Добрый день, подскажите пожалуйста, могу ли я в своем ресторане заключить фриланс договора со своими наемными работниками, вместо того, чтобы официально оформлять их. И еcли да, то будет ли какое- то налогообложение за каждого работника с моей или с их стороны?

Оформление сотрудников
Консультации Советников
Здравствуйте, Анна. Вы можете заключить с физическими лицами договоры оказания услуг, подряда либо иной вид гражданско-правового договора (в зависимости от функций, которые лицо будет выполнять). Указанные договоры должны быть конкретны в смысле объема услуг или работ, которые Вы желаете получить, в противном случае, если договор будет недостаточно конкретизирован, возможно его сходство с трудовым договором, что будет основанием для наступления негативных последствий. Лица, Ваши контрагенты по договорам, будут получать доход и будут обязаны оплачивать соответствующий налог (18%). Впрочем, контроль за доходами физлиц на данный момент осуществляется недостаточно тщательно. К тому же, многие предприниматели занижают цену договора с целью минимизации налоговых отчислений.
Есть два варианта. В первом и втором Вы заключаете гражданско-правовой договор:
1. при первом варианте Вы также уплачиваете как налоговый агент все налоги (вместо сотрудников за их счет);
2. при втором варианте Вы только заключаете договор, по которому налоги не платятся и такой договор нигде в учете не фигурирует. Вместе с тем, для Вас это все вже гарантия в случае неисполнения каких-либо обязанностей сотрудниками.
Тогда встречный вопрос, при каком варианте я могу не платить (или значительно уменьшить сумму) налоги за сотрудников и при проверке я смогу подтвердить легальность их работы?
при первом варианте.
Перед проверяющими Вам боятся нечего, поскольку у Вас как таковых нет сотрудников. Есть отношения с другими субъектами хозяйствования.
Но какой смысл от первого варианта, если я также буду платить налоги, как и при оформлении по трудовому договору..
в том что эти налоги Вы будете платить не своего кармана,а с кармана лица, которого будет предостовлять Вам услуги.
Например, вы должны заплатить якобы своему работнику - фрилансеру 1000. То вместо тысячи платите 820. 180 грн перечисляете в бюджет.
Я Вас понял, какую минимальную сумму оплаты я могу им назначить?
есть такая категория "звичайні ціни" или рыночные. Т.е нужно определить цену, которая будет адекватной и не выглядеть подозрительной. Например, это не может быть 10 грн за месяц, в котором человек отработал 40 часов.
Также нужно учесть специфику работы.
Лично я бы в договоре прописал, что мне были предоставлены услуги в определенном месяце 10 часов. Час работы, например 35-45 грн.
Мы говорим про налог ПДФО, а налог ЕСВ нужно платить?
военный сбор + подоходный налог, ЕСВ не нужно.
Спасибо!
обращайтесь и в дальнейшем.
Доброго дня!! Між фрілансером і його роботодавцем, тобто вами виникають не трудові, а цивільно-правові відносини і застосовуватися в цьому випадку буде не Кодекс законів про працю, а Цивільний кодекс та інші акти цивільного законодавства. Такі відносини регулюються укладеним між вами договором. Як правило, це договір підряду або надання послуг, або ж інший вид договору, залежно від його предмета. Настійно рекомендую укладати такий договір у письмовій формі, з підписами і печатками сторін (якщо вони є).
На рахунок сплати податку, то варто зазначити, що доходи фрілансерів оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) відповідно до ст. 178 ПК. До таких доходів застосовується ставка ПДФО у розмірі 15 % та 17 %, якщо середньомісячний річний оподатковуваний дохід фрілансера перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка 17 % застосовується до суми зазначеного перевищення. Дохід, який підлягає оподаткуванню ПДФО, визначається як сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. Врахування витрат при обчисленні суми, з якої сплачується ПДФО, можливе лише у тому разі, якщо фрілансера взято на облік в органах ДПС. Якщо ж фрілансер не має довідки про взяття його на облік як самозайнятої особи, то його дохід підлягає оподаткуванню без зменшення на суму документально підтверджених витрат.
З точки зору податкового навантаження належним чином оформлені стосунки з фрілансером мають багато переваг у порівнянні з трудовими відносинами. Наприклад, у випадку трудових відносин ви чк роботодавець при утриманні ПДФО не зможете врахувати документально підтверджені витрати працівника. Тим самим збільшується база оподаткування у порівнянні з базою оподаткування фрілансера, а отже, і абсолютний розмір ПДФО. Крім того, негативним наслідком для підприємства і працівника є вилучення обігових коштів на сплату ПДФО. У фрілансера обов’язок сплатити податок на доходи фізичних осіб виникне пізніше — лише у наступному році. Щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), то й тут можлива економія. Фрілансер, сплачуючи ЄСВ самостійно, повинен буде заплатити його за ставкою 34,7 % бази нарахування. При цьому базою нарахування ЄСВ буде сума доходу, що підлягає оподаткуванню ПДФО. Тобто знову ж таки фрілансеру можна врахувати документально підтверджені витрати. Водночас ви як роботодавець повинні будете застосовувати ставку ЄСВ залежно від класу професійного ризику виробництва, мінімальний розмір якої складає мінімум 36,76 %.
Добрый день.
Можете оформить договор подряда. То есть не по трудовому договору.
Налоги: оплачиваются в точно таком же размере как и при оформлении. Оплачивается налог на доходы с физ лиц — 18%, Военный сбор 1,5%, ЕСВ — 22% . То есть по налогам плюсов нет.
Плюсы. Не оплачиваете соц пакет: больничные, отпускные работника..
Минусы. Отношения между Вами и работником через суд могут быть признаны трудовыми. Необходимо будет оформить работника официально с момента фактического принятия на работу.
Доброго дня!
Як правило, якщо немає необхідності брати працівників до штату за трудовим договором з ними укладається цивільно-правовий договір на виконання робіт чи надання послуг, при цьому, Ви, як замовник послуг/робіт, виступаєте податковим агентом та сплачуєте за таких робітників належні податки і збори (ПДФО та ЄСВ). Важливо правильно скласти сам цивільно-правовий договір, оскільки нерідко податкова, при проведенні перевірки, визнає їх як трудові договори і як наслідок, примушує донарахувати ЄСВ.
Якщо необхідна допомога у складанні договорів, буду радий допомогти.
alekseyurist@mail.ru