Украина
category

Офіційне працевлаштування та оформлення

Вопрос № 1946
Офіційне працевлаштування та оформлення
12 консультаций
120 грн.

Людина хоче оформити трудові відносини з ФОП 3-ї групи, яким чином це можна зробити так, щоб найманому працівнику "йшов" стаж для отримання пенсії?

Який зі способів найпростіший, з найменшим податковим навантаженням та веденням?

Дякую

Уточнення: 

Можливо буде краще оформити працівнику ФОП і працювати один з одним наприклад як надання послуг?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня. Необхідно спочатку подати повідомлення до податкової, за місцем реєстрації ФОП про прийняття нового співробітника. Таке повідомлення подається за день до того, як новий співробітник вступить до виконання  своїх обов'язків. Далі оформлююте відповідний наказ на працівника та зберігаєте його у Фопа. Після чого вносите запис до трудової книжки. Та найголовніше, це сплачувати 22% ЄСВ за найманого працівника. Оскільки саме вони і зумовлюють перебіг стахового стажу

13.06.18 17:19
Роман
Роман

Можливо буде простіше оформити працівнику ФОП і працювати один з одним наприклад як надання послуг?

13.06.18 17:37

можно и так. Но речь идёт о гпд договорах или о регистрации второго фопа и предоставлении услуг

Можу допомогти вам у складанні повідомлення та наказу.

З повагою,

Жуков Микита

+380956138235

nikita_zhukov@ukr.net

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня! Вам необхідно буде звернутися разом з таким працівником до Центру зайнятості за місцем Вашої реєстрації. Там, на місці, Вам нададуть необхідні консультації та оформлять трудовий договір з працівником.

Ответ оплачен: 12 грн.

Якщо ФОП наймає фіз особу то приблизно послудовність така:

Для оформлення укладаєте з фіз особою трудовий договір, в принципі достатньо заяви на прийняття від фіз особи та наказу на  прийняття від ФОП. Обовязково повідомлення податкової про прийнття фіз  особи. Обовязково спочатку повідомлення, потім прийняття, можна в один день. 

Щодо податкового навантаження - воно завжди буде однакове - ЄСВ, ПДФО, військовий збір, а значить і адміністрування цих податків однакове

13.06.18 17:21
Роман
Роман

Можливо буде краще оформити працівнику ФОП і працювати один з одним наприклад як надання послуг, чи навпаки це ускладнить ведення? 

13.06.18 17:29

Якщо Оформити ФОП то звичайно, за ФОП працівника необхідно платити ЄСВ та Єдиний податок. Це чиста математика, все залежить від сум про які йдеться.

Чисто з юридичної точки зору, Між ФОПами необхідно буде постійно вигадувати якісь послуги, закривати актами, і обовязково певними звітами. Податкова наразі не дуже розділяє точку зору, що акт наданих послуг є документом який безумовно "закриває" факт наданих послуг, і якщо не обзаведетесь додатковими документами (фото звіти, тощо), виникає ризик визнання таких правочинів фіктивними, такими що приховують реальні трудові відносини (практики судовою достатньо) з подальшим нарахуванням штрафів і т.п.

Укладання договорів підряду - це бродіння по мінному полю: воно доцільнге тоді коли виграш на податках можна співставити з ризиками.

Також рекомендую ознайомитися з новаціями в трудовому законодавстві, а саме з інспекційними відвідуваннями Держпраці та органів місцевого самоврядування. Взагалі ходять без попередження, а штрафи колосальні

Ответ оплачен: 12 грн.

Вітаю.

Для ФОП найпростіше укласти з особою цивільно правовий договір. Тобто будуть не трудові відносини, а надання послуг. Звичайно є і ризики такого оформлення. Договір має бути складений таким чином щоб не можна було прирівняти ці відносини до трудових

13.06.18 17:18
Роман
Роман

В чому тоді сенс?  Чи працівнику буде йти страховий стаж в цьому випадку також?  Хто буде робити відрахування до бюджету?

13.06.18 17:25

Найчастіше сам працівник реєструє також ФОП і самостійно розраховує і сплачує податки. Крім того зміни до законодавства ведуть нас до накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Якщо такий "працівник" сплачує всі необхідні податки по цей період може зараховуватись до стажу. Це НЕ трудові відносини, а договірні. Він не буде вашим працівником. Ви не надаєте йому відпустку і інші соціальні гарантії передбачені для працівника. Але на таке може не піти сам "працівник".

Не радив би укладати договір підряду: податкове навантаження те ж саме, а слизьких моментів значно більше.

І договір трудовий у соц службах не реєструється, йти в центр зайнятості не потрібно

Ответ оплачен: 12 грн.

проще принять на работу по приказу 

Ответ оплачен: 12 грн.

Здоров'я! Не можу не погодитися з колегою Єлізаветою Тарабакою. Від себе ж додам, в нашій державі аби людині нарахували трудовий стаж, то людина повинна бути працевлаштована, тобто у Вашому випадку простіше за все (і найдешевше, і найпрозоріше) буде оформити людину за наказом, з попереднім повідомленням податкової та сплачувати 22% ЄСВ. До Вас не виникне зайвих запитань,і у людини (працівника) при перерахунку пенсії не виникне зайвих проблем.

Зрозумійте мене вірно, але в нашій державі платять тільки за "державне", а за приватне лише шукають мотивацію, щоб не платити нічого!

Успіхів.

Ответ оплачен: 12 грн.

добрый вечер! Вам проще всего оформить ещё 1 фоп и заключать договора между собой. Поясню. При оформлении работника на работу Налоговая нагрузка составит 41,5 процентов с суммы зарплаты. При этом 22 процента - это ЕСВ, 18 - подоходный налог и 1,5 - военный сбор. Меньше не будет никак. Отчетность обязательна для работодателя по работнику, плюс документооборот при оформлении, уведомлении налоговой и т.д. При Регистрации Фоп Налоговая нагрузка составляет на 3 группе 5 процентов и фиксированная сумма ЕСВ ежемесячно - 22 процента от минимальной зп. Сейчас 800 с копейками. Отчетность Упрощенная. Раз в квартал на 3 группе, раз в год на второй. По ЕСВ раз в год на любой группе. Ну и ряд других преимуществ касательно отсутствия трудовых отношений, проблем с расторжением трудовых отношений и т.д. 

Ответ оплачен: 12 грн.

Так, дійсно, з точки зору оплати податків та інших зборів - відкриття ФОП - найвигідніший варіант.

По-перше, якщо Ви не відкриєте ФОП, а влаштуєтесь як працівник за трудовим чи цивільно-правовим договором, то з Вашої зарплати будуть утримуватись : податок з доходів фізичних осіб - 18% та 1,5% військового збору. Крім того, за Вас роботодавець буде сплачувати 22% від розміру заробітної плати єдиного соціального внеску. Але ці 22% не вираховуються із Вашої заробітної плати, а роботодавець сплачує з власної кишені. Тобто, чим більше Вам будуть нараховувати заробітну плату, тим більше Ви будете сплачувати податків та єдиного соціального внеску, і тим більше у Вас буде пенсія, коли Ви досягнете пенсійного віку.

По-друге, якщо Ви відкриєте ФОП 3-ї групи оподаткування, то Ви будете сплачувати щомісячно 5% від доходу, тобто від суми, яка Вам перераховується за надання послуг. Також Вам доведеться щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок, але не менше ніж 850 гривень. Тобто, якщо Ви розраховуєте у майбутньому отримувати мінімальну пенсію, то можете сплачувати 850 гривень єдиного соціального внеску, а якщо - на більшу пенсію, то і сплачувати Вам потрібно буде більше (на Ваш вибір). 

Ответ оплачен: 12 грн.

Добрий вечір! 

Погоджуюсь з порадами колег, але звертаю Вашу увагу на консультацію колег Сергія Капітонова та Микити Жукова. Якщо Ви хочете отримання стажу, то його можна заробити як і через укладення трудового договору так і договору надання послуг. Для податкового навантаження в розумінні зменшення податкових платежів краще ФОП 3 групи, а в розумінні заповнення податкової звітності трудовий договір з ФОПом, адже Вам не потрібно заповнення зайвої документальної роботи, її в будь якому випадку необхідно робити, але за трудовим договором робитиме її роботодавець, а коли працівник ФОП, йому самостійно займатися заповненням різної документальної роботи, в тому числі подання квартальної звітності, сплати податків. Але якщо податкова виявить порушення за укладеними договорами чи буде підозрювати у фіктивність даних договорів, може виписати штрафи, в тому числі з повідомленням Державної служби України з питань праці про виявлені порушення трудового законодавства, штрафи за які є досить високими. Але вибір завжди за Вами.

Також звертаю Вашу увагу, якщо Ви найманий працівник, при створенні Вас як ФОП і робота за договорами надання послуг, позбавляє Вас на соціальні гарантії та пільги, які передбачені чинним законодавством (в тому числі відпустка, лікарняні та інші). Тому вирішувати як Вам працювати вибір залишається за Вами.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо у Вас виникнуть питання, звертайтесь.

Ответ оплачен: 12 грн.

Повністю погоджуюсь з консультацією адвоката Тетяни Борисенко. Вона на цих справах знається більше та краще, як ніхто інший серед тих, хто надав Вам консультації. Раджу Вам скористатись її порадами.

З Повагою, Ірина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ