Украина
category

Продаж заставного майна під час банкрутства

Вопрос № 1417
Продаж заставного майна під час банкрутства
6 консультаций
50 грн.

Вітаю!

Виникла наступна ситуація:

Моя компанія є кредитором у справі про банкрутство. Входить до комітету кредиторів (найбільший кредитор з грошовими вимогами). Окрім нашої компанії також кредиторами є 2 банки (з заставними вимогами).

Нещодавно був проведений аукціон з продажу активів боржника (заставного майна), що є у заставі перед банками. Але, мою компанію (як основного кредитора) не було повідомлено про дату проведення зазначеного аукціону. А ми хотіли взяти участь у цьому аукціоні. Чи законно діяв Арбітражний керуючий? Чи повинен він був повідомити про дату та час проведення аукціону з реалізації заставного майна боржника  (що знаходиться у заставі у банку) інших кредиторів (або учасників комітету кредиторів). Чим регулюється процесс реалізації заставного майна у процедурі банкрутства? І чи можна це оскаржити? (результат або дії АК , наприклад, у зв'язку із не повідомленням інших кредиторів про дату та час проведення аукціону щодо реалізації заставного майна боржника .) Прошу надати повну відповідь на ці питання. Дякую.

Консультации Советников

Здоров'я! Ознайомтеся для початку з цією статтею http://aam.net.ua/view_post.php?article=vіdchuzhen...

там Ви найдете відповіді на переважну більшість Ваших запитань. Стосовно ж іншого, щодо оскаржування, так оскаржувати можна будь-які незаконні дії до суду! А перша незаконна дія у Вашому випадку, це те, що Вас не було повідомлено у встановленому законом порядку!

Успіхів.

25.12.17 16:38
Дмитро

Вітаю! Ваше посилання,нажаль, не відкривається. А в чому саме порушення моїх прав? АК повинен був повідомити всіх кредиторів про проведення аукціону продажу заставного майна (певних кредиторів)?

25.12.17 16:50

За 20 днів до початку торгів!

http://aam.net.ua/view_post.php?article=vіdchuzhennia-maina-v-protcedurah-banлrutstva

А в цій статті є посилання на закон, ознайомлення з яким Вам не буде зайвим!      

http://yur-gazeta.com/publications/practice/bankrutstvo-i-restrukturizaciya/problemni-pitannya-prodazhu-mayna-borzhnika-u-procesi-bankrutstva.html

Ответ оплачен: 25 грн.

Вітаю.

Арбітражний керуючий не зобов'язаний повідомляти про аукціон Кредиторів, які не є власниками майна чи іпотекодержателями.

Дана інформація публікується на наступному сайті http://www.arbitr.gov.ua/pages/157

Це були перші торги? Переможець є?

Доброго дня! Перш за все слід сказати, що Ваше питання регламентується нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом". 

Відповідно до статті 58 вище вказаного Закону - організатор аукціону не пізніше як за 15 робочих днів до дня початку аукціону оприлюднює на веб-сайті державного органу з питань банкрутства та Вищого господарського суду України (при проведенні електронних торгів - також на своєму веб-сайті) оголошення про проведення аукціону, а також письмово повідомляє про проведення аукціону власника майна, замовника та інших осіб, визначених замовником.

Статею встановлено обов'язок арбітражного керуючого повідомляти про проведення аукціону власника майна, замовника та інших осіб, визначених замовником. Тобто, Законом не встановлено обов'язку повідомляти письмово Кредиторів Боржника. 

Щодо оскарження торгів. Підстав на оскарження може бути декілька - порушення правил щодо підготовки прилюдних торгів (аукціону),  порушення правил проведення прилюдних торгів (аукціону), порушення правил оформлення результатів прилюдних торгів.  Для того, щоб  відповісти на питання щодо підстав оскарження, потрібно ознайомитись зі справою. 

Ответ оплачен: 25 грн.

Порушення ліквідатором (арбітражним керуючим) чинного законодавства при реалізації майна боржника, шляхом його продажу

без згоди заставного кредитора,

на підставі недійсної оцінки майна,

без завчасного повідомлення заставного кредитора про час і місце проведення спірних аукціонів, може бути оскаржене відповідно до норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Господарсько-процесуального Кодексу України до господарського суду, яким порушено провадження про банкрутство.

Спори, які виникають при проведенні та виконанні результатів аукціонів, у тому числі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу майна, розглядаються в межах провадження у справі про банкрутство (ст. 44 Закону про банкрутство). Лише в судовому порядку, а наявності для того підстав, можна визнати результати аукціону з продажу заставного майна недійсними.

Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.

Кошти, що залишилися після задоволення забезпечених вимог та покриття витрат, пов’язаних з утриманням, збереженням та продажем предмета забезпечення, підлягають включенню до складу ліквідаційної маси.

Так як Ваша компанія не є забезпеченим кредитором, але є кредитором, що має право на задоволення своїх вимог з залишку, Ви можете оскаржити дії ліквідатора до суду, посилаючись на порушення ваших прав щодо задоволення вимог в повному обсязі, але вірогдіність задоволення таких вимог невисока.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ