Украина
category

Банк продав долг.

Вопрос № 170
Банк продав долг.
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня така спарава. Банк продав долг інвест компанії, а вона часній особі. Тепер вимагають суму більше чим винні в 5 разів. Також, були судові засідання, де банк хотів внести в іпотеку землю, хоча під заставою були тільки приміщення. Сумма боргу небула встановленна банком. Чим можете тут допомогти?

Консультации Советников

Уважно читайте договір, визначйте суму боргу з усіма штрафними санкціями, курсом, інфляцією і т.п. Продаж боргу третім особам не може впливати на підвищення суми боргу, якщо ви не укладали додаткові чи нові угоди. 

По поводу внесения в договор ипотеки земельных участков - изначально в договоре ипотеки не были только помещения. В решении суда первой инстанции от 12 декабря 2013 года по вашему делу, которое после многочисленных пересмотров осталось в силе, указано: "Пунктом 1.3 договору іпотеки, згідно внесених 27.06.2008р. сторонами до нього змінами, передбачено наступне: "Предмет іпотеки розташований на земельній ділянці розміром 15 500 кв.м., цільове призначення земельної ділянки - для реконструкції і добудови викупленого виробничо-торгівельного комплексу в складі: офісних приміщень з магазинами промислових, продовольчих товарів та кафе з добудовою, торгово-розважального комплексу, торгово-виставкового салону, гаражів з адміністративно-побутовими приміщеннями та майстернями, торгово-складських приміщень, цеху по виробництву металоконструкцій з добудовою та стоянок машин. У зв'язку з тим, що право власності на земельну ділянку належить Управлінню комунальною власністю Рівненської міської ради і на момент укладення договору іпотеки має бути оформлена у власність іпотекодавця у відповідності до договору купівлі-продажу від 27 серпня 2007 року (бланк серії №292588) посвідченого приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу ОСОБА_10, та зареєстровано в реєстрі за №4273 у встановленому законом порядку, сторони за цим договором домовилися, що до 1 листопада 2008 року іпотекодавець оформить своє право власності на земельну ділянку, що буде підтверджуватися відповідним державним актом. Після одержання Державного акту про право власності на земельну ділянку, яка в цьому договорі є предметом іпотеки як майнові права на земельну ділянку по договору купівлі-продажу від 27 серпня 2007 року (бланк серії ВЕХ№292588) посвідченого приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу ОСОБА_10, та зареєстрованого в реєстрі за №4273, іпотекодержатель реєструє обтяження прав власності на земельну ділянку увстановленому законом порядку, а оформлене право власності на земельну ділянку продовжує бути предметом іпотеки відповідно до цього договору без додаткової угоди до нього".(а.с.49 т.1)."

Это значит, что ипотекодатель после оформления права собственности на землю обязался передать ее в ипотеку, так что все выглядит вполне законно.

По поводу суммы долга - смена кредитора не влияет на сумму задолженности. Если размер долга увеличился, скорее всего это проценты и пеня, предусмотренные договором. Тут надо проверять, правильно ли они начислены и соответсвуют ли условиям договора, плюс договор был заключен в 2007 году, то есть можно применить сроки исковой давности, по которым кредитор имеет право требовать только те платежи, которые должны были быть внесены в течение последних трех лет, а пеню и штрафы - только за последний год.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ