Украина
category

Семейное право

Вопрос № 137
Семейное право
3 консультации
Бесплатно

Добрый вечер! У меня есть сын, с его отцом мы в разводе с 2014 года. Суд об алиментах я сыграла ещё год назад, но он не платит ихи сына не видеть с лета 2014 года. Подскажите пожалуйста могу ли я лешить его родительских прав?

Консультации Советников

Позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка можливо, якщо згідно ст.164 Сімейного кодексу України, якщо:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Якщо Ваш колишній чоловік ухиляється від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини, в першу чергу Вам потрібно звернутися до Органу опіки та піклування органу місцевого самоврядування для отримання висновку щодо доцільності позбавлення батьківських прав. Але, там Вам наддадуть перелік (великий) документів, який необхідний для цього обов`язково зібрати.

Зверніть увагу, що обов’язково будуть викликати колишнього чоловіка, якого будуть питати причини не спілкування (не виховання дитини), його думку з цього приводу та зобов`яжуть надати ним таких же документів. Якщо він працює, не зловживає наркотичними або алкогольними засобами, важко буде позбавити його батьківських прав.

Після отримання висновку з Органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав, Вам потрібно буде такий же пакет документів, який Ви збирали до Органу (тому збирайте його в 2-х екз.) та звернутися вже до адвоката (юриста) для складання відповідної позовної заяви, яка подається з документами до суду.

Сама процедура дуже довга та займає багато часу, якщо Ви налаштувалися цим займатися, наберіться терпіння.

     Крім того, у разі коли рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв`язку з ухиленням від сплати батьком аліментів або відсутності у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може буде зверненно стягнення, призначається в Управління соціального захисту населення (раніше називався совбес) по місцю мешкання тимчасова допомога дитині віком до 18 років, яку виплачує держава.

     Для цього Вам потрібно звернутися до УСЗН з документами:

- паспорт,

- ІНН,

- копія свідоцтва про народження дитини,

- рішення (свідоцтво) про розірвання шлюбу (при наявності),

- довідка державної виконавчої служби про заборгованість по сплаті аліментів протягом 6 місяців

можете - для этого вам нужно составить иск и подать его в суд

нужна помощь - звоните. пишите -

С уважением, Виктория Костромина , тел. 067 - 392 - 07 - 61; 050 - 208 - 41 - 00; 063 - 511 - 80 - 99, Email: kostromina.uryslygi@ukr.net; Skype: v17012007; Viber - +380673920761;

Сайт: http://advokat-citykiev.com.ua/

Добрый вечер Согласно семейному кодексу Украины вы имеете полное право через суд лишить отца вашего сына родительских прав на него так как отец не принимает никакого участия в его воспитании

Предлагаю заплатить 200 грн

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ