Украина
category

С кем ребёнок остаётся при разводе

Вопрос № 168
С кем ребёнок остаётся при разводе
2 консультации
Бесплатно

добрый день 

С мужем прижили 6 лет , есть ребёнок 3 года 

При разводе с кем может остаться ?

Все 6 лет работала вместе с мужем на его флп.

Какие нужны условия , гарантия , чтоб ребёнок остался с матерью .

Муж категорически хочет чтоб ребёнок остался с ним 

Консультации Советников

Доброго дня!

Зазначене Вами питання регулюється нормами Сімейного кодексу України та нормами міжнародного права.

Відповідно до статті 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

За частинами першою, другою статті 161 цього Кодексу якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

У принципі 6 Декларації прав дитини проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір’ю. 

Таким чином, для того, щоб дитина проживала разом з Вами необхідно дотримати наступні умови:

1. Мати постійне місце проживання.

2. Мати постійне місце роботи та джерело існування (зар.плата, прибуток від підприємницької діяльності, аліменти, пенсія, власні фінансові заощадження тощо).

3. Створення Вами всіх умов для проживання, виховання та розвитку дитини.

4. Відсутність з Вашого боку зловживання спиртними напоями або наркотичними засобами, аморальної поведінки.

P.S. Аналіз останньої судової практики з даного питання свідчить про те, що дитина (у більшості випадків) залишається із матір’ю.

Крім того, згідно принципу 6 Декларації прав дитини, прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, яким проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона має, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір'ю.

     Прошу звернути увагу, що Вам потрібно буде збирати документи:

- висновок органу опіки та піклування;

- акт обстеження житлово - побутових умов проживання дитини, для того, щоб встановити - є у дитини все необхідне, ліжко, стіл, стул, іграшки та інш., краще мати окрему кімнату;

- документи про наявність власного житла;

- довідка наркологічного диспансеру;

- довідка протитубезкульозного диспансеру;

- характеристика з місця проживання; 

- характеристика з місця навчання, гутків (якщо відвідує) дитини, щоб було зазначено хто приходить на збори, забирає дитину.

    Але, згідно ст.. ст.. 11, 12 Закону України «Про охорону дитинства» батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Предметом основної турботи та основним обов'язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ