Украина
category

Выкладывать фото в соце сети без согласия

Вопрос № 151
Выкладывать фото в соце сети без согласия
2 консультации
Бесплатно

Добрый день прошу вашей консультации в вопросе. Имеет ли право фотограф делая мои фотографии без моего согласия выкладывать их в соц сети или в своё портфолио. Столкнулась с таким вопросом , что если я не хочу чтобы мои фотографии были в сети я должна ещё больше заплатить за услуги. Правильно ли это ?! Договор мы с фотографом не заключаем

Консультации Советников

Согласно ст 307 Гражданского кодекса Украины "фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру".

Исходя из того, что согласие Вы не предостовляли, действия фотографа являются неправомерными.

Відповідно до ст. 308 Цивільного кодексу, фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи. Якщо фізична особа позувала авторові за плату, фотографія, інший художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без її згоди.

Іншими словами, якщо це фотографії Вашої приватної фото сесії, то вони не можуть бути розміщені без Вашої згоди в соцмережах чи портфоліо фотографа. Якщо ж Ви працювали для фотографа у якості моделі і отримували за це кошти, то він не зобов’язаний запитувати Вашу згоду на подальше використання таких фотографій. При цьому, у будь-якому випадку, за Вами залишається право на захист вашого імені і репутації, якщо фотограф розміщує фотогафії у неналежний спосіб чи у неналежному контексті.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ