Украина
category

Державні закупівлі

Вопрос № 1905
Державні закупівлі
6 консультаций
120 грн.

Чи можливо створення при ОДА підрозділу, який буде організовувати централізовано закупівлі товарів (послуг) для комунальних підприємств, який не є розпорядником коштів?Чи можна пропонувати потенційним постачальникам приймати участь у тендері (закупівлі) до оголошення самого тендеру (закупівлі)?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 120 грн.

Згідно Статті 11. ЗУ "Про публічні закупівлі" .1. Для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб).

Тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості.

Членство в тендерному комітеті або визначення уповноваженої особи (осіб) не повинно створювати конфлікт між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі. Уповноважена особа (особи) під час організації та проведення процедур закупівель повинна забезпечити об’єктивність та неупередженість під час процесу організації та проведення процедур закупівлі в інтересах замовника.

2. Склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет затверджуються рішенням замовника. Уповноважена особа (особи) здійснює свою діяльність на підставі укладеного з замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника. Уповноважена особа повинна мати вищу освіту.

Не можуть входити до складу тендерного комітету та/або визначатися уповноваженими особами посадові особи та представники учасників, члени їхніх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.

До складу тендерного комітету входять не менше п’яти осіб. У разі якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п’ять осіб, до складу тендерного комітету мають входити всі службові (посадові) особи замовника. Керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова. Голова тендерного комітету призначається замовником, організовує роботу комітету та несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій. У разі визначення замовником уповноваженої особи (осіб) організація роботи здійснюється нею (ними) самостійно згідно з умовами трудового договору (контракту) або положення.

Голова, секретар та інші члени тендерного комітету, уповноважені особи можуть пройти навчання з питань організації та здійснення закупівель.

ч.2 ст.12 . Замовник здійснює процедури закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, шляхом використання електронної системи закупівель.

ВідповідІ НА ваші ПИТАННЯ:

-----Державні органи, підприємста, організації, які фінансуються за державні кошти, проводять тендерні закупівлі. Порядок проведення та мінімальний ліміт на проведення РІЗНИХ тендерів встановлено ЗУ "Про публічні закупівлі" . Порядок проведення, подання оголошення про проведення тендеру, та строки прийняття документів для участі у тендері, також вказано в цьому Законі.

------В ОДА можливо прийняти спеціаліста з державних закупівель, потім --створити комітет з працівників,які вже працюють та цього спеціаліста.

--------На практиці багато підприємств, організацій розсилають запрошення до участі у тендері на електронну пошту. Проте, якщо буде з*ясовано те, що порушено Закон про проведення тендерів, буде багато проблем, та тендер, як мінімум буде оскаржено, як максимум когось засудять за шахрайство з державними коштами.

31.05.18 08:50
Роман

Доброго дня.

Яким чином можна в рамках законодавства стимулювати наявність більшої кількості учасників на закупівлі та правильно формувати стартову ціну?Чи є такий механізм?

01.06.18 09:10

Роман, стимулювати більшу кількість учасників не можливо, оголошення розміщується на офіційному сайті, Ви тільки можете потенційних учасників запросити прийняти участь, наприклад надіславши підприємству повідомлення на електрону пошту або факс, з ссилкою на сайт де розміщено оголошення. 

Що до ціни, коли Ви будете оголошувати тендер у вас на роботи буде встановлено ціну, наприклад Підприємству на покрівлю даху виділено 2 000 000.00 млн.грн, но як я писала вище законом передбачено ціни на роботи, послуги,купівлю ціни від........ Перечитайте. Виграє той у кого ціна буде найменшою,наприклад 1 999 999.99 млн.На законодавчому рівні Ви не маєте вмішуватись в процес контролю. Але із особистої практики скажу, що таке є, йде тендер люди пропонують ціни, дзвонить керівник говорить став на 10 коп.меньше і тут тендер завершується і вуаля Ви виграли. 

Наразі - ні, оскільки немає нормативної бази для цього.

Є лише пілотний проект КМУ, але там річ йде про центральні органи виконавчої влади.

Тобто, є централізовані закупівельні організації, які здійснюють закупівлі для потреб ЦОВВ. Однак це лише пілотний проект.

Мова йде про створення ЦЗО, однак їх так повною мірою і не впровадили. Тому. поки що сама ОДА виступає замовником.

З повагою,

правовий експерт у сфері закупівель

Жуков Микита

+380956138235

31.05.18 08:50
Роман

Доброго дня.

Яким чином можна в рамках законодавства стимулювати наявність більшої кількості учасників на закупівлі та правильно формувати стартову ціну?Чи є такий механізм?

31.05.18 10:48

Механізму стимулювання кількості учасників немає. Через що багато закупівель не відбуваються, та потім Замовники виходять на переговорну процедуру. Можете додатково розмістити оголошення про проведення закупівлі на своєму офіційному сайті, зовкрема, але не виключно у розділі "Новини".

Що стосується стартової ціни, то в нас ціни вільні. Зазвичай встановлюється середня ринкова, але досить часто Замовники відповідну ціну завищують. Однак, ще раз наголошу, більшість цін не є державно регульованими

31.05.18 11:04
Роман

Чи можна формувати стартову ціну на основі попереднього збору пропозицій від компаній, які можуть потім і не приймати участь у закупівлі?Чи є норма закону, яка буде дозволяти це зробити?

31.05.18 12:48

Можете. Однак конкретної вказівки у відкритих торгах немає

Здоров'я! Цілковито підтримую попередні відповіді своїх колег.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегами, дані правовідносини врегульовані ЗУ "Про публічні закупівлі", але Ви виступатимете в якості замовника, а пізніше цивільно-правовими договорами, можете їх передавати комунальним підприємствам. Тендерний комітет для потреб комунальних підприємств Ви не можете створити, лише для себе, а пізніше їх передавати підприємствам.

Як описав мій колега вище, Микита Жуков, поки що є лише пілотний проект КМУ.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Доброго дня! Підтримую відповіді колег. Нажаль поки що Ви не зможете створити тендерний комітет. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 928 затверджено порядок реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації (ЦЗО). Учасниками пілотного проекту як замовники в інтересах яких проводитимуться процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами стали Секретаріат Кабінету Міністрів України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади. На основі результатів та досвіду пілотного проекту буде створюватися розгалужена система центалізованих закупівельних організацій, зокрема на регіональному рівні.

Наказом Мінекономрозвитку від 12.01.2017 № 20 - функції централізованої закупівельної організації покладені на Державну установу “Професійні закупівлі” (далі - Установа), а також цим наказом було затверджено перелік товарів і послуг, закупівлю яких може здійснювати ЦЗО.

Повний текст Звіту Державної установи «Професійні закупівлі» за результатами пілотного проекту зі створення та організації діяльності централізованої закупівельної організації за посиланням  https://drive.google.com/file/d/1e_Vh_xiVCYYriF4z_...

Вітаю.

Від себе додам. Є умови при яким не потрібно проводити тендер. Можливо якщо є проблеми з проведенням тендерів Вам необхідно робити свої замовлення таким чинном щоб вони могли бути виконанні без таких тендерів.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 ЗУ "Про публічні закупівлі"

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ