Украина
category

Чи може внук переоформити на себе пай покійних?

Вопрос № 1524
Чи може внук переоформити на себе пай покійних?
2 консультации
Бесплатно

Добої ночі. В нас виникла така ситуація.В 1999 році померли дід та бабуся, про їхні паї довідалися випадково в грудні 2017 року. Чи може внук переоформити на себе пай покійних? Дякую.

Консультации Советников

Доброго дня, Марино!

Так, це можливо. Спочатку треба звернутись до нотаріусу, який наддасть Вам відмову у відкриті спадкової справи та відмовить у прийнятті спадщини. Так як термін на прийняття спадщини по Закону складає 6 місяців. З цією відмовою Вам треба звернутись до суду з заявою про поновлення строків на прийняття спадщини, аргументуючи, що раніше не знали та не могли знати, що у померлих були паї. Ці обставини треба буде довести.

Скоріш за все, ця спадщина буде вважатись відумерло, так як пройшло багато років та її ніхто не прийняв. Треба буде звернутись в сільську раду, яка видавала пай, за заявою, де саме та у кого знаходиться в оренді ці паї. Отримати відповідь. Звернутись знов до нотаріуса з рішенням суду про поновлення строків для прийняття спадщини та з листом від сільської ради. Нотаріус має відкрити спадкову справу. З документами, які наддасть Вам нотаріус треба буде знов звернутись до сільської ради.

Раджу звертатись до державного нотаріусу.

Якщо виникнуть додаткові запитання, звертайтесь за платною консультацією. Мої данні є в профілі.

З Повагою, Ірина!

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегою, необхідно звернутися до нотаріусу, а потім до суду, але необхідно буде довести поважність причин пропущення строку для прийняття спадщини, якщо Ви прийняли спадщину і нотаріус не включив даний пай, можна оскаржувати дії нотаріуса і просити поновлення строку. Якщо ж ви не звертались до нотаріуса про прийняття спадщини, тоді більшість всього, що Вам можуть відмовити. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть питання, звертайтесь.

Реклама
Мой ответ