Украина
category

Подать на алименты не розводясь с мужем

Вопрос № 142
Подать на алименты не розводясь с мужем
2 консультации
Бесплатно

Могу ли я подать на алименты не розводясь с мужем?

Консультации Советников

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України в обов'язок батьків входить утримання своїх дітей, які не досягли повнолітнього віку, при цьому і батько, і мати мають рівні права і обов'язки по відношенню до своєї дитини. Батьківські права зберігаються за ними як в період спільного життя, так і після розірвання шлюбу, з чого випливає, що заява на виплату аліментів можна подати, як після розлучення, так і в період шлюбу.

Якщо один з батьків не надає матеріальну підтримку, достатньо подати заяву на аліменти без розлучення. щоб суд зобов’язав батьків, який ухиляється від виконання батьківського обов’язку, забезпечувати свою дитину.

Право на аліменти має не тільки дитина, а й дружина — до досягнення дитиною трьох років вона має право отримувати аліменти. Так закон захищає матерів — більшість з них не можуть працювати, поки дитина маленька. Якщо чоловік відмовляється матеріально підтримувати дружину і дитину, слід скласти заяву на аліменти без розлучення. адже чоловік за законом повинен надавати фінансову допомогу і дружині, і дитині. І якщо він цього не робить, він порушує права неповнолітньої дитини і своєї дружини.

Для того, щоб подати заяву на аліменти без розлучення. необхідно надати деякі документи: свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, паспорт, довідки про доходи і т.п. У заяві слід вказати, що чоловік / дружина не робить належної матеріальної підтримки.

Вищенаведені положення передбачені Сімейним кодексом України, зокрема ст. 75 - Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Крім того, відповідно до ст. 78 СК України, Ви можете укласти зі своїм чоловіком договір про надання утримання (Подружжя має право укласти договір про надання утримання одному з них, у якому визначити умови, розмір та строки виплати аліментів. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.)

можете 

будут дополнительные вопросы или нужна помощь - звоните. пишите -

С уважением, Виктория Костромина , тел. 067 - 392 - 07 - 61; 050 - 208 - 41 - 00; 063 - 511 - 80 - 99, Email: kostromina.uryslygi@ukr.net; Skype: v17012007; Viber - +380673920761;

Сайт: http://advokat-citykiev.com.ua/

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ