Украина

Дикретный отпуск

Вопрос № 1311
Дикретный отпуск
4 консультации
Бесплатно

добрый день.

уточните, пожалуйста, сколько нужно проработать чтобы получить декретные?

я на данный момент работаю по трудовому договору (у нас в компании не выплачивают декретных), но планирую поменять работу и работать по трудовой. скажите пожалуйста, не будет ли поздно менять работу если беременность уже есть.

спасибо большое

Консультации Советников

Добрый день,

право на декретный отпуск у Вас наступает с первого дня работы. Но в вашем случае, нужно разобраться, что Вы имеете ввиду под трудовым договором. Очень похоже, что вы путаетесь в понятиях и сейчас вы официально не трудоустроены.

Если можно, напишите, пожалуйста ответы на вопросы:

-какие Вы документы подписывали при приеме на нынешнюю работу?

-Вы работаете у юр.лица или ФЛП?

есть какие то документы у вас на руках? если да, то можете их отправить мне на почту korniec.ljudmil@gmail.com тогда я смогу вам  помочь.

с уважением, Людмила

Добрий вечір!

Погоджуюсь із колегою, для чіткої відповіді необхідні відповіді на поставлені колегою питання.

Якщо Ви працюєте за цивільно-правовим договором(ЦПД), то у Вас немає жодних соціальних гарантій, передбачених трудовим законодавством.

Стосовно роботи, то роботу можна завжди поміняти. 

Якщо ви працюєте по ЦПД, то Вам і так і так нічого не міняється, тому можете міняти роботу, для більш чіткої відповіді Вам необхідно відповісти на питання, які поставила моя колега вище.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Добрый день, Ольга!

Естественно, полностью согласна с коллегами. Договор об оказании услуг и трудовой договор - это совершенно разные понятия. По трудовому договору у Вас есть социальные гарантии, по гражданско-правовому - нет. 

Право на декретные действительно возникают с первого дня работы. Если же у Вас есть беременность, и одна видна, то не думаю, что какой-то работодатель (если не через знакомых) согласиться принять Вас на работу. Во многих организациях при устройстве на работу необходимо пройти медицинский осмотр, куда включается и осмотр у гинеколога. 

Добрий день!

Згідно ст. 179 КЗпП, ст. 17 ЗУ «Про відпустки», оплачуваний час відпочинку майбутнім мамам надається за 70 днів до пологів.

Право піти в декретну відпустку мають лише особи, які перебувають у трудових відносинах із роботодавцем (ст. 2 Закону про відпустки). І лише такі громадяни, що є застрахованими особами, вправі отримувати допомогу за місцем роботи за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) — ч. 1 ст. 19 Закону № 1105.

Засновники, а також громадяни, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовим договором, не можуть піти в декретну відпустку (звичайно, якщо з ними одночасно не укладено трудовий договір). Хоча допомогу по вагітності та пологах вони все одно отримають, тому що в Україні її надають усім жінкам (ст. 7 Закону № 2811), але тільки не на підприємстві, а в органах соціального захисту населення.

Із 01.01.2015 р. застрахованим особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, допомога по вагітності та пологах виплачується виходячи із нарахованої зарплати, але в розрахунку на місяць не вище за двократний розмір мінзарплати, установленої законом у місяці настання страхового випадку.

Таким чином, для того, що отримати "декрет" можна пропрацювати хоч і 1 день, але щоб для виплат враховували Вашу зарплату (а не мінімальну) потрібно пропрацювати на підприємтсві не менше шести місяців.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ