Украина
category

Чи потрібно платити податок при отриманні гранту?

Вопрос № 1532
Чи потрібно платити податок при отриманні гранту?
1 Консультация
Бесплатно

Привіт, виграв грант по мистецтвумистецтву з Канадського фонду- потрібно платити податок?

Консультации Советников

Доброго времени.

По общему правилу - налогом облагается любой доход за исключением прямо прописанным в Налоговом кодексе Украины.

Грант в той форме как вы описали - попадает под определение  пп. 163.1.3. НКУ - іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

С другой стороны - смотря как вы его получили, отражается ли он где-то в отчетности. У Украины есть договора об исключении двойного налогообложения в т.ч. с Канадой (Конвенція між Україною і Канадою про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від сплати податків стосовно доходів і майна )и там есть такой пункт

"Незважаючи на положення пунктів 1 і 2, доход, що одержується працівниками мистецтв або спортсменами, які є резидентами Договірної Держави, від діяльності, що здійснюється в другій Договірній Державі у межах культурних обмінів, влаштованих згідно з культурними угодами, що укладені між Договірними Державами, або, якщо їх діяльність фінансується головним чином із суспільних фондів будь-якої Договірної Держави, звільняються від оподаткування у цій другій Державі. "

По єтому в  Вашей ситуации можно трактовать и так и  эдак, увы не зная подробностей - конкретнее сказать нельзя.

Возможно, даже, что за ваш грант уже в Канаде выплатили налоги, тогда он опять же по указанной конвенции, не облагается налогами.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ