Украина
category

Облаштування засобами дистанційної передачі даних

Вопрос № 1585
Облаштування засобами дистанційної передачі даних
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня. Прийшов лист від ПАТ"Вінницягаз" про те, що потрібно власнику комерційного вузла обліку природнього газу ( моя дружина ФОП має перукарню , де є газовий котел та газовий лічильник) забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних до певного числа за свій рахунок (отримати тех умови , погодити проектну документацію , купити та замінити лічильник і т.д). В іншому випадку припинять подачу природнього газу.

Що робити? Хто є власником комерційного вузла обліку природнього газу? Моя дружина? Чи вона тільки споживач?

Ставити це ми не хочемо. Споживання газу за рік в нас 1200м3. 

Консультации Советников

Доброго дня, Сергію. 

Бажаєте Ви, чи ні, але Ви зобов’язані виконати вимоги ПАТ "Вінницягаз", якщо не виконаєте, це буде підставою для відключення Вас від газопостачання.

Відповідно до Кодексу "газорозподільних систем"

2. Власники комерційних вузлів обліку (крім побутових споживачів зі споживанням до 0,01 млн м куб.) зобов’язані в установленому законодавством порядку забезпечити організацію та облаштування на власних комерційних вузлах обліку засобів дистанційної передачі даних.

Для цього Вам необхідно звернутись до оператора ГРМ.

Вам необхідно написати заяву (зразок наддадуть). Необхідно надати опис характеристик Вашого лічильника. Після отримання всій необідньої інформації, оператор ГРМ надає технічні вимоги для розробки проекту для облаштування засобами дистанційної передачі даних комерційний ВОГ. Наступним кроком буде Ваше звернення до проектної організації з заявою на розробку проекту по облаштуванню засобами дистанційної передачі даних комерційний ВОГ. Також Ви можете звернутись в єдине вікно або проектний відділ ПАТ. 

Після отримання проектної документації, Вам необхідно звернутись з нею до ПАТ (якщо проект робили не там. Я раджу проект робити саме там), надалі ПАТ має виконати монтажні і пусконалагоджувальні роботи та ввести в експлуатацію.

III. Вимоги до лічильника газу.

1. Лічильник газу з механічним відліковим механізмом (роторний, мембранний, турбінний тощо) повинен бути зі встановленим в нижчому розряді низькочастотним датчиком імпульсів для взаємодії з засобами дистанційної передачі даних (наявність або відсутність датчика вказана в паспорті лічильника газу);2. Лічильник газу з електронним цифровим індикатором (ультразвуковий, турбінний тощо) повинен обов’язково мати гальванічно розв’язаний вихід імпульсної лінії з тривалістю імпульса не менше 50 мс, для підключення до засобів дистанційної передачі даних.

Уточнения НКРЭ от 28.03.17:

Встановлення засобів дистанційного зчитування показників лічильників На виконання пункту 1 глави 3 розділу Х Кодексу ГРМ з метою удосконалення системи комерційного обліку природного газу, підвищення рівня достовірності вимірювання об’єму природного газу комерційними вузлами обліку в газорозподільних системах та для забезпечення належної організації добового балансування на ринку природного газу України Оператори ГРМ та їх суміжні суб’єкти ринку природного газу, зокрема споживачі, повинні здійснювати відповідні заходи з організації та облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних. Впровадження ефективних методів обліку енергетичних ресурсів з використанням сучасних технологій є пріоритетним напрямом роботи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. В 2016 році було запроваджено ряд пілотних проектів по забезпеченню дистанційного зняття показів лічильників природного газу з метою впровадження системи, що забезпечує: достовірне та оперативне добове балансування обсягів природного газу; оперативне виявлення та усунення причин втрат природного газу в мережі; оптимізацію витрат Операторів газорозподільчих мереж (ГРМ); надання достовірної інформації Споживачеві, Регулятору, Операторам газорозподільних та газотранспортних систем.

З Повагою, Ірина!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ