Украина
category

Надання нотраіусу нормативно-грошової оцінки

Вопрос № 1453
Надання нотраіусу нормативно-грошової оцінки
1 Консультация
Бесплатно

Скажіть будь-ласка якщо є ринкова оцінка земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства обовязково надавати нотаріусу для оформлення спадщини за заповітом нормативно грошову оцінку?

Консультации Советников

Вітаю.

Якщо Ви приймаєте спадщину після родича звертаю вашу увагу на наступне:

Спадкоємці першої та другої черги можуть вступити у спадок без замовлення оцінки нерухомості, що їм передається. Уточнимо, що такими є:

1 черга:

- діти спадкодавця (у тому числі зачаті за його життя та народжені після його смерті; народжені у незареєстрованому (громадянському) шлюбі, якщо батько добровільно визнав своє батьківство, або воно визнано через суд; усиновлені діти);

- дружина/чоловік;

- батьки.

2 черга:

- рідні брати та сестри;

- бабусі й дідусі (батьки батька та матері).

Також не повинні замовляти оцінку майна спадкоємці майна, вартість якого оподатковується за нульовою ставкою. ст. 174 розділу ІV Податкового кодексу України встановлює декілька ставок для оподаткування доходу платника податку, одержаного у вигляді спадщини, - залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу.

Право на застосування нульової ставки згідно зі ст.174.2.1. ПКУ мають:

члени сім’ї першого ступеня споріднення (1 черга), які успадковують будь-яку власність (крім випадків, коли або спадкоємець або спадкодавець є нерезидентом);

особа інвалід І групи або особа, яка має статус дитини сироти або, дитини позбавленої батьківського піклування, якщо успадковується нерухоме майно, рухоме майно, сума страхового відшкодування.

дитина інвалід, яка успадковує нерухоме або рухоме майно.

будь-яка особа, яка успадковує грошові заощадження або цінні папери часів СРСР.

Джерело: http://blog.liga.net/user/vmatselyuk/article/23808.aspx

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ