Украина
category

Уникають ремонту машини в СТО

Вопрос № 1439
Уникають ремонту машини в СТО
8 консультаций
100 грн.

Доброго дня,

маю авто - Сузукі Гранд Вітара. Купував нову у офіційного дилера. Машині лише 1 рік і 2 місяці часу, тобто вона ще досі на гарантії. З самого початку в машині була невеличка пролема - неритмічний стукіт з під капоту при найменшому навантеженні на двигун. Він, в принципі, не заважає але знаю що такого стукоту не має бути. 

Під час першого року володіння авто було, як мінімум, 3 візити на СТО з цієї причини. 

Після першого візиту зробили гарантійну заміну деталі (а саме, ролик привідного ремня) після чого проблема зникла на місяць але потім знов повернулась. 

Під час другого візиту сказали що ніяких проблем не побачили і просто розібрали-зібрали запчастини і змазали їх і, дійсно, проблема зникла. Але зникла лише на два тижні. 

Коли навідався третій раз з цієї причини то зробили те саме що і під час другого візиту. Результат - той самий. Два тижні нормально і потім знов те саме. 

Зараз ті сторонні звуки стають гучнішими. Хочу знов навідатись до дилера на СТО. Але підозрюю що вони знов тимчасове рішення зроблять і відправлять мене. Підозрюю що вони просто чекають коли мені то все набридне і я приїду до них коли воно вже остаточно зломається.

Питання: чи можна якось змусити офіційного дилера зробити заміну деталей в авто?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 100 грн.

Роман, добрий вечір!

Поки авто знаходиться на гарантії, Вам так і будуть ремонтувати та ремонтувати. Але я можу Вам порадити написати претензію, в якої буде вказано, що роботи, проведені під час гарантійного обслуговування не вирішують проблему. У Вас же є докази звернення за ремонтом по гарантії? Коли звертаєтесь до СТО, треба від них отримувати звіт про виконану роботу.

Ви можете самостійно написати саме офіційному представнику. Коли Ви купляли авто, має бути адреса. Треба описати всю ситуацію та дивитись, яку саме відповідь Вам нададуть. Але змусити провести заміну деталі майже неможливо, але треба спробувати.

Вам мають замінити деталь, так як це в їх інтересах. Це по-перше, по-друге, якщо Ви звернетесь в іншій центр по обслуговуванню авто (СТО) за заміною деталі, Вам це зроблять, але це не буде офіційний сервісний центр, тоді у Вас злетить гарантія.

Висновок: треба «трусити» офіційного представника!

Якщо потрібна допомога скласти претензію, або офіційний лист до представників, звертайтесь.

З Повагою, Ірина!

04.01.18 21:41
Роман

Дякую за відповідь.

1. Так, зберіг майже всі Акти виконаних робіт. Тобто доказ того що робились заміна / ремонтні роботи по запчастині є.

2. Гарантійні умови прописані в сервісній книжці що йде разом з авто.

3. Так, хочу написати претензію і мені потрібна Ваша допомога.

04.01.18 21:57

Роман, дякую за довіру та оплату. Звертайтесь до мене особисто 0999500811 besschastnaya@gmail.com

Працюю я 7 днів на тиждень. Дзвонити можна з 11:00 ранку до 23:00 вечора. 

Щоб скласти претензію та скаргу мені потрібно буде подивитись умови гарантії. Чекаю їх від Вас на пошті або Вайбер. 

З Повагою, Ваш радник Ірина!

Добрый вечер!

Действующим законодательством Украины предусмотрен единственный случай, когда собственник дорожного транспортного средства (он же - «потребитель» продукции) имеет право требовать гарантийную замену последнего. Итак, согласно ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», абз. 2 п. 29 Порядка гарантийного ремонта (обслуживания) или гарантийной замены дорожных транспортных средств (далее - Порядок), утвержденного Приказом Минпромполитики Украины № 721, требование о замене ДТС может быть предъявлено в случае обнаружения в период гарантийного срока недостатка такого ДТС, которое будет признано «существенным». При этом, согласно Порядку существенным считается такой недостаток, который делает невозможным либо недопустимым использование ДТС в соответствии с его предназначением, либо такой, который может представлять угрозу для жизни Потребителя либо иных людей, либо такой, для устранения которого необходимы большие издержки труда и времени и который проявляется неоднократно после устранения. В  каждом отдельном случае «существенность» недостатка устанавливается по результатам технического осмотра автомашины, который может осуществляться как Продавцом, так и самой СТО, с привлечением специалистов самого Производителя. По результатам такого осмотра СТО (Исполнитель) либо Продавец/Производитель составляет рекламационный акт, в резолютивной части которого указывается решение последнего о признании недостатка в работе ДТС существенным, либо другое неудовлетворительное для собственника решение (о не подтверждении завяленного недостатка, о возникновении недостатка вследствие нарушения собственником требований эксплуатационной документации). Нужно учесть, что в случае, если собственник и Исполнитель не пришли к согласию по поводу причин возникновения недостатков ДТС, такое ДТС может быть направлено на экспертизу в аккредитованные лаборатории.

Здоров'я! Цілком погоджуюсь з колегою Іриною Цалцалко. А, від себе додам фіксуйте кожне звернення, кожен свій візит на відео! Така Ваша дія і їх "приструнить", і Вам в разі звернення до суду не доведеться вишукувати додаткових доказів Вашої правоти!

у Вас є договір, де прописани умови гарантії? Якщо є, надішліть їх мені, будь-ласка.

Ще може Вам порадити написати скаргу в головний офіс офіційного представника на СТО, яке займається гарантійним обслуговуванням. 

Якщо «винести мозок», то Вам можуть пів авто замінити 😀

Можна також, провксти незалежну експертизу (з відеофіксацією усього процесу) і вже на підставі зібраних доказів і Ваших безрезультатних звернень до СТО звертатися до суду! З відшкодуванням як матеріальних, так моральних збитків!

Добрий вечір! 

Погоджуюсь з колегами щодо звернень до офіційного дилера.

Можна ще спробувати звернутися в сертифікований центр СТО офіційного дилера про проведення діагностики автомобіля, поки ще у Вас є гарантія. 

Погоджуюсь з колегою, Іриною Цалцалко, що необхідно прочитати умови на які поширюється гарантія, можливо на звуки, які Ви чуєте не поширюється гарантія, тому Вам тимчасово усувають причину. Але я б звернувся в сертифіковане СТО для діагностики автомобіля, щоб зрозуміти причину виникнення не зрозумілих звуків, а тоді уже звертатися до СТО. Можливо у Вас є браковані деталі, які необхідно замінити. 

З великою повагою до радника Вікторії, але коли береться інформація повністю слово в слово з інтернету, то треба хочаб робити посилання. Авторське право ніхто не відміняв. Ще стаття 2015 року. 

(http://autoportal.ua/news/articles/27581.html)

заміна транспортного засобу (як написано в статті) та заміна деталі - це ЗОВСІМ різні речі, нічого спільного ця стаття не має з ситуацією, яку вказали Ви. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ