Украина
category

Розірвання шлюбу, без жодних очікування з обох сторін

Вопрос № 1688
Розірвання шлюбу, без жодних очікування з обох сторін
1 Консультация
Бесплатно

Добрий день. Назріло питання розлучення з дружиною. Є неповнолітній син. Ніяких притензій с обох боків стосовно розподілу майна,алміментів та такого іншого не маємо. Просто хочемо розійтись та й годі. Це вирішується через суд,та в плані аліментів, якщо дружина не має до мене вимог,то це реально? Що мені робити?

Консультации Советников

Вітаю.

В вашому випадку є два варіанти.

1. Ви з дружиною подаєте до суду заяву про розірвання шлюбу за спільною згодою, але в цьому випадку вам необхідно з нею укласти нотаріально завірений договір про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Таку заяву мають розглянути швидше ніж позов та розмір судового збору меньший ніж при подання позову, однак в цьому випадку ви ще витрачаєте кошти на нотаріальні послуги.

2. В іншому випадку один із Вас подає до суду позовну заяву про розірвання шлюбу, а інший на судовому засіданні погоджується з розірванням шлюбу. 

За додаткову плату можу допомогти в складанні позову або заяви, а також проконсультувати. 

14.03.18 22:49
Антон
Антон

Дякую ) я готовий оплатите відповідь лише на одне питання, можливе розірвання шлюбу без аліментів? Тобто все по добрій волі? Аби я не відчитувався у Гис стосовно того,що я плачу аліменти )))

15.03.18 09:04

Розірвати шлюб без вимоги про стягнення аліментів можливо. Один із Вас має подати до суду заяву про розірвання шлюбу. 

АЛЕ

В будь-який час мати Вашої дитини може звернутись до суду з позовною заявою про стягнення з Вас аліментів.

   

Зверніть увагу на наступні стаття Сімейного кодексу України.

Стаття 188. Звільнення батьків від обов'язку утримувати дитину

1. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.

2. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.

Стаття 189. Договір між батьками про сплату аліментів на дитину

1. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.

Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.

2. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Стаття 190. Припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно

1. Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

2. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.

3. Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

4. На майно, одержане за договором відповідно до частини першої цієї статті, не може бути звернене стягнення.

5. Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.

6. Договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, визнається судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини.

У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.

7. За позовом відчужувача нерухомого майна договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ