Украина
category

Работа

Вопрос № 185
Работа
1 Консультация
Бесплатно

Если уволиться по статье 38 по уходу за ребенком до 14 лет скажите я не буду отрабатывать две недели когда Встану на биржу стаж  будет идти

Консультации Советников

Вітаю!

Ст. 38 КЗпП України передбачено, що у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (серед іншого і догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Тобто, у заяві на звільнення за власним бажанням Ви повинні вказати причину Вашого звільнення "у зв'язку з необхідністю здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку", а також вказуєте бажану дату звільнення.

Говорячи про пенсійний стаж, то ст. 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року N 1058-IV (зі змінами і доповненнями) передбачено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Цією ж статтею закону передбачено, що період, протягом якого особа отримувала допомогу по безробіттю та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, також включається до страхового стажу.

Таким чином, для Вас період перебування на біржі праці буде врахований при обчисленні пенсії.

Реклама
Мой ответ