Украина
category

Спадщина землі

Вопрос № 1464
Спадщина землі
10 консультаций
50 грн.

Вітаю, дуже потребую допомоги!!! 

В мене померла мати в 2014 році. В 2017 ( в кінці ) міні стало відомо про те що моя мати отримала в 1996 році сертифікат на землю. Отже я почав звертатися до держгеокадастр ( за місцем видачі сертифіката ). Моі запити було розглянуто, я отримав відповідь, про те ще дійсно було видано такій сертифікат за рішенням РДА. Після цього я звернувся до сільської ради в межах якої ця земля. Склав відповідний запит та отримав відповідь, про те що дійсно було таке рішення АЛЕ МАТИ НИМ НЕ СКОРИСТАЛАСЯ. На момент смерті матері мати я сестричка та брат були зареєстровані разом. Дуже прошу, допоможіть розібратися що робити.

Консультации Советников

Доброї ночі, Євгеній!

З 1 січня 2013 року були внесені зміни до Земельного кодексу України, згідно яких державні акти на право власності земельних ділянок (паїв) вже не видаються. Виходячи з цього, оформити земельну ділянку за цією процедурою вже неможливо. .

У нас є Закон України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Стаття 3 закону говорить про те, що підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на

місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації.

Євгеній, перепрошую. В ночі не дочитала, що ви були зареєстровані з мамою на час смерті за одною адресою. Однак реєстрація ще не говорить про проживання разом. Або проживали? Якщо не проживали, то не вважається, що Ви прийняли спадщину автоматично. Тоді Вам треба було звертатись до нотаріусу в 6-ти місячний термін за прийняттям спадщини. І якщо не звернулись, тоді вважається, що спадщина не прийнята та через суд треба поновлювати строки на прийняття такої спадщини. 

Якщо проживали разом, Вам треба звернутись до нотаріусу за процедурою, яку описав Володимир Данилин. 

Відновити право, яке було надано Вашої матері матері на оформлення земельної ділянки, я вважаю неможливо, нажаль, але можна спробувати.

Як показує практика, ця земельна ділянка може вже давним-давно бути зайнятою. Якщо навіть так, то Ви зможете всеж таки отримати землю за сертифікатом, тоді, якщо земля зайнята, можете отримати гроші від людей, які її зайняли, або змушувати їх звільнити. Це дуже довгий процес і, дай Бог, щоб у Вас все вийшло!  

З Повагою, Ірина!

Доброй ночи, Евгений!

Учитывая, что с 1 января 2013 государственные акты на право собственности на земельные участки уже не выдаются, что связано с внесением изменений в Земельный кодекс Украины, по сути выделить земельную долю (пай) в земельный участок по той процедуре, которая определена указанным выше Законом, на данный момент невозможно.

Однако у граждан, владельцев сертификатов на право на земельную долю (пай) остается возможность получить земельный участок в порядке приватизации согласно ст. 118 Земельного кодекса Украины путем изготовления:1. технической документации по землеустройству относительно составления документов, удостоверяющих право собственности на земельный участок (если предварительно был разработан проект).2. проекта землеустройства по отводу земельного участка.

Сертификаты на право на земельную долю (пай) являются действительными до выделения собственникам земельных долей (паев) в натуре (на местности) земельных участков.

Но для начала Вам нужно признать право собственности на данный сертификат за собой в порядке наследования. 

Сроки на вступление в наследство Вами не пропущены! Вы фактически вступили в наследство после смерти матери, так как проживали и были зарегистрированы вместе с ней на момент ее смерти.

С уважением, Вячеслав!

Євгеній, я Вам всеж таки раджу звернутись до юристів в держгеокадастрі з питанням, чи можете Ви використати право на отримання земельної  ділянки (паю) за сертифікатом, який був виданий на ім‘я вашої матері. 

Та пояснити всі нюанси: коли був виданий сертифікат, що мати не скористалась цім правом та коли Ви дізнались про те, що він існує.

Ніхто не надасть більш правильну відповідь, ніж спеціалісти, які працюють саме в цій сфері. 

13.01.18 13:03
Євгеній

Доброго дня, Ірина! -я, звернувся із заявою до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївський області, та отримав відповідь на заяву.ЗГІДНО ПЕРЕВІРКИ "КНИГИ РЕЄСТРАЦІЇ СЕРТИФІКАТІВ НА ПРАВО НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ (ПАЙ)" ЗАРЕЄСТРОВАНО СЕРТИФІКАТ НА ПРАВО НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ (ПАЙ) НА ІМ'Я МОЄЇ МАТЕРІ, ТАКОЖ В КНИЗІ РЕЄСТРАЦІЇ СЕРТИФІКАТІВ НА ПРАВО НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ (ПАЙ) ЗА № ...... НА ПІДСТАВІ РОЗПОРЯДЖЕННЯ РДА ВІД 31.07.1996 р № ... НА ІМ'Я МАТЕРІ ЯК ЧЛЕНА КСП.

13.01.18 13:12

Євген, якщо Вам буде зручно, зателефонуйте мені через години 2-2,5 за номером 0999500811. У мене є певні запитання, від яких буде залежить більш правильна відповідь. 

увы но вы ничего по земле от мамы по наследству не можете оформить

Доброго дня, Євгеній!

Існує численна судова практика щодо спадкування земельного паю:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/71495333

http://reyestr.court.gov.ua/Review/71494513

http://reyestr.court.gov.ua/Review/71502166

http://reyestr.court.gov.ua/Review/71501802

Відповідно до частини 1 статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Частиною 5 вказаної статті визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (частина 2 статті 1220 ЦК України).

Згідно до ч. 3 ст. 1268 Цивільного процесуального кодекс України, 3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від не

Відповідно до роз'яснень в п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року „Про судову практику у справах про спадкування" за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Для отримання паю у спадщину вам необхідно:

  • отримати довідку, що на момент смерті матері ви проживали разом з нею;
  • звернутися до нотаріуса з заявою про отримання у спадщину паю, в зв’язку з тим, що ви фактично прийняли спадщину, проте не можете її оформити;
  • отримати відмову нотаріуса в зв’язку з неможливістю оформити пай;
  • звернутися до суду з позовною заявою, в якій аргументувати що 1. Строк не було пропущено спадщина фактично була прийнята, 2. Ви не змогли отримати у спадщину пай, в зв’язку з відсутністю його оформлення.
  • В разі отримання позитивного рішення суду – на загальних підставах отримувати земельну ділянку у власність – шляхом складання технічної документації.

Також звертаю вашу увагу, в разі якщо немає спадкоємців, передбачених заповітом чи законом (це також стосується й випадків, коли їх усунуто від права на спадкування, коли вони відмовилися від спадщини або не прийняли її), суд, за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, визнає таку спадщину відумерлою. А територіальні громади можуть розпоряджатися нею на власний розсуд, - наприклад, надавати у власність або здавати в оренду.

Якщо потрібна буде допомога у складанні запитів/позову до суду, звертайтеся.

З повагою, Володимир.

Ответ оплачен: 50 грн.

Вітаю. 

Чи є у вас копія сертифікату? А таж чи є вільні земельні ділянки на території,що зазначена в сертифікаті? 

13.01.18 12:47
Євгеній

Доброго дня, Єлизавета! -Чи є у вас копія сертифікату?на жаль не має.-Чи є вільні земельні ділянки на території,що зазначена в сертифікаті?на території сільської ради є вільна ділянка! тільки одна, але на мій запит щодо про надання викопіювання про місця знаходження землі в сільської ради я отримав відмову! конкретної інформації про місце знаходження землі в сертифікаті і в розпорядженнях РДА немає. виходячи з того що сертифікат надає тільки право на отримання земельної ділянки без чіткого місця знаходження! але в межах сільської ради.

13.01.18 13:00

Ви правильно зазначили, що сертифікат це право на ділянку на території конкретної ради. Якщо на території вільна лише одна ділянка раджу Вам направити сили на приватизацію цієї ділянки на підставі ст. 121 Земельного кодексу. 

Підіть на прийом до голови сільської ради та поясніть ситуацію, що склалась. У випадку судової справи вони будуть стороною по справі і їм доведеться витрачати свої ресурси на це.

Можна написати адвокатский запит на який більше шансів отримати відповідь з викопіюванням.  

Оскільки прийняття землі в порядку спадкування на підставі сертифікату займе багато часу. Нотаріус Вам видасть постанову про відмову у учиненні нотаріальної дії і потім Вам доведеться оскаржувати цю постанову та визнавати право власності на цю землю в суді. А за цей час цю ділянку вже можуть приватизувати.  

Добрий ранок!

Погоджуюсь з колегами Іриною Цалцалко та Єлизаветою Тарабака.

По-перше, необхідно зрозуміти, чи звертались Ви до нотаріуса, після смерті матері з заявою про відкриття спадщини, якщо так, тоді добре, факт прийняття спадщини уже є і строк для прийняття спадщини не було пропущено, необхідно лише збільшити спадкове емісію (добавити земельну ділянку), за процедурою, яку описав колега Володимир Данилин. 

По-друге, погоджуюсь з питаннями колеги Єлизавети Тарабака, чи є у Вас сертифікат, та необхідно звернутися в держгеокадастр з запитом, чи передана "Ваша" земельна ділянка за сертифікатом комусь у власність, тобто зрозуміти, чи ще вільна земельна ділянка, яку Ви хочете прийняти у власність.

Можна також звернутися до сільської ради, чи скасовано рішення щодо передачі даної земельної ділянки, та чи передавалась "Ваша" земельна ділянка комусь у власність чи користування. 

І на підставі отриманих відповідей, якщо вони позитивні, можна звернутися до суду, як описав мій колега вище, або звернутися до органів місцевого самоврядування ( в кого на балансі, дана земельна ділянка, можна звернутися у відділ земельних ресурсів при раді чи адміністрації і отримати інформацію, щодо підпорядкування даної землі і розпорядника землею) з заявою про надання даної земельної ділянки у власність (але тут один нюанс, якщо Ви уже отримували безоплатно земельну ділянка у власність, то іншу земельну ділянку у власність Вам можуть дати на платній основі, або може хтось із родичів може її взяти, хто не отримував земельної ділянки) і після прийняття позитивного рішення органом місцевого самоврядування, почати процедури оформлення права власності як описав колега вище.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

  

Здоров'я! Цілком погоджуюся з колегою Ірино Цалцалко. Від себе ж додам, що багато в чому (у виріженні Вашого питання) зможе допомогти нотаріус! А, інші нажаль...тільки через суд...Щиро бажаю успіхів!

Для начала обратитесь в сельсовет, на территории которого находится земельный пай. Он у них значиться как невостребованный. Обычно такие земли сельсоветы передают в арендуВідповідно до ЗУ "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" Стаття 13. Використання нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок: 

Нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.

Как правило, эти земли находятся в оренде - местные органы такая ситуация устраивает (наполняется местный бюджет). И даже, если, местная власть на все сто процентов уверена, что собственник сертификата умер и наследников у него нет - всё равно эти земли остаются как невостребованные и органы местного самоуправления (администрации) могут их лишь сдавать в оренду при выполнении условий указаных выше.Вступайте  наследство и делайте тех документацию и принимайте тоесть регестрируйте на себя и все ,если будутвопросы звоните поможем.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ