Украина
category

Зарахування допомоги по догляду за дитиною

Вопрос № 1388
Зарахування допомоги по догляду за дитиною
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня. Мій син знаходився у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Допомогу на дитину отримувала мама, яка працювала .При призначенні субсидії моєму синові зарахували як дохід два прожиткових мінімуми, мотивуючи це тим ,що він не отримував ніяких коштів. На мою думку управління праці порушує постанову КМУ №848 п.12 де вказано ,що під час перебування одного з батьків у такій відпустці ,йому повинні враховувати те ,що він отримував .Допомога призначається на дитину а не одного з батьків, хоча розпоряджаються коштами саме батьки. Чи правомірне було зарахування доходу в два прожиткових мінімуми?

Консультации Советников

Василь, добрий вечір!

Згідно Постанови, яку Ви вказали:

7. Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

12. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення, за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії. В окремих випадках за рішенням районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Виходячи з вище викладеного, якщо Ваш син був у декретній відпустці, та не отримував допомоги, так як раніше отримувала її його працююча дружина, тоді при розрахунку субсидії береться два прожиткових мінімуму на Вашого сина та гроші, які отримує його дружина. Якщо Ваш син за за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія,не отримував ніяких грошей.

З Повагою, Ірина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ