Украина
category

Конфлікт інтересів

Вопрос № 1471
Конфлікт інтересів
6 консультаций
50 грн.

Доброго дня.

Я працюю першим заступником ректора з навчальної та методичної роботи.

На одній з кафедр університету працює моя дружина, звичайним викладачем.

Запит до НАЗК нічого не дав, у відповідь отримали виписку з закону і все.

Чи є в данній ситуації конфлікт інтересів? Якщо так, то як його можна вирішити без звільнення жодного з нас.Проблема в тому, що в мене є право підпису, і коли я залишаюся ТВО ректора то підписую платіжні доручення (заробітну плату) службовців, серед яких і моя дружино, тому боюся щоб перевірка не вбачила в цьому порушення конфлікту інтересів.

Консультации Советников

Вітаю.

Вважаю, що в Вашому випадку існує приватний інтерес. Хоча якщо дружині буде нараховуватись лише зарплата за штатним розкладом, який Вами не затверджений  (без премій, надбавок та ін.) жодних порушень з Вашого боку не буде.  

https://nazk.gov.ua/metodychni-rekomendaciyi  

Ви маєте можливість передати своє право підпису таких документів іншій особі?

18.01.18 16:09
Дмитро

Викладач отримує зарплатню та премію, проте зарплата та премія у всіх викладачів однакова абсолютно. Навіть на 1 копійку більше не отримує.

Передати право підпису неможу, інший зам може підписувати такі документи при відсутності в порядку черговості : ректор, 1-ий зам.

18.01.18 16:19

Зверніться до ректора з питання передання таких повноважень іншій особі. Йому також ці проблеми не потрібні. Або пропишіть, що у випадку існування конфлікту інтересів такий документ підписує інша особа, або навіть декілька осіб

у вашій установі має бути уповноважена відповідальна особа з питань запобіганню корупції, в даному випадку Ви зобов’язані повідомити цю особу у письмовій формі , про можливий конфлікт інтересів , далі питання вирішує ця особа, якщо такої немає, то повідомляєте своєму безпосередньому керівнику ! Єдиного рішення немає, головне - дотримання процедури, а як вже ситуацію буде розв’язано - вирішувати відповідальній особі установи! 

За більш детальною консультацією можете звертатися за моїми контактними даними у профілі! 

немає ніякої необхідності передавати повноваження і тд 

Збережіть відповідь НАЗК, зареєструйте заяву на керівника про вказані обставини та не підписуйте преміювання. 

Роз"яснення ВССУ від 22.05.2017 - для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що, по-перше, приватний інтерес наявний, по-друге, він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, а по-третє, така суперечність не може вплинути, а реально впливає на об’єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегами, у описаній Вами ситуації немає конфлікту інтересів, лише можливий приватний інтерес. 

Колега Владислава Дідковська описала випадки конфлікту інтересів. Той факт, що Ви з дружиною працюєте на одному підприємству, колеги вище описали що конфлікт інтересів, може виникати коли рідні люди в прямому підпорядкуванні. У Вашому випадку Ваша дружина не прямо підпорядкована Вам, Ви заступник ректора, Ви маєте заступника, який виконує Ваші розпорядження, здійснює управління структурних підрозділів(кафедри), якому підзвітні керівники кафедр, а керівник кафедри вже керує співробітниками кафедри. Тобто прямим керівником Вашої дружини з описаної Вами ситуації є керівник кафедри, який підпорядковується навчальному відділу, яким керує начальник, який підпорядкований Вам чи Вашому заступнику. Ви ж підписуєте платіжні документи, а не приймаєте рішення щодо нарахування та виплати даної заробітньої плати, але необхідно читати статут Вашого закладу, щодо визначення повноважень. Можна ще один варіант, на момент відсутності ректора Ви виконуєте повноваження в.о., але ректор може окремим наказом по підприємстві призначити іншу особу відповідальну щодо підписання платіжних доручень щодо оплати праці, а всі інші функції виконуєте Ви. Але конфлікт інтересів необхідно встановити, а уже тоді приймати рішення щодо вирішення даного питання, Спільна робота подружжя на спільному підприєству не є підставою виникнення конфлікту інтересів. Можете також почитати статті та роз'яснення, які написали мої колеги вище.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ