Украина
category

Авто без документов

Вопрос № 1312
Авто без документов
2 консультации
Бесплатно

День добрый А какие нарушения грозят если машина не растаможена и нет гос знаков страны, допустим я цепляю укр.номера..... Какие штрафы и вообще что мне грозит если меня остановит полиция и окажется что номера не той машины и машина не зарегистрирована в Украине???? Спасибо.

Консультации Советников

Добрый день, Сергей!

Для начала давайте определимся - что значит машина не зарегистрирована в Украине? Согласно таможенного кодекса, при ввозе машины в страну, она регистрируется (не та регистрация, при которой машина ставится на учет). Эта регистрация состоит в том, что заполняются документы, в которых содержится информация на какой срок и на каких условиях она заезжает в нашу страну (транзитом, резидентом, нерезидентом. Сроки совершенно разные от 10 дней до одного года машина может находиться на территории Украины. Это очень важно понимать для дачи юридической оценки Вашего вопроса).

К примеру, в Украине очень распространена схема, когда ввозится машина на год в страну под роспись, что через год она должна будет выехать. А потом можно ввозить ее снова. Вот Вам для примера статья, по которой эта схема работает:

Стаття 380. Особливості тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування на митну територію України

3. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом Х цього Кодексу.

Строки, передбачені абзацами першим та другим цієї частини, можуть бути продовжені органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.

Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днівпротягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

4. Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

Транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарною позицією 8903 згідно з УКТ ЗЕД, можуть використовуватися громадянами, які ввезли їх в Україну, а також громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, за умови використання транспортного засобу від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.

Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

5. Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

6. У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів особистого користування внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання органам доходів і зборів власниками таких транспортних засобів достатніх доказів їх втрати чи зіпсування. Дозволяється поміщення таких транспортних засобів у митний режим відмови на користь держави чи знищення або руйнування.

Т.е., к чему я веду. Ответственность зависит от деталей. Может, машина ввезена легально, согласно ст., которую я привела выше, она может ездить год в Украине, но у Вас нет правильно оформленных документов на управление данным транспортным средством.

Полиция не проверяет такие машины, это не входит в их полномочие, если же не было "наводки" на Вашу машину со стороны таможенных служб, если машина не находится в розыске и т.д. Если у полиции возникнут сомнения по поводу Вашего автомобиля, тогда они спокойно могут сделать запрос в таможню, и если что-то там не чисто, тогда полиция объявляет машину в розыск, далее она изымается, а Вас привлекают к ответственности согласно той статье, которую Вы нарушили. А нарушения могут быть, как я уже говорила, разные, так как не понятно, каким образом и на каких условиях машина ввозилась на территорию Украины. 

Если машина не поставлена на учет, и Вы поставили на нее украинские номера, тогда полиция это может выяснить в том случае, если, опять таки, была наводка на машину (подобный автомобиль) со стороны таможенных служб. Если попадете, не дай Бог, в аварию, данная информация тоже моментально всплывет. 

Таможенный кодекс Украины:

Стаття 481. Перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів

1. Перевищення встановленого відповідно до цього Кодексу строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України не більше ніж на три доби -

тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою цієї статті, особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення такого правопорушення, а так само перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше ніж на три доби, але не більше ніж на десять діб -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

3. Перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше ніж на десять діб -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так же рекомендую ознакомиться с информацией со следующего сайта:

(https://auto.ria.com/uk/news/autolaw/234171/shtrafy-za-ezdu-na-blyakhakh-oficialno-ot-gfs.html)

Реклама
Мой ответ