Украина
category

Штраф за парковку

Вопрос № 1733
Штраф за парковку
6 консультаций
50 грн.

Доброго дня. Отримав постанову за парковку на тротуарі (15.10 б.)  Запаркувався перед входом в офіс, де я працюю. Місце не прохідне, нікому не заважаю. Чи є якась можливість оскаржити?Прикріпляю фото.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрый день! Двигаться по тротуарам – не следует, оспорить данное нарушение можно только в том, случае если у работников полиции не будет фото или видео фиксации нарушения. Но так как на всех автомобилях полиции стоят (должны стоять) регистраторы + нагрудные камеры, то вариантов практически не остается. + Вы заплатите юристу за составление документа цену выше Вашего штрафа. Я так понимаю штраф 255 грн.

Ответ оплачен: 10 грн.

Здравствуйте! 

Штраф за езду по тротуарам

Согласно статьи 122 часть 1 КУпАП — составляет – 15 нмдг или 255 грн.

Штраф за стоянку на тротуаре

Пока мы живем в правовом государстве все что не запрещено правилами дорожного движения, разметкой, знаками – разрешено. Это нужно запомнить.

Согласно ПДД Украины параграфа 15 пункт 15.9

Стоянка запрещена

в) на тротуарах, за исключением легковых автомобилей и мотоциклов, которые могут быть поставлены на краю тротуаров, где для движения пешеходов остается по меньшей мере 2 м;

Другими словами вы можете парковаться на тротуаре, если стоянка или остановка не запрещена знаками (действие знака также распространяется также на тротуар) если для прохода пассажиров остается 2 метра.

Во всех остальных случаях накладывается штраф как за нарушение правил стоянки и остановки.

Cоставляет – 15 нмдг или 255 грн.

Значит, у Вас есть основания для того чтобы оспорить решение органов полиции.

Ответ оплачен: 10 грн.

Повністю погоджуюсь з коллегами.

Хочу добавити, що Ви легко можете оскаржити цю постанову в суді на підставі того, що Ваш транспортний засіб не стояв на тротуарі, а Ви зупинились на декілька хвилин (менше 5 хвилин). А це вже не стоянка, а зупинка на тротуарі, яка не заборонена правилами дорожнього руху. 

Тобто, якщо співробітники поліції не зможуть надати докази того, що Ваш транспортний засіб знаходився на тротуарі більше 5 хвилин, то така Постанова підлягає скасуванню. 

Ответ оплачен: 10 грн.

Зоровья! Здесь зависит от рада факторов, в частности: есть ли у полиции видеодоказательства (в нужном временном промежутке, а это более 5-ти минут или нет), причину по которй Вы оставили свой автомобиль, а здесь уже у Вас зависит только от Вашей фантазии;).

Но, соглашусь с коллегой Сергеем Капитоновым, в обжаловании этого постановления нет ни чего сложного! При условии, что Вы юрист и будете защищать сови права самостоятельно. В противном случае, как говорится, "шкурка выченки не стоит", услуги юриста обойдутся дороже выписанного штрафа.

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий день!

Погоджуюсь з колегами, Вікторією Кшуташвілі та Ілоною Демченко. По наданій Вами фотографії, є факт правопорушення, всі інші автомобілі не виїхали на тротуар, а лише Ви. Вулиця вузька і мабуть одностороння, Вам необхідно буде довести що Ви вийшли лише на 5 хвилин і не створювали небезпеки для пішоходів( у Вашому випадку, вона відсутня). Поліцейські виявили і зафіксували  факт порушення ПДР. Коли складався протокол, Ви зазначали свої зауваження до протоколу,  якщо ви робили зауваження, але поліцейські цього не зазначили в протоколі чи не додали Ваші зауваження до протоколу, тоді можна його оскаржити, але все залежить від факторів, які описали колеги вище. Краще ніколи не зупинятися на тротуарі, в більшості випадків суди стають на сторону пішоходів. У Вашому випадку можна спробувати оскаржити протокол чи постанову до суду, тільки головне не пропустити строк на оскарження. 

Не погоджуюсь, з позицією колеги Сергія Капітонова, тому що так можна виїхати на тротуар(зайняти його повністю, лишити лише 50 см), поставити машину ніби "на 5 хвилин", а ти пішоходе перепливай мою машину, йди на проїжду частину, тому що я поставив машину з порушенням ПДР всього "на 5 хвилин", сюди також можна ще добавити статтю щодо створення аварійної ситуації, так як порушення правил паркування створює небезпеку для пішоходів та інших учасників руху, тому що пішоходу потрібно її ж обійти, вийти на проїжджу частину, створюючи перешкоди для інших учасників дорожнього руху. 

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо у Вас виникнуть питання, звертайтесь.

Коллеги выше, все правильно и детально расписали. Вы можете сами оскаржить постанову. А оскаржить ее можно и надо. В любом случае штраф оплатить вы всегда успеете.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ