Украина
category

Аліменти та судовий збір

Вопрос № 1725
Аліменти та судовий збір
2 консультации
Бесплатно

Iегда подала позов до Мухіна yf стягнення аліментів на утримання сина. Позов суд задовольнив, при цьому стяuyувши з відловідача і судовий збір. Jскаржуючи судове рішення, відповідач послався на те, що Шегда звільнена від сплати судового збору, через що він не зобов'язаний його сплачувати. Чи обґрунтована скарга відповідача?Чи стяryеться судовий збір з відповідача в такому випадку? В якому розмірі?

Консультации Советников

Вітаю.

Запитання дуже схоже на задачку для студента)))

Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст.5 ЗУ «Про судовий збір»,позивачі в позовах про стягнення аліментів та додаткових витрат на дитину звільнені від сплати судового збору. 

Відповідач забов‘язаний на користь держави сплатити судовий збір, який складає 704,80 грн.

Якщо Відповідач має певні пільги (ст.5 того Закону визначає їх) та звільнений від сплати судового збору, його компенсує держава.

З Повагою, Ірина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ