Украина
category

Військовий контракт

Вопрос № 136
Військовий контракт
1 Консультация
Бесплатно

Я військовослужбовець строкової служби, до призову офіційно працевлаштований на уз, під час проходження служби отримую щомісячну середню зп. Суть питання в тому що я виявив бажання підписати контракт на 6 місяців після 11 місяців служби і хочу поїхати в ато, чи не звільнять мене з роботи?

Консультации Советников

Основні гарантії для військовослужбовців, в частині збереження робочого місця встановлюються ст.119 Кодексу законів про працю України. Відповідна стаття містить наступні положення:

- За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову.

- За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову.

Таким чином, відповідні гарантії поширюються виключно на осіб, які призвані під час мобілізації, або на особливий період.

Якщо ж ви були призвані на строкову військову службу не під час зазначаених обставин, то відповідні гарантії на вас не поширюються. А отже має місце застосування п.3 ч.1. ст.36 КЗпП УКраїни: 

Підставами припинення трудового договору є:

3) призов або вступ працівника або власника - фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ