Украина
category

Чи має донька право оскаржити заповіт матері?

Вопрос № 1658
Чи має донька право оскаржити заповіт матері?
2 консультации
Бесплатно

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, бабуся зробила на внука заповіт, на випадок своєї смерті. Чи має донька право оскаржити заповіт матері після смерті. В цій квартирі народилася і прописана живе дитина 6 років.

Консультации Советников

Вітаю.

Так донька має право оскаржити заповіт.

Доброї ночі!

Якщо відповісти коротко, то так, донька МАЄ ПРАВО оскаржити заповіт матері після смерті.

Однак, для того, щоб суд прийняв рішення щодо скасування заповіту, або його частини, мають бути певні підстави.

Згідно Цивільного кодексу України:

Стаття 1257. Недійсність заповіту

1. Заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним.

2. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.

3. Недійсність окремого розпорядження, що міститься у заповіті, не має наслідком недійсності іншої його частини.

4. У разі недійсності заповіту спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, одержує право на спадкування за законом на загальних підставах.

Стаття 1241. Право на обов'язкову частку у спадщині

1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

2. До обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку, а також вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця.

3. Будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї частини спадщини, яка перевищує його обов'язкову частку.

Тобто, якщо дитина, яка народилась, прописана та проживає в квартирі заповідача, була б ДИТИНОЮ ЗАПОВІДАЧА то незалежно від заповіту мала би право на обов’язкову частину у спадщини. Так як ця дитина (онук чи онучка) не є дитиною заповідача, вона не має права на обов’язкову частку у спадщини. Дитина, яка проживає в квартирі заповідача навіть не належить до першої черги спадкоємців.

Тобто право на оскарження заповіту донька, звісно, має, але чи визнають її вимоги чи ні в судді – це вже величезне питання!

Якщо потрібна більш детальна консультація, звертайтесь: 0999500811 Besschastnaya@gmail.com

Додаткові послуги платні.

З Повагою, Ірина!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ