Украина
category

Чи можна переписати пай коли маєш інше громадянство?

Вопрос № 1443
Чи можна переписати пай коли маєш інше громадянство?
4 консультации
Бесплатно

Чи можна переписати пай коли маєш інше громадянство? А від українського відмовитись. ? Переписати на доньку

Консультации Советников

Доброго дня, Оксано!

31.12.2017 були внесені зміни в Земельний кодекс України та був продовжений мароторій на відчуження паїв будь-яким шляхом. Ви не мажете продати пай, подарувати та інш. Пай Ви можете здавати тільки в оренду, або передати доньки, як спадщину. 

Мароторій продовжений до 01.01.2019 року.  

З приводу виходу із Українського громадянства. Виходячи із логіки та діючого законодавства, паї не можуть передаватись в розпорядження громадянам інших держав, тоб то, знов таки згідно логіки, цей пай держава повинна повернути назад, якщо Ви вийдете з українського громадянства. Але на практиці все робиться зовсім інакше. Ви можете з Вашою донькою заключити договір оренди з правом передачі в суборенду строком на 49 років.

Сейчас в стране мараторий на отчуждение этих земель только написать завещание или дать доверенность на управление

Пані Оксана, я Вам раджу написати заповіт, вказати, що земельний пай передаєте свєї доньки. А зараз передати їй його на підставі договору оренди з правом передачі в суборенду. 

У Вас достатньо не типова ситуація. Справа у тому, як я Вам вже казала, пай не може бути у Вас за законом, якщо Ви вийдете з українського громадянства, але пай Ви отримували, коли були громадянкою України. В Законі не вказано, якщо Ви перестали бути громадянином України, то пай у Вас мають забрати. Але всеж таки у нас в законодавстві прописано, що пай не може бути у іноземця, який є власником (розпорядником). Тобто ситуація неоднозначна. Виходячи з цього, Вам треба свій пай по всяк випадок захистити, щоб він залишився в «родині», а саме: з донькою укласти договір оренди та в подальшому написати заповіт на доньку. 

Договір можу допомогти скласти! 

Сподіваюсь, що допомогла Вам вирішити Ваше питання!

З Повагою, Ірина! 

Вітаю.

Коли Ви отримаєте громадянство іншої країни Ви зобов'язані протягом року відчужити дану ділянку, і в Вашому випадку ви зможете це зробити на користь  будь-якої особи. 

Якщо протягом року з дня отримання ділянки ви її не відчужите це зроблять в примусовому порядку за рішенням суду.

Реклама
Мой ответ