Украина
category

Як підтвердити, що я не проживаю з батьками?

Вопрос № 1301
Як підтвердити, що я не проживаю з батьками?
4 консультации
Бесплатно

Доброго дня, цікавить таке питання. Я фактично проживаю в орендованій квартирі (договору про оренду немає, бо власник квартири був проти), але приписана у будинку батьків. У цьому році батькам не дали субсидію, бо мати-непрацююча і їй нараховують 2 прожиткових мінімума , а батько отримує мінімальну зп. Як можна підтвердити, що я не проживаю з ними. Щоб моя заробітна плата не враховувалася.

Консультации Советников

Добрий день, Марина! 

У Вас взагалі немає договору оренди? А на яких умовах Ви тоді наймаєте житло?

„У разі, якщо людина зареєстрована, але не проживає за адресою реєстрації, а у нас таких чверть населення, то їй доцільно підтвердити факт свого перебування за іншою адресою відповідною довідкою”, - поінформував директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Це може бути документ, який підтверджує місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, тривалим відрядженням, відбуванням покарання тощо.

У такому разі, за словами Музиченка, доходи і витрати цієї людини не будуть враховуватися при розгляді й ухваленні рішення про надання її сім’ї житлової субсидії.

(https://news.dtkt.ua/ua/society/community/33586)

Якщо прописані члени родини фактично не проживають в квартирі, як це правильно вказати?

Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично там не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані, якщо на них за даними підприємств-надавачів послуг не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги.

Питання щодо нарахування плати за житлово-комунальні послуги громадяни вирішують з підприємствами та організаціями, які надають ці послуги.

Також про фактичне місце проживання особи, яка прописана в квартирі, однак не проживає в ній, за зверненням до ЖЕКу можна отримати довідку про склад сім’ї, в якій будуть зазначатися особи які фаткично проживають в конкретному приміщенні.

(http://tvoemisto.tv/news/yak_otrymaty_subsydiyu_rozyasnennya_yurystiv_70084.html) 

Тобто Вашим батькам слід звернутись до ЖЕКу, з нього прийдуть представники та складуть акт, що Ви дійсно не проживаєте за місцем реєстрації. Та Вам треба теж звернутись до ЖЕКу та отримати довідку, що проживаєте за певною адресою. Не обов’язково мати договір оренди. Наприклад, мій чоловік оформляв пільгу, яка йому надається державою. Ми проживаємо теж в орендованій квартирі, однак договору теж немає. Нам надали акт, який мали підписати сусіди, які засвідчують, що ми дійсно проживаємо за певною адресою. Також приходила перевірка. Складається акт та надається в органи соц захисту населення для оформлення субсидії.

Однак, коли ми жили в іншому місті, там витребували обов’язково додавати договір оренди. Власнику квартири, де Ві зараз проживаєте можна пояснити, що Ви можете з ним скласти договір, де не буде вказана ціна оренди, тобто Ви орендуєте квартиру не за гроші, а, наприклад, тільки сплачуєте комунальні послуги, а проживаєте безкоштовно. При таких умовах, власник квартири не має сплачувати податки. Це по-перше, а по-друге, цей договір, якій надається до органів соціального захисти населення, не йде більш нікуди. Тобто в податковій він точно не опиніться. Я можу надіслати Вам примірник такого договору.

Якщо Вам буде потрібна допомога, то звертайтесь додатково. Мої данні є в профілі.

Сподіваюсь, що допомогла у вирішання Вашого питання, з повагою Ірина!

Вітаю! Вашим батькам потрібно до заяви про призначення субсидії долучити довідку з ЖЕКу про осіб, які фактично проживають у вашому будинку та разом з правильно заповненою декларацією подати до підрозділу соцзабезу. Тому що, відповідно до законодавства, розгляд комісією питання про нарахування субсидії на фактичну кількість людей, які проживають в квартирі (будинку), здійснюється на підставі письмової заяви субсидіанта з відповідним проханням. При цьому, в декларації вказується повний склад зареєстрованих мешканців, але з позначкою «не проживають» навпроти відсутніх членів сім’ї.

На підставі цих документів, а також довідки, що підтверджує факт непроживання конкретної особи за цією адресою, соціальний інспектор перевіряє матеріально-побутові умови і складає акт. За результатами перевірки співробітниками УСЗН готується подання на Комісію, рішення якої є обов’язковим до виконання ЖКГ.

Таким чином, цілком реально отримати через комісію постанову про нарахування плати за послуги ЖКГ тільки на проживаючих у квартирі людей (наприклад, не на 4 прописаних, а на 2 реально проживаючих). І доходи для розрахунку субсидії також будуть братися тільки на тих осіб. які фактично мешкають у приміщені. А також уточнюю про всяк випадок, що винесення такого рішення жодним чином не впливає на прописку громадян, відсутніх за зареєстрованим місцем проживання. Вони як і раніше будуть прописані за старою адресою, але на період їх відсутності плата за комунальні послуги нараховуватися їм не буде. 

Підтримаю своїх коллег, щодо довідки з ЖЕКу за фактичним місцем вашого проживання та оформлення договору з оренди квартири - це значно прискорить позитивний результат.  

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ