Украина
category

Розлучення з добровільним поділом майна

Вопрос № 1411
Розлучення з добровільним поділом майна
4 консультации
50 грн.

У шлюбі була придбана квартира навпіл, є дитина 3-х років. Чоловік зраджував і вирішив піти із сім'ї. В якості компенсації хоче віддати квартиру дружині і згодний платити аліменти якщо вона дасть розлучення. Проте він поспішив і сам подав на розлучення, не оформивши передачу своєї частини (у нього назріває велика покупка тому хоче пришвидшити розлучення). Оформлювати дарування він зараз не хоче, бо "немає зайвих коштів". Які є способи переоформення квартири з мінімальними витратами до розлучення якщо процес уже запущений? І подаючи документи, оригінал Свідоцтва про шлюб був відданий у суд. Які договори можна укласти в таких умовах?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Оля, добрий день! 

Договір дарування укладати зовсім не обов’язково. Якщо чоловік не претендує на квартиру, тоді все робиться дуже просто. 

Тільки треба звернутись до нотаріусу, де укладається угода про аліменти. Батько підписує свою згоду, нотаріус посвідчує. Теж саме можна зробити з майном. Укладається згода, в якій прописується яке майно за ким залишається. Нотаріус посвідчує і все.

Ні яких договорів дарування та незручностей. Чоловік вже подав на розлучення, однак ніхто не позбавляє його права подати додаткові документи для розгляду справи. 

Якщо виникнуть додаткові запитання, звертайтесь.

З Повагою, Ірина!

Вітаю.

Найкраще укласти з чоловіком договір дарування в якому він подарує свою частину або договір про поділ майна подружжя, а також укласти договір про участь у вихованні та утриманні дитини.

Стосовно того, що оригінал свідоцтва про шлюб в суді, можна в суді взяти про це довідку та нотаріусу подати копію (хоча, звісно, має биту оригінал), або краще знайти «свого» нотаріуса, який і з копією погодиться скласти угоду. 

Доброго дня. Я б радила Вам, укласти саме договір дарування ½ ч. квартири, а не угоду про аліменти чи будь-які інші згоди. Лише договір буде підтверджувати перехід права власності і ви станете єдиним власником майна. А про порядок стягнення аліментів ви домовляєтесь в суді.

Розтрати будуть невеликі і неспівмірні з тим коли ви будете: укладати договір про сплату аліментів, а потім договір про передачу майна в рахунок сплати аліментів. А будь якими іншими заявами чи згодами порядок переходу права власності на нерухоме майно не регулюється.

Окрім того, нічого страшного якщо свідоцтво про шлюб знаходиться в суді, в кожного нотаріуса є доступ до реєстру ДРАЦС. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ