Украина
category

Можно выгнать бывшего мужа из квартиры?

Вопрос № 1414
Можно выгнать бывшего мужа из квартиры?
1 Консультация
Бесплатно

Здравствуйте. Подскажите, как мне быть. Развелась с мужем 3 месяца назад. Он нигде не работает, алименты не платит, за квартиру тоже, в жизни сына 13 лет. не принимает участие. Квартира приватизирована и по закону мы все трое владельцы. Но первоначально квартира принадлежала моим родителям. Имею ли я право выгнать бывшего из квартиры?

Консультации Советников

Здравствуйте.

Если по закону он собственник по выгнать его нельзя. Ему можно предложить отдать часть квартиры в счет алиментов.

Сімейний кодекс України

Стаття 190. Припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно

1. Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

2. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.

3. Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

4. На майно, одержане за договором відповідно до частини першої цієї статті, не може бути звернене стягнення.

5. Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.

6. Договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, визнається судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини.

У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.

7. За позовом відчужувача нерухомого майна договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ