установить, собрать подписи родителей, расписки. Они могут обязать заведующую дать свое согласие.
 • В целом, как-то так. В общих чертах. Если Вам необходимо, то могу подготовить текст расписок и написать Вам ссылки на законодательство, где говорится, что нужно давать письменное согласие на съемку и т.д. Это прописано в Гражданском Кодексе Украины и в Законе Украине «О защите персональных данных».
 • P.S: без расписок ОТ ВСЕХ родителей, к сожалению, такую камеру установить невозможно. Это будет нарушать права их детей. 
 • Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь!
 • С Уважением, Ирина! 
05.11.17 15:27
Елена

Спасибо за ответ! Хотелось бы получить ссылки на законодательство. Скажите пожалуйста, считается ли это публичным местом? 

05.11.17 15:29

Сейчас открою законодательство. Детский садик, конечно, не является публичным местом. 

05.11.17 15:29
Елена

Спасибо за подробные ответы! Ирина, а что в случае, если остальные родители откажутся давать расписки?

05.11.17 15:33

Анна, всегда рада помочь. Если другие родители откажутся давать расписки, тогда Вы, к сожалению, не сможете устанавливать такие камеры, так как ведеонаблюдение за людьми (детьми) находится под защитой персональных данных, т.е. без дачи согласия видеонаблюдение проводится не может, так как это нарушение прав субъекта персональных данных и, соответственно Законодательства Украины! Через пару минут пришлю Вам ссылки на законодательство. 

05.11.17 15:44
Елена

Спасибо, еще вопрос, должно ли быть разработано положение о порядке применения таких камер? И должны ли установить таблички "Ведется видеонаблюдение"?И еще, на сайтах указывают, что ДОУ - это публичное место, т.е. в нормах законодательства не содержится запрета на установку видеокамер, использование видеозаписи для целей работы ДОУ и в интересах родителей, т.е. администрация не может отказывать в установке

05.11.17 15:55

 должно ли быть разработано положение о порядке применения таких камер? 

- Не обязательно, но для беспокойных родителей, воспитателей и нянь его разработать можно. Т.е. это, непосредственно, порядок доступа к таким камерам (пароли), время, в которое можно пользоваться, плата за пользование и т.д. 

Должны ли установить таблички "Ведется видеонаблюдение"?

- ОБЯЗАТЕЛЬНО!!!!

на сайтах указывают, что ДОУ - это публичное место, т.е. в нормах законодательства не содержится запрета на установку видеокамер, использование видеозаписи для целей работы ДОУ и в интересах родителей, т.е. администрация не может отказывать в установке

- Скажу Вам так. Публичное место, к примеру, это остановка, к которой каждый имеет неорганиченый доступ. А детский садик является учебным учреждением, в которое попасть не может никто, кроме родителей детей, которые там обучаются, самих детей и работников (это на пальцах если).

05.11.17 15:54
Елена

Ірино, а що нарахунок того, що  ДНЗ - є державним закладом, то навіть, якщо адміністрація дозволить встановити відеокамеру, - то це вже буде порушення норм чинного законодавства?  Дозвіл на встановлення відеокамери в ДНЗ надається вищестоящим органом.

05.11.17 16:02

           З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення

Стаття 1. Визначення термінів

громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу,

в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Анна, если честно, не совсем поняла последний Ваш вопрос. Если администрация не дает согласие - это не есть нарушение законодательства. Так как у нас вообще это процедура законодательно не урегулирована. Сейчас в Министерстве образования занимаются проектом, который касается оснащения камерами видеонаблюдения детских садиков.

Если администрация садика даст согласие, а не все родители дадут разрешение и будет установлена камера - тогда это будет нарушение прав субъекта персональных данных. 

Если администрация садика не разрешает, тогда нужно обратиться в вышестоящую организацию (РАЙНО). И если разрешает и у Вас есть все расписки от родителей, РАЙНО все равно в письменном виде нужно уведомить, что установлена такая камера (это информация от человека с Министерства образования).

05.11.17 16:43
Елена

Спасибо за ответы!

05.11.17 17:14

Всегда пожалуйста!

Можете записать мой номер телефона и звонить при возникновении юридических вопросов.

06.11.17 13:26
Елена

Здравствуйте! Каким образом можно обязать администрацию установить камеры? Например, есть письмо МОН от 11.04.2011 Щодо посилення боротьби проти розповсюдження та вживання психоактивних речовин. Сказано: З метою запобігання розповсюдження наркотичних засобів у навчальних закладах та поблизу них рекомендуємо встановити камери спостереження та засоби оперативного зв‘язку з правоохоронними органами з метою затримання осіб, які розповсюджують наркотики тощо.

06.11.17 13:52

Анна, добрый день! Вы мне лучше звоните при возникновении вопросов 0999500811. Я на связи с 11:00 утра до 23:00/ 7 дней в неделю. 

В консультации я Вам писала, что если администрация против, а у вас есть согласие (письменное) ВСЕХ родителей, подписанные расписки, что они согласны с законодательством и не против (я Вам примерный текст скидывала), чтоб их детей снимали на камеру видео наблюдения (в соответствии с Законом "О защите персональных данных" и ГК Украины), тогда Вы можете обратиться в вышестоящие органы, которые могут обязать администрацию садика "погодити" установку этих камер. 

Закон Украины "Об образовании":

Стаття 24. Управління закладом освіти

2. Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють:

засновник (засновники);

керівник закладу освіти;

колегіальний орган управління закладу освіти;

колегіальний орган громадського самоврядування;

інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.

Стаття 11. Дошкільна освіта

5. Органи місцевого самоврядування створюють умови для здобуття дошкільної освіти шляхом:

формування і розвитку мережі закладів освіти;

замовлення підготовки педагогічних працівників;

реалізації освітніх програм неформальної освіти для батьків;

проведення інших заходів.

Стаття 28. Громадське самоврядування в закладі освіти

1. Громадське самоврядування в закладі освіти - це право учасників освітнього процесу як безпосередньо, так і через органи громадського самоврядування колективно вирішувати питання організації та забезпечення освітнього процесу в закладі освіти, захисту їхніх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення, брати участь у громадському нагляді (контролі) та в управлінні закладом освіти у межах повноважень, визначених законом та установчими документами закладу освіти.

Громадське самоврядування в закладі освіти здійснюється на принципах, визначених частиною восьмою статті 70 цього Закону.

У закладі освіти можуть діяти:

органи самоврядування працівників закладу освіти;

органи самоврядування здобувачів освіти;

органи батьківського самоврядування;

інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

2. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти.

3. Повноваження, відповідальність, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.

Стаття 62. Органи управління у сфері освіти

1. До органів управління у сфері освіти належать:

Кабінет Міністрів України;

центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки;

центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти;

постійно діючий колегіальний орган у сфері забезпечення якості вищої освіти;

державні органи, яким підпорядковані заклади освіти;

органи місцевого самоврядування.

Короче говоря, как я Вам уже писала, Вам необходимо обратиться в РАЙОНО (по старинке такое название). Сейчас это звучит так - Управление образования администрации __________ (такого-то района) ________ (такого-то города) городского совета. 

Если соберете подписи все родителей и расписки, то могу помочь составить запрос для вышестоящих органов. 

*Точнее подать иск на отказ в установке. 

При большом желании и грамотном юристе, бороться с отказом администрации можно и нужно. 

Я уже составляла подобную расписку. Вот Вам приблизительный текст (это приблизительно, так как расписка была не совсем для садика. Для детского клуба):

Розписка від батьків

Я, _____________________________________________________________________________ (Прізвище, Ім’я, По батькові повністю)

паспорт України: серія____________номер____________ видан______________________________________________дата видачі________________,

постійно зареєстрований (а) за адресою: ___________________________________________

________________________________________________________________________________домашній телефон__(______)______________, мобільний телефон__(______)______________

будучи законним батьком/опікуном свого сина/дочки

________________________________________________________________________________ (Прізвище, Ім’я, По батькові повністю)

Свідоцтво про народження Серія _____ № _________, видано «___»____________ _______ року__________________________________________РАГС міста _______________________.

Цією розпискою підтверджую, що ознайомлений з Законам України «Про захист персональних даних».

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

1.Надаю добровільну згоду на обробку моїх персональних даних та персональних даних моєї дитини Адміністратором__________________________ у базі персональних даних з метою забезпечення реалізації соціальних відносин.

2.Даю згоду за зйомку дитини камерами спостереження.

Повідомлений, що:

 • 1.Під обробкою персональних даних відповідно до Закону розуміється будь-яка дія або сукупність дій, здійснюваних повністю або частково в інформаційній автоматизованій системі та/або в картотеках персональних даних, які пов'язані зі збиранням, реєстрацією, накопиченням, зберіганням, адаптуванням, відомостей про суб’єкта персональних даних в базі даних.
 • 2.Адміністратор (___________________________) прийняв на себе зобов’язання щодо захисту персональних даних та вживає технічних і організаційних заходів щодо захисту таких персональних даних.
 • 3.Персональні данні, що стали відомі у зв’язку з виконанням обов’язків _______________________, не розголошується іншим особам,

4. Згідно зі статтею 14 Закону ____________________________ має право на передання персональних даних клієнтів без повідомлення їх про це у випадках:

1) якщо передача персональних даних прямо передбачена законодавством України і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини;

2) отримання запиту від органів державної влади і місцевого самоврядування, що діють у межах повноважень, наданих законодавством України.

З Законом України «Про захист персональних даних» ознайомлений______________________.

(дата, підпис)

______________________ «___» _____________ 201__ р.

Приблизительный текст для нянь и воспитателей! 

ЗГОДА

на обробку персональних даних

Я, __________________________________________________________________

(прізвище, ім’я по батькові)

(народився_____ _______________ ______року, паспорт серія ______ №___________

виданий _____________________________________________________________

____________________________________________________________________

відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» даю згоду на:

обробку моїх персональних даних з первинних джерел у такому обсязі (зокрема відомості про освіту, професію, спеціальність та кваліфікацію, науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації, паспортні дані, дані про нагороди; відомості про трудову діяльність, особисті відомості (вік, стать, родинний стан, склад сім’ї тощо), відомості про зареєстроване або фактичне місце проживання, відомості про перебування на військовому обліку, дані, що стосуються стану здоров’я в межах, визначених законодавством, дані про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків, електронні ідентифікаційні дані (біографічні довідки, номери телефонів), запис зображення (фото);

на зйомку камерами спостереження.

Повідомлений, що:

 • 1.Під обробкою персональних даних відповідно до Закону розуміється будь-яка дія або сукупність дій, здійснюваних повністю або частково в інформаційній автоматизованій системі та/або в картотеках персональних даних, які пов'язані зі збиранням, реєстрацією, накопиченням, зберіганням, адаптуванням, відомостей про суб’єкта персональних даних в базі даних.
 • 2.Адміністратор (___________________________) прийняв на себе зобов’язання щодо захисту персональних даних та вживає технічних і організаційних заходів щодо захисту таких персональних даних.
 • 3.Персональні данні, що стали відомі у зв’язку з виконанням обов’язків _______________________, не розголошується іншим особам,

4. Згідно зі статтею 14 Закону ____________________________ має право на передання персональних даних клієнтів без повідомлення їх про це у випадках:

1) якщо передача персональних даних прямо передбачена законодавством України і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини;

2) отримання запиту від органів державної влади і місцевого самоврядування, що діють у межах повноважень, наданих законодавством України.

Строки зберігання персональних даних визначаються згідно зі строками зберігання відповідних документів, встановленими законодавством України з метою захисту соціальних

Зобов’язуюсь у разі зміни моїх персональних даних надавати у найкоротший строк уточнену, достовірну інформацію т для оновлення моїх персональних даних.

«______» ______________20___р. _____________________

(підпис)

Ні, не можуть!

Якщо 16 батьків хочуть, щоб було встановлене відеоспостереження, то вони можуть відправляти своїх дітей у ті дошкільні заклади, де таке встановлене. Вимагати щось подібне з вашої сторони немає ніяких правових наслідків. Навпаки за  надмірне нав'язування ваших дітей можуть більше не приймати у такий дошкільний заклад.

Навіть у випадку згоди адміністрації не можна встановити, оскільки решта батьків не згідні. Початково вони відправляли своїх дітей без відеоспостереження. У разі встановлення вони можуть оскаржити таке в суді, або в досудовому порядку і їхні вимоги будуть законні.

Законодавством не передбачено встановлення відеоспостереження у дошкільних чи інших навчальних закладах.

Вимога встановлення відео камер не відповідає закону і ні згода всіх батьків, ні згода адміністрації не може надавати правомірнрсті виконання таких вимог

Доброго дня! Я так розумію, половина батьків хоче встановити камеру у ДНЗ, половина ні. Оскільки ДНЗ - є державним закладом, то навіть, якщо адміністрація дозволить встановити відеокамеру, - то це вже буде порушення норм чинного законодавства.

1. Дозвіл на встановлення відеокамери в ДНЗ надається вищестоящим органом.

2. Якщо навіть не половина батьківського комітету, а хоча б один із батьків буде проти, то все рівно він буде правий, адже його дитина відвідує заклад і може потрапити на відео.

Ответ оплачен: 142 грн.

Конституция Украины:

Стаття 32 Конституції України передбачає, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Гражданский кодекс Украины:

Стаття 302. Право на інформацію

1. Фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

Збирання, зберігання, використання і поширення інформації про особисте життя фізичної особи без її згоди не допускаються, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

2. Фізична особа, яка поширює інформацію, зобов'язана переконатися в її достовірності.

Фізична особа, яка поширює інформацію, отриману з офіційних джерел (інформація органів державної влади, органів місцевого самоврядування, звіти, стенограми тощо), не зобов'язана перевіряти її достовірність та не несе відповідальності в разі її спростування.

Фізична особа, яка поширює інформацію, отриману з офіційних джерел, зобов'язана робити посилання на таке джерело.

Стаття 307. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок

1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.

3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.

Закон Украины «Об информации»

Стаття 27. Відповідальність за порушення законодавства про інформацію

1. Порушення законодавства України про інформацію тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Стаття 31. Відшкодування матеріальної та моральної шкоди

1. У разі якщо порушенням права на свободу інформації особі завдано матеріальної чи моральної шкоди, вона має право на її відшкодування за рішенням суду.

2. Суб'єкти владних повноважень як позивачі у справах про захист честі, гідності та ділової репутації вправі вимагати в судовому порядку лише спростування недостовірної інформації про себе і не мають права вимагати відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Це не позбавляє посадових і службових осіб права на захист честі, гідності та ділової репутації в суді.

Закон Украины «О защите персональніх данных» (тут пол закона цитировать можно)

Стаття 9. Повідомлення про обробку персональних даних

1. Володілець персональних даних повідомляє Уповноваженого про обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних, упродовж тридцяти робочих днів з дня початку такої обробки.

Види обробки персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних, та категорії суб’єктів, на яких поширюється вимога щодо повідомлення, визначаються Уповноваженим.

2. Повідомлення про обробку персональних даних подається за формою та в порядку, визначеними Уповноваженим.

3. Володілець персональних даних зобов’язаний повідомляти Уповноваженого про кожну зміну відомостей, що підлягають повідомленню, упродовж десяти робочих днів з дня настання такої зміни.

4. Інформація, що повідомляється відповідно до цієї статті, підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Уповноваженого в порядку, визначеному Уповноваженим.

Стаття 10. Використання персональних даних

1. Використання персональних даних передбачає будь-які дії володільця щодо обробки цих даних, дії щодо їх захисту, а також дії щодо надання часткового або повного права обробки персональних даних іншим суб'єктам відносин, пов'язаних із персональними даними, що здійснюються за згодою суб'єкта персональних даних чи відповідно до закону.

2. Використання персональних даних володільцем здійснюється у разі створення ним умов для захисту цих даних. Володільцю забороняється розголошувати відомості стосовно суб'єктів персональних даних, доступ до персональних даних яких надається іншим суб'єктам відносин, пов'язаних з такими даними.

3. Використання персональних даних працівниками суб'єктів відносин, пов'язаних з персональними даними, повинно здійснюватися лише відповідно до їхніх професійних чи службових або трудових обов'язків. Ці працівники зобов'язані не допускати розголошення у будь-який спосіб персональних даних, які їм було довірено або які стали відомі у зв'язку з виконанням професійних чи службових або трудових обов'язків, крім випадків, передбачених законом. Таке зобов'язання чинне після припинення ними діяльності, пов'язаної з персональними даними, крім випадків, установлених законом.

Стаття 12. Збирання персональних даних

1. Збирання персональних даних є складовою процесу їх обробки, що передбачає дії з підбору чи впорядкування відомостей про фізичну особу.

2. Суб’єкт персональних даних повідомляється про володільця персональних даних, склад та зміст зібраних персональних даних, свої права, визначені цим Законом, мету збору персональних даних та осіб, яким передаються його персональні дані:

в момент збору персональних даних, якщо персональні дані збираються у суб’єкта персональних даних;

в інших випадках протягом тридцяти робочих днів з дня збору персональних даних.

Стаття 14. Поширення персональних даних

1. Поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних.

2. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

3. Виконання вимог встановленого режиму захисту персональних даних забезпечує сторона, що поширює ці дані.

4. Сторона, якій передаються персональні дані, повинна попередньо вжити заходів щодо забезпечення вимог цього Закону.

Стаття 24. Забезпечення захисту персональних даних

1. Володільці, розпорядники персональних даних та треті особи зобов’язані забезпечити захист цих даних від випадкових втрати або знищення, від незаконної обробки, у тому числі незаконного знищення чи доступу до персональних даних.

2. В органах державної влади, органах місцевого самоврядування, а також у володільцях чи розпорядниках персональних даних, що здійснюють обробку персональних даних, яка підлягає повідомленню відповідно до цього Закону, створюється (визначається) структурний підрозділ або відповідальна особа, що організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних при їх обробці.

Інформація про зазначений структурний підрозділ або відповідальну особу повідомляється Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, який забезпечує її оприлюднення.

3. Структурний підрозділ або відповідальна особа, що організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних при їх обробці:

1) інформує та консультує володільця або розпорядника персональних даних з питань додержання законодавства про захист персональних даних;

2) взаємодіє з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та визначеними ним посадовими особами його секретаріату з питань запобігання та усунення порушень законодавства про захист персональних даних.

4. Фізичні особи - підприємці, у тому числі лікарі, які мають відповідну ліцензію, адвокати, нотаріуси особисто забезпечують захист персональних даних, якими вони володіють, згідно з вимогами закону.

Стаття 28. Відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних

Порушення законодавства про захист персональних даних тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Добрый день! В данном случает в первую очередь должно быть согласие администрации. Без этого вы ничего не сможете установить в садике.

06.11.17 11:23
Елена

Здравствуйте! Каким образом можно обязать администрацию установить камеры? Например, есть письмо МОН от 11.04.2011 Щодо посилення боротьби проти розповсюдження та вживання психоактивних речовин. Сказано: З метою запобігання розповсюдження наркотичних засобів у навчальних закладах та поблизу них рекомендуємо встановити камери спостереження та засоби оперативного зв‘язку з правоохоронними органами з метою затримання осіб, які розповсюджують наркотики тощо. 

06.11.17 12:30

Если они вам откажут то пожалуйста единственный способ это обратится в суд

Реклама
Мой ответ