Украина
category

Приватизація землі вчителем

Вопрос № 1507
Приватизація землі вчителем
1 Консультация
Бесплатно

Добрий вечір.Скажіть будь ласка а як вчитель може приватизувати землю. Так само як усі громадяни Укркїни чи ні? Дякую.

Консультации Советников

Доброго дня!

Як громадянин України, ви маєте право на безоплатну приватизацію землі. Також Законом визначені кілька категорій соціальних працівників, які мають право на отримання безкоштовного земельного паю. Розмір земельної ділянки не може перевищувати 2,0 га, при цьому, нижня межа площі ділянки не встановлена. У цю категорію входять також працівники державних та комунальних закладів освіти, а також пенсіонери з їх числа. Але за умови, що такі заклади повинні бути розташовані на території ради, до повноважень якої віднесено розпорядження землями державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.

Стаття 121 Земельного кодексу України, норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Стаття 25 Приватизація земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій

1. При приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, установ та організацій, працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров'я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю).

2. Рішення про приватизацію земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій приймають органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень за клопотанням працівників цих підприємств, установ та організацій.

3. Землі у приватну власність особам, зазначеним у частині першій цієї статті, передаються безоплатно.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ