Украина
category

Обчислення субсидії громадянам у декретній відпустці

Вопрос № 1328
Обчислення субсидії громадянам у декретній відпустці
7 консультаций
50 грн.

Доброго дня! Моя мама знаходиться у відпустці по догляду за моєю дитиною з 01.02.2016 року до досягнення нею трирічного віку (01.09.2018 року). Мама надала довідку з місця роботи, про те, що знаходиться у декретній відпустці до 2018 року та її заробітна плата становить за останні 0,6 місяців 0,00 грн. Співробітники служби сказали, що її довідку не врахують при обчисленні субсидії, оскільки Закон України про те, що будь-хто із родичів може перебувати у декреті на даний час скасували, тепер тільки мати або батько має право доглядати свою дитину, тому їй будуть враховувати суму в розмірі 2 прожиткових мінімумів громадян при наданні субсидії, як безробітній особі. Чи правильно це? Ми не згідні з цим твердженням.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрий день,

Кодекс законів про працю Стаття 179. Відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною

За бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Підприємства, установи та організації за рахунок власних коштів можуть надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Відпустки для догляду за дитиною, передбачені частинами третьою, четвертою та шостою цієї статті, можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Закон України "Про відпустки" Стаття 18. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Таким чином, дана норма не відмінена, відмова органу соц захисту враховувати нульовий дохід Вашої матері - неправомірна.

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня! 

Ні, норми ч.3 ст. 18 ЗУ "Про відпустки", ч. 7 ст. 179 КЗпП України, якими встановлено право на використання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, крім матері також батьком, бабою, дідом, або іншими родичами дитини є чинними. ( Посилання на норми у базі Верховної Ради України: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/322-08/paran982#n982; http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80) Ви можете оформити та подати скаргу на дії робітників служби соціального захисту щодо незаконного призначення розміру субсидії до вищестоящого органу, залежно від підпорядкованості ( до райдержадміністрації або до виконкому міськради, департаменту соцзахисту обласної адміністрації). Але раджу попередньо поспілкуватись із робітниками безпосередньо, розїяснити ситуацію, надати відповідні роздруківки із закону та Кодексу законів про працю.  

Ответ оплачен: 7 грн.

Здоров'я! На законодавчому рівні мої колеги Вас більш ніж добре проконсультували. Я ж в свою чергу, дам Вам пораду стосовно алгоритма Ваших дій. Якщо Вам відмовили рядові працівники відділу соціального забезпечення громадян, то звертатися до них знову, це - гаяти час! Ідіть прямо до керівника Вашого районного відділу СОБЕСу і обмалювавши йому ситуацію, додайте, що Ви радилися з юристами і отримали зовсім іншу відповідь, ніж Вам давали його підлеглі! Паралельно, раджу також, звернутися до центрального органу СОЦзабезпечення (якщо Ви з Києва, то це пр-т. космонавта Комарова 7), там Вам вже точно допоможуть. А, якщо виникнуть будь-які складності - телефонуйте прямо в Міністерство соц. політики., Це їх сайт http://www.msp.gov.ua/ , а це телефон.044 226-24-45.

Воно того варте! Аніж Ви будете переплачувати не зрозуміло за що і не зрозуміло кому! Тим більше, що закони на Вашому боці!

Ответ оплачен: 7 грн.

Брехня. Не вагайтеся і дзвоніть на 1545, до керіника установи пишіть письмове звернення (скаргу) з вимогою відповісти чому його працівник так відповів.

Одночасно подавайте всі документи на субсидію.

Такі особи не можуть працювати в державній службі України.

Ваша мати не є безробітною.

Взагалі, ця система обдурювання людей вже не витримує критики.

Ответ оплачен: 7 грн.

Якщо ваша мати у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, то мала б отримувати соц.допомогу при народженні дитини, яка не включається у розмір доходів при субсидії. Тому довідка про доходи справді не враховується.

Ще раз наголошую, що ваша мати не має статусу безробітної і не отримує допомоги по безробіттю.

Часто працівники соц.страху кажуть писати, шо безробітнй, здійснюють запит у центр зайнятості, який вказує, що така особа не зареєстров як безробітна, бо так і є. Після цього орган соц. страху на підставі подання завідомо неправдивих відомостей записує подвійний розмір мін.зар.плати невідомо чому.

Дії працівників соц.страху неправомірні

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ