Украина
category

Действует ли мараторий на отчуждение земельного пая?

Вопрос № 1450
Действует ли мараторий на отчуждение земельного пая?
2 консультации
Бесплатно

Здравствуйте! на сегодняшний день поднял вопрос об оформлении наследства, а именно земельного участка (пай) переданный от матери в связи с её смертью в 2002 году. Свидетельство зарегистрировано Гос. нотариусом, на основании ст.529 ГКУ в редакции 1963 года, и п.4 конечного и преходного положения Гражданского кодекса Украины от 16.01.2003г. Скажите, есть ли смысл вести до конца это дело? действует ли мараторий на отчуждение?

Консультации Советников

Здравствуйте.

Если Вы его наследуете то нет.

     

До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, не допускається:

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Дмитрий, добрый вечер!

КОНЕЧНО есть смысл! Пай можно передавать ТОЛЬКО по наследству или договору аренды. Все. 

Нельзя его просто переписать на кого-то или продать, о чем указала советник Елизавета.

С Уважением, Ирина!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ