Украина
category

Аферист не повертає грошей

Вопрос № 1773
Аферист не повертає грошей
12 консультаций
100 грн.

Доброго дня, я мав необережність звязатись з аферистом. Дав гроші людині, яка займається ремонтом під закупку матріалів на ремонт. Після цього він зник на більш ніж на місяць і не відповідав (24000 грн - від нього була формальна розписка що взяв гроші на матеріали на копії пасторта + 18000 переведано на його карточку приват банку через приват24 - загалом 42000).

Через півтора місяці він таки зявився з відмовками що були серйозні проблеми в сімї і з братом і багато всього і сказав що гроші поверне як тільки заробить. По рекомендації знайомого юриста я взяв копії всіх сторінок паспорта і кода і вже детальну розписку про те що він у мене позичив гроші і зобовязується повернути в повному обсязі за три місяці (розписку прикладаю). І ось 3 місяці через 3 дні завершуються і з грошей він не повернув нічого.

Підскажіть які мої наступні дії, які в мене варіанти і що грозить йому по закону?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 5 грн.

Добрый день. Вы можете обратиться к нему с заказным письмом с требованием вернуть денежные средства, ссылаясь на расписку и в случае невыполнения требования обратиться в суд с иском о взыскании денежных средств. Взыскать сумму долга + инфляция и 3% годовых. Если необходима помощь в составлении документов - обращайтесь.

Ответ оплачен: 15 грн.

Доброго дня, варто звернутись до суду із позовом про стягнення коштів за договором позики за місцем реєстрації боржника.

Важливо пам'ятати про таку обставину як строки позовної давності – це термін, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (ст. 257 ЦКУ). Її відлік за зобов'язаннями з визначеним строком починається з моменту закінчення цього терміну (ч. 5 ст. 261 ЦКУ).

Для складення позову бажано звернутись до кваліфікованого юриста, оскільки самостійно це зробити буде важче. До позову потрібно додати квитанцію про сплату судового збору (у таких справах вам потрібно буде сплатити 1% ціни позову, тобто 1% від суми вашого боргу), а також докази на підтвердження ваших слів.

Ви можете звертатись до суду, незалежно від того, чи є у вас і договір, і розписка, чи тільки розписка, оскільки нормами ч. 2 ст. 1047 ЦКУ встановлено, що на підтвердження укладення договору позики і його умов, можна надати розписку позичальника.

У позовній заяві вам потрібно просити суд стягнути із боржника суму боргу, а також судові витрати. Також ви можете просити стягнути з боржника ваші витрати на правову допомогу, але для цього також потрібно надати докази, наприклад, договір про надання правової допомоги з юристом. 

При поданні позову до суду про стягнення боргу ви можете також просити суд забезпечити ваш позов шляхом накладення арешту на майно боржника, для того поки вашу справу розглядатимуть у суді боржник не відчужив своє майно.

Крім цього є ще декілька способів як «мотивувати» боржника сплатити свій борг, це може бути заборона на виїзд з України, арешт особистого майна боржника, або подача заяви в поліцію про шахрайство (стаття 190), як правило такий підхід дає дуже ефективний результат. Якщо боржник хоче уникнути судимості за шахрайство (ст. 190 ККУ), то він знайде необхідні гроші для повного повернення боргу в обмін на те, що б залишили його в спокої.

Ответ оплачен: 5 грн.

Добрий день, Максим!

Наберить, будь-ласка 0999500811.

Я теж зі Львова, будемо займатись Вашим патанням!

Ответ оплачен: 15 грн.

По-перше, Вам потрібно звернутись до суду з позовом про стягнення заборгованності за розпискою.

По-друге, виходячи з судової практики, Ви повинні без проблем отримати рішення суду на свою користь.

По-третє, Вам потрібно буде взяти виконавчий лист у суді та звернутись з ним до відповідного відділу виконавчої служби за місцем реєстрації місця проживання боржника.

По-четверте, чекайте, поки Виклнавча служба перерахує на Ваш рахунок кошти.

По-п'яте, для того, щоб державні виконавці "не сиділи" на місці, навідуйтесь до хоча б 1 раз на тиждень та цікавтесь ходом виконавчого провадження. 

Вашому боржнику відповідно до положень цивільного законодавства загрожує цивільна відповідальність, а також, якщо Ваш боржник добровільно не виконає судове рішення, то йому загрожує неможливість виїхати за кордон, та позбавлення його рухомого майна, у тому числі - автомобіля.

Ответ оплачен: 15 грн.

Доброго дня, Максим.

Пропоную Вам наступний порядок дій:

1. Скласти лист-претензію до боржника про повернення суми боргу та надіслати йому рекомендованим листом з повідомлення про вручення за адресою місця реєстрації проживання божника (даний документ стане одним з вагомих аргументів в судовому провадженні).

2. Не зволікаючи, підготувати всі документи (паспортні дані, ІНН, розписки, виписки про транзакцію з Приват24).

3. Скласти позовну заяву про стягненню заборгованості за розпискою з урахування пені, індексу інфляції та 3%-річних (з додатками перерахованими в пункті 2) та подати її до суду з урахуваннм правил підсуності.Неодноразово супроводжував справи даної категорії, з радістю,  проконсультую та допоможу підготувати необхідні процесуальні документи за мінімальні кошти (впевнений, що позовні вимоги буде задоволено).

4. Отримати в канцелярії суду, де буде розглядатися провадження, виконавчий лист про стягнення боргу..

5. Звернутися з виконавчим листом про стягнення боргу, до територіального відділу Державної виконавчої служби України.

Тел. (063) 78-71-342 - Сокол Владислав.

Успіху!

Ответ оплачен: 5 грн.

если деньги не вернет - обращайтесь в суд 

будет нужна помощь в составлении иска - звоните 

С уважением, Виктория Костромина , тел. 067 - 392 - 07 - 61; 050 - 208 - 41 - 00; 063 - 511 - 80 - 99, Email: kostromina.uryslygi@ukr.net; Skype: v17012007; Viber - +380673920761;

Сайт: http://advokat-citykiev.com.ua/

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня.  

Вам необхідно звернутися до суду як тільки закінчиться срок в розписці. Рекомендую не тягнути з цим,  адже строки,  про які Вам зазначили вище і т д (строкт позовної давності)  

Факт того,  що ця особа аферист,  треба довести,  але це буде здійснено в рамках кримінального провадження!  Після цього його  мають притягнути ще й до крим відповідальності. Якщо він дав Вам розписку зі всіма документами і т л,  то не думаю,  що він буде саме аферистом,  але вірогідність є. 

Також використайте рекомендований лист,  з вимогою повернути гроші у зв'язку з... (опишіть умови з розписки). Сам лист зберігайте, зі всіма реквізитами,  це буде доказом в суді. 

Ответ оплачен: 5 грн.

Здоров'я! Колеги вже Вам все розписали. Звертайтеся до суду-ОБОВ'ЯЗКОВО!!! Та раджу Вам не затягувати цей процес на довго, адже існують терміни давності. По Вашому питанню це три роки.

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня.

Коллеги все подробно расписали, единственно что - может имеет смысл поговорить непосредственно с этим человеком перед всеми движениями, т.к. решения суда получить - это на вскидку от загруженности судов от 3 месяцев  и до упора, как потом будет забирать исполнительная деньги -это тоже не быстрый процесс может оказаться - человек формально не работает, зарплату не получает и т.д..

я  бы советовал сначала непосредственно этому человеку обрисовать всю картину, что ему будет грустно и  будет решение суда и проблемы в  виде ареста имущества и т.д. - некоторым людям это помогает одуматься и рассчитаться.

А по уголовному вопросу - если возбуждать дело - доказать умысел, что он изначально не собирался ничего делать - достаточно сложно, скорее ему просто в полиции "потреплют нервы". 

В любом случае, всё это лучше делать с помощью специалиста.

Удачи в решении вопроса!

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго дня. Вам необхідно звернутися із заявою до поліції про факт шахрайства. Сто відсотків, що особу притягнуть до відповідальності немає, але документи з поліція ви зможете надати потім до суду, коли будете стягувати гроші. Або ваша заява до поліції змусить людину швидко повернути гроші, щоб унікнути покарання. Тобто само по собі звернення до поліції скоріш за все нічого не дасть, але буде плюсом у подальшому, якщо знадобиться звертатися з позовом до суду. Якщо виникли додаткові питання чи потрібна допомога у складанні заяви до поліції або до суду, звертайтеся на електронну адресу filatovai131@gmail.com

Ответ оплачен: 5 грн.

Если правильно оформлена рассписка обращайтесь в суд на взыскание долга 

Реклама
Мой ответ