Украина
category

Домик в деревне

Вопрос № 1785
Домик в деревне
2 консультации
Бесплатно

Добрый день! Решил приобрести домик в деревне, присмотрел, назначены смотрины. При общении с хозяином дома выяснил, что дом приватизирован, а земля под ним - нет.  Скажите смогу ли я, после покупки дома, самостоятельно, как новый хозяин дома, приватизировать землю под домом?    Вопрос№2:  Где и как осуществлять перерегистрацию дома и сколько это приблизительно может стоить? Денег сейчас не особо много, дом стоит 30тыс.грн., хотелось бы с экономить и не платить лишних денег. За ранее спасибо!

Консультации Советников

Да сможете только хозяину дома надо получить кадастровый номер на землеотвод,после покупки вам это обойдется не дорого 300-400

Добрый день, Богдан!

Приобретая "домик в деревне", Вам не обязательно приватизировать землю, которая находится под ним.

Если земля под домом находится в собственности предыдущего хозяина, тогда эта земля тоже переходит к Вам в собственность после покупки, если в пользовании, тогда в пользование.

Должен быть кадастровый номер.

Если не заниматься приватизацией сейчас, это ни на что не повлияет, а Вам сэкономит деньги. 

Как написала выше, приватизировать участок под домом совершенно не обязательно. Однако, вокруг дома нужно (желательно).

Предлагаю ознакомиться со ст. 120 Земельного кодекса Украины:

                Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду

1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).

4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

5. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди.

6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти, крім об’єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації.

Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.

У разі набуття права власності на жилий будинок (крім багатоквартирного), який розташований на землях державної або комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи, та необхідності поділу земельної ділянки площа земельної ділянки, що формується, не може бути меншою, ніж максимальний розмір земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли формування земельної ділянки в такому розмірі є неможливим).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ