Украина
category

Раздел имущества

Вопрос № 1707
Раздел имущества
13 консультаций
120 грн.

В данный момент подаю на развод с мужем. Имею двоих несовершеннолетних детей. Возник вопрос о разделе имущества, т. е. купленной в ипотеку квартиры, которую купили в 2006 году. Прежде была продана моя двухкомнатная квартира, а на остальную сумму был взят ипотечный кредит на мужа. Нотариус при покупке новой оформил право собственности на мужа, т. к. я находилась в декретном отпуске. Но, все это время кредит минимальными платежами выплачивала я. В 2014 году выплаты прекратила из-за отсутствия средств. Муж кредит не выплачивал и не выплачивает.  Однако муж предъявляет полные права на квартиру. Раздела квартиры не хочу, т. к. считаю квартиру своей. Возможно ли оставить квартиру за собой и детьми , если я выплачу кредит самостоятельно? Что делать?

Консультации Советников

Добрый вечер, Валентина!

В соответствии с семейным кодексом Украины, не важно кто (муж или жена) вкладывал деньги в приобретение того или иного имущества.

Данное имущество является совместно нажитым.

Т.е. Ваш муж может законно претендовать на 1/2 квартиры. 

Я советую обращаться с иском в суд и все очень детально расписывать. Если Вы находитесь в Киеве, могу Вам предложить услуги адвоката (не я), который сможет очень грамотно представить Ваши интересы в суде. Думаю, получится через суд забрать квартиру себе. Главное, от банка получить данные, кто постоянно вносит деньги на погашение ипотечного кредита. 

В составлении иска могу помочь Вам я.

С Уважением, Ирина!

Ответ оплачен: 120 грн.

Но будьте готовы, что судебное производство по данному делу может затянуться не на один год.

Мои контактные данные есть в профиле, можете позвонить мне хоть сейчас. Я Вам расскажу какую доказательную базу необходимо собрать. 

0999500811

есть ещё один вариант решения вопроса. Если Ваш муж откажется от части своей доли в квартире, можно заключить сделку у нотариуса и избавить его таким образом от уплаты алиментов. Может, он согласится на такой вариант. Если, конечно, он подходит Вам. 

Добрый вечер.

Варианты получить квартиру полностью в свою собственность - есть, суды в последнее время отошли от презумпции что все нажитое  в браке - общее имущество и начинают определять, кто сколько вносил деньги и т.д., тем более если у  вас есть возможность доказать, что львиная доля вложенных денег -ваши, т.к. получены от договора купли-продажи вашей квартиры.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/1/4/139552.htm

Соглашусь с коллегой Ириной  - вопрос в грамотном составлении иска и отстаивании позиции. По новому кодексу законодатель обещаем нам быстрое правосудие, но по практике нужно готовится к тому что дело действительно может затянуться.

На основании фактов, которые вы указали - позиция крепкая, нужно только собрать все документы и правильно это расписать.

Если нужна будет помощь  в составлении иска - обращайтесь.

Так же вопрос -  с вами ли проживают дети?

 И оформляли ли вы на них алименты?

Учитывая новеллы в вопросе алиментов, если у  мужа официальная зарплата - получать решение суда о взыскании с  него алиментов, в  случае задолженности - ограничивать его в выезде, лишать прав на управления машиной и т.д. - это вполне вероятно сделает его более сговорчивым и принудит к мировому - вам квартира, зато с него никаких алиментов.

Удачи вам в судебной тяжбе!

Здоровья! Целиком и полностью поддерживаю коллегу Ирину Цалцалко! Здесь как говориться "ни дать-ни взять!" Т.е. нечего добавить к ею написанному!

Добрий вечір!

Повністю погоджуюсь з колегою Іриною Цалцалко, та колегою Володимиром Даніліним. Повністю погоджуюсь з позицією колег, щодо грамотного складення позову. Перш за все Вам необхідно договір купівлі-продажу Вашої квартири, необхідні документи, що підтверджують Ваші оплати по договору кредиту нової квартири, при здійсненні угод щодо купівлі-продажу подружжям, не важливо хто купує із подружжя, необхідна згода 2 члена подружжя, тобто Ваша згода. Якщо такої згоди немає, можна визнати договір недійсним, Вам мають повернути Ваші кошти, а чоловіку решту коштів взятих у кредит, а також його кредит залишиться за ним. Можна заявити до суду позов, щодо повернення сплачених Вами коштів за нього, і стягнути кошти, які Ви за нього платили по іпотечному кредиту. Якщо Ви бажаєте залишити квартиру, тоді необхідні документи, які я писав вище, із зверненням до суду (може затягнутися), якщо Ваш чоловік, претендує на квартиру, нехай надасть докази внесення свого внеску в придбання даної квартири. В описаній Вами ситуації, якщо звернутися до суду у Вас є великі шанси, виграти справу і залишити квартиру собі, все залежить від грамотного складення позову, я вважаю, що моя колега Ірина Цалцалко зможе Вам у цьому допомогти. Якщо я правильно зрозумів, що Ваша квартира в іпотеці, якщо так, і враховуючи, що Ви припинили платити по кредиту, тоді у Банку є право звернення до суду з позовом і за не сплату решти боргу, забрати квартиру в якості погашення заборгованості, тому необхідно зрозуміти наступні питання: 1) Чи накладені на Вашу якісь обтяження, заборони, і чи не висить на ній іпотека? Якщо висить щось на ній, тоді буде складніше залишити квартиру за собою.  2)Чи повідомляли Ви банк про припинення платежів по іпотечному кредиту, і яке врегулювання даного питання з банком, необхідно зрозуміти чи не звернеться банк до вашого чоловіка або до Вас з позовом про відчудження квартири?.  

Якщо у Вас виникнуть питання, звертайтесь.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

добрый вечер! За вашу позицию стоит побороться, ведь есть хорошая практика по таким вопросам - очень важно установить источник средств, за которые была приобретена квартира. Такая позиция ВСУ и я лично опираясь на такую позицию выиграла аналогичное дело в 2017 году. И устоявшееся понятие делить пополам нажитое уже не так актуально, если смотреть судебную практику. Соглашусь с коллегами, важно грамотно подготовить иск, проработать тактику, собрать все доказательства до подачи иска (особенно банковские платежные документы, в которых видео, что платили вы), и найти хорошего представителя, который будет верить в ваше дело так же как и вы! Желаю вам удачи и разумного судью. Да, и кстати, если будет муж очень упираться, можете ему предложить передать право собственности на квартиру детям (как способ не платить алименты до 23 лет на двоих детей), учитывая изменения в законодательстве неплательщикам будет несладко - забирают права, запрещают выезд за границу и т.д.

Валентина, у меня проблема какая-то с компьютером, завтра устраню и займусь. По разводу я там внесу маленькую корректировку, а иск на алименты рекомендую написать полностью заново. Вы заявили сумму большую, а аргументации ноль. Если хотите, могу составить, распишу Вам все драматично, как полагается для такой категории дел. Завтра к вечеру точно все будет готово. Иск будет не только на алименты, но и на дополнительные расходы на детей, как я Вам объясняла по телефону.  Если решите воспользоваться моими услугами в подготовке иска, тогда постарайтесь подготовить чеки с продуктовых магазинов, аптек, выписки с медицинских карт, договора на какие-то развивательные кружки, квитанции со школы. Мне все это нужно будет описывать в иске.

на всю квартиру врядли вы сможете претендовать - а вот на большую часть - да 

звоните за более детальной консультацией - у меня есть  вам вопросы 

С уважением, Виктория Костромина , тел. 067 - 392 - 07 - 61; 050 - 208 - 41 - 00; 063 - 511 - 80 - 99, Email: kostromina.uryslygi@ukr.net; Skype: v17012007; Viber - +380673920761;

Сайт: http://advokat-citykiev.com.ua/

Полностью согласен с коллегами

Практика розгляду справ Верховним Судом України відходить від презумпції про те, що придбана в шлюбі власність обов’язково є спільним майном подружжя, тобто  при розлученні варто враховувати деякі фактори, які впливають на розподілу спільного майна.

 Так, наприклад, потрібно враховувати, за чий рахунок здійснювалися покупки і мета придбання, яка дозволяє визначити правовий статус спільної власності подружжя. Суд підкреслює, що тільки в разі, якщо придбання майна відповідало зазначеним критеріям, таке майно може бути визнано спільно нажитим і підлягає розподілу між подружжям на підставі ст. 60 Сімейного кодексу.

Добрый день, 

простите, меня заинтересовал вопрос прекращения выплаты кредита, если Вы прекратили выплату, то кто выплачивал, и нет ли судебной тяжбы по этому вопросу. 

Если квартира была приобретена в ипотеку на мужа, то есть ли подтверждения оплаты платежей по ипотеке непосредственно Вами?

Остался ли договор купли-продажи Вашей квартиры, из которой были взяты средства на покупку оспариваемой квартиры, и на кого была оформлена проданная Вами квартира?

В вопросе о разделе имущества есть множество нюансов, на которые нужно обращать внимание. 

Так же, хочу обратить Ваше внимание на составление иска о разводе, в котором желательно описать финансовую сторону(возможно не состоятельность мужа к финансовому обеспечению семьи) .

В любом случае Вам необходима помощ профессионала, советую воспользоваться контактом, который Вам предоставит Ирина Цалцалко.

В даному випадку вашого чоловіка зрозуміти цілком можливо, він має великі шанси «відхапати» 1\2 частку квартири. Адже вам необхідно довести, що ця квартира – не є спільним майном подружжя.

Так, за змістом ч. 1 ст. 202 Цивільного кодексу України, договір є правочином — дією особи, спрямованою на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Отже, в разі укладення договору (а в даному випадку договором купівлі – продажу спірного майна) одним із подружжя виникають такі цивільні права та обов'язки, на набуття, зміну або припинення яких було спрямоване волевиявлення його учасників при укладенні договору. У кого ж саме виникають такі цивільні права й обов'язки — у того з подружжя, хто уклав договір, чи в обох із подружжя? Виходячи з визначення поняття «правочин», цивільні права та обов'язки з договору виникають у того чи в тих, на набуття, зміну або припинення зазначених прав та обов'язків спрямував дію один із подружжя при укладенні договору. Іншими словами, якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то цивільні права та обов'язки з цього договору виникають саме у сім'ї.

Тобто, підкреслюємо: якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то цивільні права та обов'язки з цього договору виникають в обох із подружжя.

Таким чином, якщо одним із подружжя укладено договір іпотеки в інтересах сім'ї, то цивільні права й обов'язки з цього договору виникають в обох із подружжя. Це положення, законодавче закріплено в Сімейному кодексі України. Відповідно до ч. З ст. 61 СК якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

До того ж, для виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, одержане за укладеним одним із подружжя договором, не потрібно, щоб воно було фактично внесено до сімейного бюджету, достатньо лише самого факту укладення такого договору одним із подружжя в інтересах сім'ї.

Так, в разі укладення згаданого договору одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя, тобто тут має місце презумпція (передбачуваність) згоди другого з подружжя, а тому, права й обов'язки за таким договором поширюються на обох із подружжя.

У цьому випадку, у разі укладення одним із подружжя кредитного договору з метою придбання квартири для сім'ї - право власності на отримані за цим договором кошти виникає в обох із подружжя незалежно від того, що ці кошти фактично не надійшли до бюджету сім'ї, а відразу були перераховані на рахунок будівельної компанії (або банку), а отже, і квартира (майно) в такому разі стає об'єктом права їх спільної сумісної власності. Отже, майно, що придбані в кредит стають об'єктом спільної сумісної власності подружжя.

Викладену правову позицію поділяє і Верховний Суд України.

У ч. З ст. 61 СК України, встановлено презумпцію, відповідно до якої майно, одержане за договором, укладеним в інтересах сім'ї одним із подружжя, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя незалежно від того, хто з них уклав договір чи на кого з них зареєстровано майно. Право на майно в такому разі виникає в обох із подружжя одночасно. У зв'язку з цим, іншому з подружжя немає потреби звертатися до суду з позовом про визнання такого майна об'єктом їх з другим з подружжя права спільної сумісної власності.

Пленум Верховного Суду України в п. 24 постанови від 21 грудня 2007 р. № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» звернув увагу судів на те, що при поділі майна слід враховувати також борги подружжя та правовідносини за зобов'язаннями що виникли в інтересах сім'ї.

Аналіз ч. З ст. 61 та ч. 4 ст. 65 СК свідчить, що для виникнення в обох із подружжя цивільних прав за договором, укладеним одним із них, необхідним є сам лише факт укладення такого договору в інтересах сім'ї.

Якщо за кошти, одержані в інтересах сім'ї в кредит одним із подружжя, придбано квартиру для сім'ї, то вона, як уже зазначалося вище, стає об'єктом права спільної сумісної власності обох із подружжя. Той факт, що в подальшому кредит самостійно погашено одним із подружжя, на розмір його частки у праві власності на квартиру не впливає, а може бути лише підставою для регресної вимоги до другого з подружжя.

Обізнаність другого з подружжя про джерела надходження коштів і їх подальше використання на потреби сім'ї за його мовчазної згоди повинні розцінюватись як схвалення таких дій того з подружжя, який уклав договір і використав отримане за ним в інтересах сім'ї, і, відповідно, повинно бути підставою для виникнення спільного майнового обов'язку.

Згідно вищевикладеного, на жаль, чоловік має законне право на поділ спільного майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. В більшості моєї практики, розгляд справ цим і закінчувався.

Але, спробувати вирішити дану справу на вашу користь необхідно. Зверніться до грамотного адвоката, треба скласти грамотно позов, довести що нова квартира була придбана саме за ваші особисті кошти, виручені з продажу старої (ст. 57 СК України).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ