Украина
category

Чи можливо запросити виплату за оренду пая на перед за 49 років

Вопрос № 1721
Чи можливо запросити виплату за оренду пая на перед за 49 років
4 консультации
Бесплатно

Дістався земельний пай в спадщину(сільськогосподарського призначення),чи можливо запросити у орендаря виплату на перед за 49 років?

Консультации Советников

Доброго дня!

Так, це цілком можливо, оскільки: 

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю (крім земельних ділянок державної та комунальної власності) установлюються за згодою сторін у договорі оренди.

Тобто в разі укладення договору оренди земельної ділянки (земельної частки - паю) між сільгосппідприємством та фізичною особою розмір орендної плати визначається за домовленістю сторін.

Якщо сторони дійшли згоди щодо виплати орендної плати відразу за весь період оренди, то вони повинні зазначити про це в договорі оренди. 

Добрий день,

Договором можна передбачити все, що не суперечить Законодавству України. Щодо оплати, то потрібно домовлятись з орендарем. Але, чи буде вигідним певний платіж. Оскільки вартість періодично змінюється.

Тож, навіть, якщо Ви підете цим шляхом, краще передбачити в Договорі щоб перед закінченням строку договору, або щорічно все ж відбувався перерахунок вартості орендної плати. Це суто моя думка.

А краще, перед заключенням самого договору зверніться з ним до юриста, який би проглянув всі умови договору та склав би протокол розбіжностей, якщо певні умови не відповідають Вашим інтересам.

З повагою, Олександра.

Вітаю.

ЦЕ можливо, однак потрібно бачити умови договору. Крім того, якщо померлий власник отримав за ці роки плату за користування землею Вам не можуть заплатити ще раз, лише якщо у вас буде інша домовленість з орендарем

Віталій, доброї ночі!

Як Вам вже написали колеги вище - це цілком можливо, але треба розуміти Вашу мету. Якщо просто отримати грощі за оренду від стороннього орендаря (тобто мета дійсно така), то є певні нюанси, які можуть виникнути. Законодавством це не заборонено, але треба дуже ретельно скласти договір. 

Якщо мета інша, наприклад, орендар Ваш родич та Ви розумієте, що переписати пай неможливо, так як діє мараторій, а збираєтесь укласти договір оренди, так би мовити, фіктивно, щоб їм користувалась певна людана, а потім він відійшов їй як спадщина, то тут можете робити так, ні на що не озираясь.

Якщо потрібна додаткова допомога, або треба скласти договір - звертайтесь. Мої контакти є в профілі.

З Повагою, Ірина!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ