Украина
category

Сплата судового збору у справах про аліменти

Вопрос № 1499
Сплата судового збору у справах про аліменти
2 консультации
Бесплатно

Згідно ст. 5 ЗУ Про суд.збір" позивач звільняється від сплати судового збору при поданні на аліменти, а після суду відповідач повинен сплатити його до держбюджету? В якому розмірі? Чому він має сплачувати те, на що мені держава дала пільгу?

Консультации Советников

ст. 5 від сплати судового збору звільняються позивачі – за подання позовної заяви про стягнення аліментів. 

Позивач звільняєтеся від сплати судового збору, та після розгляду справи та винесення судом рішення у справі, даним рішенням суд зобов’яже Відповідача сплатити судовий збір до Державного бюджету. У випадку, коли до суду звертається той з батьків, хто проживає окремо від дитини, то йому необхідно сплатити збір у розмірі, передбаченому ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», а саме за подання до суду позовної заяви немайнового характеру. (це 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб )

Він буде сплачувати оскільки це Ваша пільга а не його

Доброго дня, 

Хотіла би додати, що це не так пільга, як законом затверджений платіж за визначеною особою. Судовий збір має бути, але законодавець таким чином покладає зобов'язання про сплату на того, з ким не проживає дитина. Мені здається це логічним, щоб не забирати кошти в особи, яка виховує та утримує дитину.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ