Украина
category

Чи можна звільняти працівника який іде в армію по контракту?

Вопрос № 1550
Чи можна звільняти працівника який іде в армію по контракту?
2 консультации
Бесплатно

Якщо працівник іде по контракту в армію на 3 роки,які дії роботодавця,чи можна звільняти,чи зберігається робоче місце з виплатою середньої зарплати?

Консультации Советников

Доброго вечора!

Призов або вступ на військову службу або альтернативну (невійськову) службу є підставою для припинення трудового договору відповідно до п. 3 ст. 36 КЗпП. Звільнення працівника за цією підставою можливе у разі вступу на військову службу за контрактом, наприклад, на три роки. 

Для звільнення працівник повинен подати власникові або уповноваженому ним органові повістку військкомату або інший документ, що підтверджує призов або прийняття на військову службу. 

Роботодавець повинен видати наказ про звільнення працівника у день одержання контракту. Цей контракт обов’язково потрібно зареєструвати у Журналі реєстрації вхідних документів. Датою наказу про звільнення буде дата отримання контракту. 

Вихідна допомога при звільнення на підставі пункту 3 статті 36 КЗпП — призов або вступ працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу — не виплачується. Така виплата можлива лише у разі, якщо її передбачено колективним договором.

Доброго дня! 

Раніше призов або вступ на військову службу за контрактом був підставою для припинення трудового договору. На сьогоднішній день в Україні діє особливий період (почався з мобілізації і триватиме до демобілізації або ж навіть до закінчення відновлювальних робіт). Рік назад до Кодексу законів про працю України було внесено зміни, цитую: За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Отже, відповідь на Ваше питання - так, робоче місце, посада і середній заробіток за таким працівником зберігаються.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ