Украина
category

Стаж навчання

Вопрос № 1574
Стаж навчання
1 Консультация
Бесплатно

Я навчався в коледжі і університеті на бюджетних формах навчання. Чи потрібні записи в трудовій книжці для підрахунку стажу?

Консультации Советников

З 1 січня 2004 року, коли набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058) відповідно до якого навчання з 31 грудня 2003 року не враховується до стажу.

Водночас особи, які навчаються у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах, після 01.01.2004 р. можуть скористатися своїм правом на добровільну участь у пенсійному страхуванні (ст. 12 Закону № 1058).

Основним документом, що підтверджує стаж роботи до 01.01.2004 р., є трудова книжка (ст. 62Закону № 1788).

Запис про освіту до трудової книжки вносить або навчальний заклад (за наявності трудової книжки), або (за її відсутності на підставі поданих документів) підприємство–роботодавець за місцем першої роботи (п.п. 2.16, 2.18, 2.19 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту та Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58).

Реклама
Мой ответ