Украина
category

Спадщина

Вопрос № 1526
Спадщина
15 консультаций
100 грн.

Мені стало відомо про смерть батька. Я з ним не проживала і не спілаувалася коли я наважилася відновити стосунки з батьком, мене повідомили про те, що він помер ще у 2006 році і все майно успадкувала його дружина. Я є єдиною дитиною. Чиможу я через скільки років отримати спадщину?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрий вечір!

У Вашому випадку це уже неможливо, пройшло більше 10 років, отримати спадщину можна лише за згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, або за рішенням суду, (якщо майно ще є) але необхідно буде довести поважність причин пропуску прийняття спадщини більше 10 років. Суди неохоче поновлюють строки пропуску до 5 років, а у Вас більше 10 років. Але можете спробувати, можливо пощастить і суд поновить Вам строк, але тут важливий момент, чи погодиться жінка вашого батька.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть питання, звертайтесь!

Ответ оплачен: 7 грн.

Вітаю.

Скільки вам було років на момент смерті батька?

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрый вечер!Можете уточнить еще некоторые моменты.Жена отца-это Ваша мать? Каким образом она унаследовала имущество?И когда Вы узнали о том, что она стала наследником, после его смерти?

Ответ оплачен: 7 грн.

Здоров'я! Загалом можливо! По перше, треба звернутися до нотаріуса, пояснити йому Вашу ситуацію і отримати "відмову на вчинення нотаріальних дій у зв'язку з пропуском строку для вступу у спадщину!" Друге, ця відмова оскаржується у суді і суд призначає Вам розумний строк для прийняття спадщини! Після вступу рішення в силу, знову ідете до нотаріуса і вже пишете заяву на прийняття спадщини.

Але тут існує декілька нюансів, а саме, якщо Ваш батько передав своє майно по заповіту, а Ви вже повнолітня (доросла) особа, то у Вас навряд чи вийде отримати свою частку взагалі, якщо звісно Вас не було в батьківському заповіті.

Іще є декілька нюансів, але Вам краще звернутися до нотаріуса, від подивиться по  базі чи відкривалася спадкова справа взагалі? Скільки було спадкоємців, яким чином було оформлено спадщину (за заповітом, або за законом) і загалом є у Вас шанс отримати спадщину, так би мовити, "малою кров'ю", без особливої судової тяганини. 

Щиро зичу Вам успіхів і здоров'я! Звертайтеся , в разі написання заяви до суду на оскарження дій нотаріуса та поновлення терміну для вступу в спадщину. З радістю Вам допоможу!

Ответ оплачен: 7 грн.

Вечер добрый.

Соглашусь с коллегой.  По закону дается полгода на вступление в наследство, дальнейшее возобновление сроков связано с доказательством того, что причины по которым вы пропустили срок являются надлежащими.

Есть практика, когда сроки восстанавливают в связи с тем что человек был за границей на заработках или вообще проживал в другой стране и фактически не мог знать о смерти - есть и такая практика.

В вашей ситуации надо разбираться в том, что составляет из себя наследство, какие у  вас были причины, что вы не узнали о смерти вовремя и не вступали в наследство, и уже от этого отталкиваться.

Оспаривать в суде можно в принципе все, вопрос в том чтобы овчинка стоила выделки.

Если имущество есть еще в  натуре - недвижимость допустим , ее можно заново переделить, а вот если ее уже нет - все становится гораздо сложнее.

так ч. 2 ст. 1272 ГКУ -2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

ч. 3 ст. 1272 ГУК - 3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Так же есть нюанс, жена отца - ваша мать, или нет.

И какой у вас был возраст на момент смерти отца. Возможно что у вас было право на обязательную часть в наследстве.

Если надумаете обращаться с иском в суд, обращайтесь. Поможем вам составить документы для суда.

Ответ оплачен: 7 грн.

сколько вам было лет на момент смерти отца до 18 лет? и не являлись ли вы 

на момент смерти отца инвалидом?

дальнейший ответ зависит от ваших ответов !!!

если хоть один ответ положительный - то шансы есть 

если нет - то вы можете обратиться к нотариусу - получить отказ и в суд - но шансы равны - 0 

кроме того сколько вам сейчас лет?

кроме того есть еще много  ....но 

звоните за более детальной консультацией

С уважением, Виктория Костромина , тел. 067 - 392 - 07 - 61; 050 - 208 - 41 - 00; 063 - 511 - 80 - 99, Email: kostromina.uryslygi@ukr.net; Skype: v17012007; Viber - +380673920761;

Сайт: http://advokat-citykiev.com.ua/

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрый день, Тамара!

Полностью согласна с консультацией и вопросами Костроминой Виктории. 

Если Вы не имели права на обязательную долю в наследстве, то ничего уже не выйдет.

Так же не следует забывать на преимущественное право на наследство, которое предоставляется лицам, которые на момент смерти наследодателя проживали с ним одной семьёй более 5 лет. На счёт 5ти точно не скажу, нужно точно посмотреть в законе. 

В любом случае очевидно, что жена, которая унаследовала имущество, не Ваша мать и она проживала с Вашим отцом больше пяти лет.

Если же Вы были несовершеннолетней или инвалидом на момент смерти отца, то ещё есть очень маленькие шансы побороться, но эти шансы очень мизерны. 

Судья вряд ли Вам восстановит срок на принятие наследства, только если же Вы не имели право на обязательную долю. Но......решайте сами, стоит ли бороться. Шансов очень мало.

С Уважением, Ирина! 

Тамара, я могу помочь составить Вам необходимые иски и запросы, но не буду тешить Вас надеждами, что все получится, это было бы не правильно. 

Ответ оплачен: 7 грн.

Есть много вопросов все зависит от изучение вашей ситуации.Перезвоните мы постараемся вам помочь.телефони для обслуговування клієнтів:

(050) 385 83 55

(073) 213 76 27

(097) 203 76 19

Ответ оплачен: 7 грн.

Вітаю!

Якщо на момент смерті Вашого батька Вам не виповнилось 18 років, то спадщину ви отримати можете, оскільки діти спадкодавця вважаються такими, що прийняли спадщину незалежно від того, чи подавали їх законні представники, або ж вони самі, будь-які заяви, а також не зважаючи на те, чи проживали вони разом зі спадкодавйем, чи ні. Навіть якщо за життя Ваш батько склав заповіт на користь його дружини, Ви, як малолітня (до 14 років) / неповнолітня (до 18 років) донька спадкодавця мали право на обов'язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіта.Якщо ж на момент смерті Вашого батька Вам вже було 18 років, то Ваші шанси на отримання спадщини - незначні: для прийняття спадщини Вам необхідно звертатися до суду для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Суди задовольняють такі позови за наявності поважних причин (наприклад, тривала і тяжка хвороба спадкоємця, довгострокове відрядження, військова служба в особливих регіонах тощо), і відмовляють, якщо причиноюи пропуску 6-ти місячного строку для прийняття спадщини стало те, що за життя спадкоємець не спілкувався зі спадкодавцем. 

Варіант, коли дружина Вашого батька погодиться добровільно визнати Вас спадкоємцем і поділитися спадщиною я навіть розписувати не буду. 

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрий день.

1. Якщо був складений заповіт вашим батьком і там ви не вказані як спадкоємець - не можете.

2. Якщо був складений заповіт вашим батьком і ви вказані як спадкоємець - можете.

3. Якщо заповіту не було - однозначно можете. Це тривалий процес із великою кількістю юридичних процедур, в тому числі деяких перерахованих у відповідях інших консультантів.

Якщо є заповіт, де ви не зазначені як спадкоємець і є підстави вважати про необ'єктивність (незаконність) складеного такого заповіту вашим батьком чи перебування його у стані як такому, що міг вплинути на об'єктивність (законність) складеного заповіту - можете. Проте це ще більш тривалий процес.

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня! Вам необхідно звертатися до суду та доводити поважність причин пропуску сроку на прийняття спадщини.

Ответ оплачен: 7 грн.

Так, ви маєте право на спадщину. Але для того, щоб отримати спадщину Вам потрібно звернутись до суду з позовною заявою про відновлення строків на отримання спадщини. У позовній заяві Вам потрібно вказати причини, по яким Ви не звернулись до нотаріуса у 6-ти місячний термін з дня смерті батька. Якщо суд визнає Ваші доводи пропуску терміну на отримання спадщини поважними, то прийме рішення на Вашу користь. З цим рішенням Вам потрібно буде звернутись до будь-якого нотарісу та отримати свідоцтво про право на спадщину.

Ответ оплачен: 7 грн.

Абсолютно згодний з Олександром Мазуром.

Треба спочатку Вам звернутися до нотаріуса і з’ясувати що там з Вашим спадковим майном. Можливо дружина спадкодавця і не зверталася щодо спадщини (або лише звернулася з заявою до нотаріальної контори, але остаточно не оформила його, тобто не отримала свідоцтво про спадщину).

Приведу приклад зі свого особистого досвіду. Я сам пропустив 6-місячний строк для звернення до нотаріуса. Мій хрещений батько помер і залишив заповіт на двох осіб, одним з яких був я. Про його смерть я довідався лише 1,5 року потому. Коли я звернувся до державного нотаріуса, то довідався що ніхто зі спадкоємців за заповітом з відповідною заявою про отримання спадщини не звертався!

Я негайно звернувся з зазначеною заявою до нотаріусу, отримав відмову й подав відповідний позов про визначення мені додаткового строку для звернення із заявою про отримання спадщини. Справа тягнулася більше року, але поважні причини пропуску я довів.

Результат: суд надав мені 4 місяця для звернення до нотаріуса щодо отримання спадкового майна за заповітом. Що я в подальшому і зробив і отримав завітне свідоцтво про спадщину за заповітом.

Отже, спробуйте! Може у Вас ще не так погано…

Удачі.            

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ