Украина
category

Приватизація земельної ділянки на якій розташоване нерухоме майно

Вопрос № 1934
Приватизація земельної ділянки на якій розташоване нерухоме майно
7 консультаций
125 грн.

Доброго вечора. 

Ще в 2001 році було придбано виробниче приміщення, оформлено право власності на нього. Весь цей час ніяких платежів за землю не робили, так як ніхто не требував. Земельна ділянка 0,1га знаходиться в місті. Яка процедура оформлення земельної ділянки, і чи можуть бути застосовані штрафні санкції за користування землею?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 17 грн.

какие то документы на землю есть? договор аренды заключали?

в любом случаи изначально обратитесь в местный совет !!! уточните по поводу статуса земли и возможности оформления - аренды, выкупа и т.д.

Ответ оплачен: 17 грн.

здоровв'я! зверніться до ЦНАБу там Вам все зроблять, це стосовно реєстрації землі. А, стосовно штрафних санкцій, якщо Ви там працювали, і дійсно виробництво виробляло продукцію, то штрафні санкції застосують обов'язково! Тому, що Ви самі повинні, кожного року подавати декларацію про доходи та сплачувати відповідні платежі! З Вас їх ніхто вимагати не повинен!  А, загалом, непогано було б подивитися на договір купівлі, на яких умовах, там прописано користування земельною ділянкою...

Ответ оплачен: 17 грн.

Здравствуйте. 

Нужно увидеть договор купли-продажи.

Собственник помещения юр.лицо или физического.лицо?

Если юр.лицо по оно должно самостоятельно считать сумму налогов и платить их. На сегодняшний день судебная практика говорит что даже отсутствие каких-либо документов на землю не освобождает юр.лицо от уплаты налогов.

Вам нужно обратиться в местный совет с заявление о получении разрешения на разработку технической документации на земельный участок. Получаете разрешения и делаете эту документацию (такую документацию делают предприятия у которых есть определенная лицензия). Послу подаёте документацию на утверждение в местный совет. После идете с документами в держгеокадастр по месту нахождения участка. После идете к любому гос.регистратору и регистрирует право собственности на землю.

Ответ оплачен: 17 грн.

Доброго дня!

Потрібно знати у чиїй власності зараз перебуває земельна ділянка. Це впливає на систему подальших дій.  Також важливо хто є власником споруди, фізична чи юридична особа.

В Земельному кодексі України (ЗКУ) відносини громадян з державою (територіальними громадами) у зв'язку з безкоштовною передачею їм землі визначаються як "безкоштовна приватизація".

Безоплатна приватизація землі, хто має право: згідно ЗКУ Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок в межах норм встановлених ст.121.

Стаття 121 ЗКУ установлює норми безоплатної передачі земельних ділянок у власність.

Інформацію про будь-яку земельну ділянку містить земельний кадастр – складна державна система, яка регулює встановлення та припинення прав власності на землю.

Стаття 118 ЗКУ установлює порядок приватизації.

1. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до своїх повноважень.

2. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

3. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 ЗКУ.

4. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно ст.119 ЗКУ громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених ЗКУ.

Тобто етапи приватизації наступні:

1. Замовник подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування

2. Отримання дозволу на розробку проекту землеустрою або технічної документації.

3. Замовник замовляє виготовлення технічної документації або проекту землеустрою у землевпорядній організації.

4. Якщо це проект відведення, то необхідним є отримання висновків про погодження проекту землеустрою.

5. Внесення до бази даних національної кадастрової системи відомостей про земельну ділянку.

6. Затвердження документації відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.

7. Державна реєстрація права власності.

Щодо сплати штрафу,  то це є обов'язковим, оскільки потрібно сплачувати земельний податок.

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. № 2768-III (далі — Земельний кодекс) право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України від 01.07.2004 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Згідно з п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Отже, особа, яка придбала будівлю, відповідно до п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу має сплачувати земельний податок на загальних підставах за земельну ділянку, на якій розташовано таку будівлю, з урахуванням прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Водночас, оскільки підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу), а орендної плати — договір оренди земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 цього Кодексу), власнику будівлі, споруди (їх частин) необхідно оформити та зареєструвати ще й право користування земельною ділянкою.

Ответ оплачен: 17 грн.

Здравствуйте, Алекс! По поводу приватизации Вам уже все подробно расписали, повторяться не вижу смысла. 

Однако, по моему мнению, остался не до конца раскрытым вопрос по земельному налогу. Кто собственник земли на которой расположено помещение? Государство? Или лицо у которого Вы покупали это помещение (физ/юр)? Если в договоре не указано, что с покупкой помещения к Вам переходит право аренды и Вы обязаны перезаключить договор, и при этом Вы не подписывали никаких дополнительных договоров по земле, то уплаты налога и штрафных санкций можно избежать. 

Просмотрите договор и наберите меня в ближайшее время, я объясню почему и как это сделать.   

Ответ оплачен: 17 грн.

Відповідно до положень чинного законодавства, якщо ви є власником нерухомої будівлі, то Ви, одночасно є власником земельної ділянки, яка розташована під нею та навколо неї у межах, необхідних для утримання цієї будівлі. За користування земельною ділянкою до Вас не можна застосовувати будь-яких штрафних санкцій через те, що Ви є власником цієї ділянки з моменту набуття права власності на будівлю. Стосовно земельного податку, то він сплачується на підставі податкового повідомлення-вимоги. Якщо Ви не отримували ніякого податкового повідомлення-вимоги, то і сплатити земельний податок Ви просто не зможете, а за це не карають.

Ответ оплачен: 17 грн.

Вітаю! Оформити земельну ділянку можна лише за наявності правовстановлюючих документів на будівлю.

Якщо на земельній ділянці розташоване нерухоме майно (будівля, споруд), оформити земельну ділянку у користування або викупити земельну ділянку може тільки власник цього нерухомого майна. Серед документів, які мають надаватися разом з клопотанням про передачу земельної ділянки у користування, є свідоцтво про право власності або інший документ, що підтверджує право на об’єкт нерухомості. Відсутність правовстановлюючого документа на нерухоме майно є підставою для відмови у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, а оформлення права власності або права користування на земельну ділянку проводиться виключно шляхом розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Якщо  будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, яка перебуває в користуванні, то в разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.Разом з тим, перехід права користування не відбувається автоматично і покупцю, після реєстрації права власності на будівлю у Державному реєстрі прав, та продавцю необхідно звернутися до місцевої ради із клопотанням про переоформлення права користування земельною ділянкою. Тобто продавець подає клопотання про припинення права користування земельною ділянкою, а покупець – про переоформлення права користування на себе.

Стосовно оподаткування погоджуюсь з Сергей Капитонов.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ