Украина

Оформлення права власності на будинок

Вопрос № 1353
Оформлення права власності на будинок
9 консультаций
140 грн.

Я маю у приватній власності земельну ділянку.  На цій ділянці будую  житловий будинок. Чи можна право власності на цей будинок оформити на іншу особу (батька)?  У випадку різних майнових прав третіх осіб (суд, кредит, тощо) чи будуть розповсюджуватись претензії на такий будинок (земля у моїй приватній власності, будинок у приватній власності батька - якщо так можливо?

Консультации Советников

Вітаю.

Якщо батько стає власником будинку він стає власником земельної ділянки. Крім того під час оформлення права власності на будинок Вам необхідно надати документи щодо статусу земельної ділянки. 

Зміна власника не припиняє відносини з банком чи то кредитні чи то іпотечні. 

Земельний кодекс України

Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду

1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).

4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

5. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди.

6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.

У разі набуття права власності на жилий будинок (крім багатоквартирного), який розташований на землях державної або комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи, та необхідності поділу земельної ділянки площа земельної ділянки, що формується, не може бути меншою, ніж максимальний розмір земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли формування земельної ділянки в такому розмірі є неможливим).

Реєстрація права власності на нерухомість. Земельна ділянка

Автор: Сокол Владислав

Реєстрація права власності на нерухомість – земельну ділянку, полягає у внесенні відомостей про дану земельну ділянку до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Внесення відомостей здійснюється спеціальними суб'єктами – реєстраторами, нотаріусами.

До спеціального суб'єкта необхідно звернутися з заявою про реєстрацію права власності на нерухоме майно, до якої додається комплект документів:- паспорт та індифікаційний код особи;- довіреність представника (у разі здійснення реєстрації представником);- витяг про земельну ділянку з Земельного кадастру України*;- правовстановлюючий документ за земельну ділянку (переважно Акт про приватну власність на землю)**.*Витяг про земельну ділянку з Земельного кадастру України можна отримати в ЦНАП (в земельного реєстратора). Вартість послуги отримання даного Витягу – 90 гривень.**Акти про приватну власність на землю втратили свою чинність в 2013 році. Відомості з відповідного Акту підлягають обов’язковому внесенні в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Вартість послуг внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно і отримання Витягу – 170 гривень (з комісією).

Прийміть рішення про реєстрацію - збережіть власне майно! А ми виконаємо роботу за Вас!

Додаткові послуги: отримання земельної ділянки у оренду/постійне користування/власність, здійснення грошової оцінки земельної ділянки,виділення частки в нерухомому майні, супровід процедури купівлі-продажу земельної ділянки та інші.

Електронна пошта: vladyslav96sokol@gmail.com Телефон: +38 (063) 787-13-42

Реєстрація права власності на нерухомість. Квартира/будинок

Автор: Сокол Владислав

Реєстрація права власності на нерухомість – квартиру/будинок, полягає у внесенні відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Внесення відомостей здійснюється спеціальними суб'єктами – реєстраторами, нотаріусами.

До спеціального суб'єкта необхідно звернутися з заявою про реєстрацію права власності на нерухоме майно, до якої додається комплект документів:- паспорт та індифікаційний код особи;- довіреність представника (у разі здійснення реєстрації представником);- декларація про готовність об'єкта до експлуатації (для новобудови, після реконструкції та в інших випадках передбачених законодавством);- технічний паспорт на нерухоме майно.

Вартість послуг внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – 170 гривень (з комісією).

Команда професійних юристів зареєструє право власності на Вашу квартиру/будинок – швидко та якісно!

Додаткові послуги: отримання дозволу (декларації) на будівництво, введення об'єктів будівництва в експлуатацію, розробка технічних паспортів на нерухоме майно та інші.

Електронна пошта: vladyslav96sokol@gmail.com Телефон: +38 (063) 787-13-42

Погоджуюсь з колегою Є.Тарабакою, діє принцип цілісності земельної ділянки із будівлею, яка на ній розташована.

За змістом статті 377 ЦК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором. Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

Згідно статті 120 ЗК України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) при переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільно-правових угод, а право користування - на підставі договору оренди.

В разі придбання житлового будинку до особи-покупця переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій такий будинок розміщений, без зміни її цільового призначення (ч. 1 ст. 120 ЗКУ). Причому істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти (ч. 6 ст. 120 ЗКУ, ст. 377 ЦКУ).

Норма закріплює загальний принцип цілісності об’єкту нерухомості із земельною ділянкою, на якій цей об’єкт розташований. За цією нормою визначення правового режиму земельної ділянки перебуває у прямій залежності від права власності на будівлю і споруду та передбачається механізм роздільного правового регулювання нормами цивільного законодавства майнових відносин, що виникають при укладенні правочинів щодо набуття права власності на нерухомість, і правового регулювання нормами земельного і цивільного законодавства відносин при переході прав на земельну ділянку у разі набуття права власності на нерухомість.

При цьому при застосуванні положень статті 120 ЗК України у поєднанні з нормою статті 125 ЗК України слід виходити з того, що у випадку переходу права власності на об’єкт нерухомості у встановленому законом порядку, право власності на земельну ділянку у набувача нерухомості виникає одночасно із виникненням права власності на зведені на земельній ділянці об’єкти. Це правило стосується й випадків, коли право на земельну ділянку не було зареєстроване одночасно з правом на нерухомість, однак земельна ділянка раніше набула ознак об’єкта права власності.

Таким чином, за загальним правилом, закріпленим у частині першій статті 120 ЗК України, особа, яка набула права власності на будівлю чи споруду стає власником земельної ділянки на тих самих умовах, на яких вона належала попередньому власнику, якщо інше не передбачено у договорі відчуження нерухомості.

Здоров'я! Розтолковуючи ту юридичну писанину, що написали мої колеги людською мовою, зазначу наступне, згідно ЗК України (а саме ст.120) земельна ділянка слідуе за будинком, а не навпаки! Тобто, якщо Ваш батько стане власником будинку, то він автоматично стає власником зем.ділянки. А враховуючи силу юридичного відділу будь-якого банку, ви з батьком можете залишитися взагалі під відкритим небом! 

Якщо Ваша з/д має площу, скажемо 5 соток. Будинок займає 1 сотку. Можна виділити з/д під будинок як окрему частку - або повністю, або передати саме під забудову на підставі специфічного договору - суперфіцію, який призначений саме для забудови чужої земельної ділянки. Таким чином будете мати окремі об'єкти права - Ваша з/д 4 сотки (умовні) - та ділянка на 1 сотці з побудованим будинком - на Вашому батькові. Усе це можна та потрібно вирішувати. Крім цього, Ваша фраза "...будується будинок...", "...буду оформлювати.." - а потрібну дозвільну документацію Ви вже оформили?

Добрий вечір!

Якщо Вам буде зручно, то наберить мене завтра після 11:00, я розкажу Вам всі нюансі. 

Але колегі зазначили правильно. Якщо передаєте право власності на будинок, то і земля ПІД НИМ переходить в право власності Вашого батька. Як Вам порадив Костенко Євген, можна дійсно поділити земельну ділянку. Будинок та земля, яка під ним - батькові, а іншу поділити. Все залежить від того, скільки землі Ви маєте.

Але моя порада все передати батькові за договором дарування (нульова ставка по податкам). Якщо Вас "торкнуться" кредитори, то вони нічого отримати не зможуть.

З Повагою, Ірина!

Право собственности нельзя оформить на дом на другого, только на вас, дом стоит на земле которая оформлена на вас .

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ