Украина
category

Проблемні сусіди

Вопрос № 1752
Проблемні сусіди
12 консультаций
100 грн.

Доброго дня, ми здаєм свою квартиру іноземним студентам мед університету, які прописані за іншою адресою (в гуртожитку). Вчора сталась неприємна ситуація з сусідкою. Вона увірвалась в квартиру з криками і матюками, що вони шумлять. При цьому знімала на відео наших орендарів і їх особисті речі. Також вона погрожувала викликати поліцію і податкову. Самі орендарі хороші адекватні студенти і ми впевнені, що особливого шуму в будинку вони не створювали.

Хочем для себе прояснити з правової точки зору, бо при розмові по телефону було чути що вона не дуже адекватна людина і є здогадки, що у неї є свої плани на квартиру:

1) Чи вона справді може створити якісь проблеми з викликами в поліцію і податкову, якшо так - то яким чином?

2) Чи є якісь норми, щоб заборонити їй вриватись в нашу квартру і приватне життя орендарів (бо вони відверто в шоці) і після кількох таких випадків скоріш за все просто зїдуть з квартири

Консультации Советников

Ответ оплачен: 15 грн.

Добрый день!  Вы или Ваши квартиранты не обязаны впускать соседей в квартиру, это ваша собственность. Во вторых по правилам шуметь или громко слушать музыку, можно слушать до 22:00, после соседи имеют право вызвать полицию, пожаловаться на шум. Относительно налоговой, вы не обязаны говорить, что сдаёте за плату квартиру, предупредите арендаторов в случае чего пусть представяться какими-то родственниками, которые временно живут и присматривают за квартирой, доказать соседям, что вы сдаёте квартиру и не платите налогов шансы равны нулю. 

Пусть не кого из соседей не впускают и не открывают двери. А насильно вламываться ни кто не имеет право. Так как по Конституции Украины каждый имеет право на приватне життя, на недоторканість житла, та ін. 

Ответ оплачен: 15 грн.

Доброго дня! По перше, якщо ви укладали з вашими орендарями договір, то вона нічого вам і орендуючим не зможе зробити.Якщо ні, то теоритично вона може написати лист в Державну фіскальну службу, але ви можете сказати, що орендарі  у вас проживають безкоштовно, а сплачують лише комунальні послуги. Те, що вони сплачують оренду, державним органам треба доводити.

Вриватись в вашу квартиру вона немає ніякого права.Якщо вона ще так зробить, можете викликати поліцію і писати на неї заяву як хуліганські дії.Право недоторканності житла закріплено в конституції України. 

Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Доброго дня,  Ваша сусідка не мала права вриватися до Вашої квартири. Для вирішення спору Вам слід звернутися до норм Конституції України,  а саме,  ст 30 (недоторканість житла),  ст 32(невтручання в особисте життя.  Стосовно оренди,  то тягар доказування факту оренди лежить на ній,  але якщо студенти раніше з кимось обговорювали (інші сусіди і т д) факт того,  що знімають квартиру і платять кошти , то можуть виникнути проблеми. 

Ответ оплачен: 15 грн.

У вас окрема квартира чи кімната в комунальній?

Якщо окрема - можливо викликати Поліцію та скаржитись як зазначили колеги.

Якщо кімната в комунальній квартирі-  дещо складніше.

Фактично на вас можуть скаржитись на 

1. Шум після 11 години та в  вихідні/святкові дні

2. В податкову що ви займаєтесь діяльністю за яку не сплачуєте податки - це вельми важко довести;

3. Просто писати якісь нісенітниці в усі органи підряд - дехто може   й відреагує.

Яб на вашому місці превентивно звернувся до Поліції та поскаржився на сусідів - голосують, вриваються у квартиру, щоб з ними провели попередню бесіду. Також якщо з ними познайомляться та побачать що вони не зовсім адекватні, буде більш лояльне відношення, коли вони у  свою чергу почнуть писати на вас скарги.

04.04.18 11:10
Maksym

Дякую, Володимир - у нас окрема квартира, при чому сусідка живе через поверх нижче - не уявляю як вона могла почути шум, навіть якби там і справді хтось шумів

Ответ оплачен: 15 грн.

З точки зору поліції - треба розуміти, що працівник поліції не має права доступу в житло без підстав. Орендар може просто йому відмовити в доступі. На практиці, я сам був свідком, як орендар відмовив у доступі працівнику поліції. 

Звичайно, при бажанні і при деяких додаткових знаннях працівник поліції за допомогою дій скаржника може отримати доступ у приміщення (наприклад, скаржник притягне у якості свідків інших сусідів, які теж виступлять скаржниками, або скаржник повідомить працівнику поліії що, наприклад, є підстави вважати що наявна загроза життю чи здоровю людей у цій квартирі (крики, бійка, тощо). ТОді працівник поліції може отримати без дозволу орендаря доступ у квартиру та зафіксувати факт порушення.

Вищевказаний сценарій не матиме місця якщо орендар не буде порушувати тишу після встановленого часу. 

У разі якщо сусіди проникають в житло Ваших орендарів без дозволу, даний факт може бути підставою для звернення в поліцію (порушення ст.162 Кримінального кодексу) та можливістю для зустрічного тиску на сусідів при погрозах податковою чи поліцією.

Якщо будуть питання - звертайтесь.

Ответ оплачен: 15 грн.

Доброго дня, користування звуковідтворювальною апаратурою, іншими джерелами побутового шуму, гучний спів та викрики не заборонені з восьмої до двадцять другої години.

Своєю чергою, проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, дозволено з восьмої до двадцять першої. У святкові та неробочі дні проведення ремонтних робіт заборонено цілодобово. Однак власник квартири чи орендар, що проводить ремонтні роботи, може узгодити з мешканцями усіх прилеглих квартир їх проведення у святкові й неробочі дні.

Перевищувати рівні шуму, визначені санітарними нормами, забороняється цілодобово. Так, в житлових приміщеннях рівень шуму не повинен перевищувати 55 децибел, з 23:00 до 8:00 — 45 дБ.

Захист населення від шкідливого впливу шуму регулюється, зокрема, Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя», постановою Кабінету Міністрів України Про механізм впровадження Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” та санітарними нормами допустимого шуму в житлових приміщеннях, громадських будівлях і на території житлової забудови.

Якщо ж студенти, які проживають у Вашій квартирі не порушували вищевказані норми, то така поведінка сусідка є втручанням в приватне життя и порушенням норм ст. 30 та 32 Конституції України.

Факт "тіньової" здачі в оренду Вашої квартири може бути доведений, якщо є свідки, які підтвердять, що між Вами є відносини оренди.

Якщо Факт "неофіційної" здачі їм житла в оренду буде доведений, то доведеться заплатити штраф від 17 до 34 тисяч гривень, відповідно до статті 212 Кримінального кодексу України.

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго дня.

Проблеми можуть теоретично статись, якщо бде доведено, що ви ухиляєтесь від сплати податків. Ви ж дохід отримуєте, але ймовірніше за все його не декларуєте. Але з практичної точки зору, довести цей факт неможливо. 

Далі, що стосується поліції. У цьому випадку проблеми скоріш можуть з'явитись у вашій сусідки, якщо вона буде вламлюватись у квартиру. У цьому випадку вже ви можете викликати поліцію. 

Якщо виникнуть додаткові запитання, дзвоніть.

В мене на практиці траплялись такі випадки і всі з них були вирішені.

+380956138235

Жуков Микита

Максим, якщо Вам не важко, то зателефонуйте, будь-ласка, за номером 0999500811, або залишить свій. Я Вам поюсню як розмовляти з сусідкою, а саме - "закрити їй рота" юридично та як оформити все зі своїми квартирантами, не сплачуючи податки.

Ответ оплачен: 15 грн.

По-перше, вриватись в Вашу квартиру вона не може. Як зазначили колеги вище - Конституція передбачає недоторканність житла. По-друге, знімати Вашу квартиру, Ваших орендарів вона теж не може, так як Українським законодавством передбачено, що без згоди сторони -аудіо, -відео зйомку вести заборонено. Навіть на сусідку можна подати позов до суду про незакону зйомку. Якщо навіть вона кудись буде намагатись таке відео долучити до матеріалів справи, то його не можна приймати, так як воно здобуте незаконим шляхом. То можете їй пояснити, що за те, що вона знімає без дозволу, може ще й проблеми мати.

Що стосується оформлення відносин юридично з Вашими орендарями. Якщо Ви, або Ваши дружина є ФОП, то можете спокійно оформляти договір оренди житлого приміщення, але не обов'язково Вам мають платити за договором гроші. Пояснюю, ціна договору може передбачати, що у Вас орендують майно "за спату комунальних послуг та догляд за квартирою" Примірник такого Договору можу надіслати. Самі користувались.

Якщо ні Ви, ні Ваша дружина не є ФОП, тоді, якщо якимось чином до Вас всеж таки прийде якась перевірка, Ви завжди зможете сказати, що це Ваші дальні при дальні родичі, квартиру в оренду Ви не здаєте та гроші ніякі не отримуєте. Або просто безкоштовно пустили "друзів знайомих пожити, щоб самім не платити за комуналку, так як в квартирі ніхто не живе, а платити все одно треба".

А заголом, проблеми наврядчі можуть бути. Сусідки поясніть, що за таку зйомку вона сама може "попасти".

А орендарі можуть до 23:00 майже на голові стояти.

Якщо виникнуть додаткові запитання, звертайтесь!

Сподіваюсь, що допомогла Вам!

З Повагою, Ірина!

В першу чергу, якщо до Вас прийдуть з податкової чи з поліції, Вам потрібно сказати, що у Вашій квартирі проживають Ваші знайомі і плати з них за це Ви не берете. Бо, якщо Ви скажете, що Ви берете орендну плату за проживання,  до Вас можуть застосувати штрафні санкції через несплату податку на доходи фізичних осіб.

По-друге, Вас та Ваших сусідів захищає ст. 30 Конституції України: "Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду".

Навіть, якщо Ваші орендарі не зареєстровані у Вашій квартирі, то все одно з точки зору права, помешкання, в якому вони фактично проживають є їхнім житлом. Тому Ваші орендарі можуть спокійно підтверджувати чвою правову позицією ч.1, ст. 30 Конституції України.

Ще раджу написати в поліцію заяву на сусідку, де зезначити, що вона вривається в Вашу квартиру, де зараз проживають Ваші знайоми, веде незакону зйомку та погрожує. 

Вона заходить в квартиру законо, так як оренадрі самі відкривають двері, а знімати вона права не має, то треба увагу звернути саме на це.

Здоровья! Целиком и полностью поддерживаю коллег Вікторію Кшуташвілі и Ірину Цалцалко! Действуйте по их рекомендациям и будет Вам счастье!

Реклама
Мой ответ