Украина
category

Аліменти з батька, працюючого в Польщі.

Вопрос № 1983
Аліменти з батька, працюючого в Польщі.
11 консультаций
120 грн.

Батько дитини знаходиться на заробітках у Польщі більше року. Працює офіційно. Повинен получити карту побиту. Є виконавчий лист про стягнення аліментів в розмірі 1/4 частини від доходу від 2008 року. Аліменти сплачує регулярно, але в недостатньому розмірі. При зверненні до юстиції, була проконсультована, що неможливо встановити розмір доходу батька в Польщі (працює офіційно, але данних про підприємство немає)

Чи все таки є можливість стягувати аліменти з офіційної польської зар. плати?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 15 грн.

если вы знаете где он работает и живет - можете через минюст подать ходатайство

19.06.18 16:24
Дарья

Знаю тільки місто, в якому проживає. Де працює - невідомо.

19.06.18 20:10

надо точные данные - тогда сможете отправить исп. лист по месту его работы в польше 

Ответ оплачен: 15 грн.

Вітаю.

Вам необхідно дізнатись де батько працює. Для цього можна самому знайти юриста з Польщі якому буде легче це зробити і який завдяки винагороді буде зацікавлений це робити.

Зверніть увагу на дану конвенцію http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/995_425 та на інструкцію http://old.minjust.gov.ua/8513

Ви повідомляли виконавчу службу про ці заробітки?

Ответ оплачен: 15 грн.

Добрий день!

Раджу звернутись до наступного Договору:

Договір між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах .

Стаття 13 Встановлення адрес та інших даних 1. Установи юстиції Договірних Сторін надають за клопотанням допомогу при встановленні адреси осіб, які перебувають на їх території. 

2. Якщо в суді однієї з Договірних Сторін буде порушена справа про отримання аліментів від особи, яка перебуває на території іншої Договірної Сторони, установа юстиції тієї Договірної Сторони надає за заявою допомогу по встановленню місця праці і розміру заробітної плати особи, зобов'язаної до сплати аліментів.

Тобто Вам необхідно звернутись до Міністерства юстиції з заявою про надання інформації про місце праці та заробітної плати особи, зобов’язаної до сплати аліментів.

Так як між Україною та Республікою Польща укладений вищезазначеній Договір, який є чинним, міністерство юстиції в Польщі зобов’язано повідомити таку інформацію.

Якщо виникнуть додаткові запитання, звертайтесь.

З Повагою, Ірина!

Висновок: після отримання відповідної інформації, яку Вам мають обов’язково повідомити, Ви можете стягнути аліменти з ОФІЦІЙНОЇ заробітної плати в Польщі. 

Ответ оплачен: 15 грн.

Для довідки.

Законодавчі акти, на які треба звернути увагу:

(http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/616_174/stru#Stru)

(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/616_151)

(http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/995_425)

Якщо Ви не знаєте, до працює колишній чоловік, я Вам написала на який нормативний акт треба посилатись та яким чином отримати інформацію про місце праці та заробітну плату. 

Ответ оплачен: 15 грн.

Дарья, здравствуйте!

Давайте проясним некоторые моменты: 1) исполнительный лист (далее - ИЛ) находится у Вас на руках или на исполнении в исполнительной службе?  2) отец платит деньги добровольно или через исполнительную службу ?

Если ИЛ у Вас на руках, а отец платит добровольно но недостаточно, первое что нужно это проверить срок предъявления его к исполнению. В таком случае он скорее всего пропущен, и восстанавливать срок нужно через суд. 

Далее, ИЛ нужно предъявить к исполнению (это если он ещё не предъявлен) Это можно сделать либо по месту жительства, либо месту получения дохода, либо по месту нахождения его имущества (недвижимого), В первых двух случаях это территория Польши. Поэтому подавать нужно в местную службу в порядке установленном польским законодательством. 

Если же ИЛ уже находится на исполнении в исполнительной службе, то правильно писали коллеги нужно обратиться с ходатайством в Минюст для подтверждения места получения и размера доходов. Только с ходатайством таким должны обращаться не Вы, а Исполнитель в рамках исполнительного производства. Вам нужен адвокат который составит  эти ходатайства за исполнителя (к сожалению система работает именно так). 

Я могу Вам помочь с составлением документов и в целом с сопровождением на всех этапах. Напишите мне на почту office@abz.in.ua , определимся о порядке работы.

Через установу юстиції в Україні можна отримати інформацію в установі юстиції Польщі необхідну Вам інформацію. 

Ответ оплачен: 15 грн.

Доброго дня! У Вашому випадку, коли  наявне рішення суду про стягнення аліментів та виконавчий лист, Вам необхідно надати через територіальне управління юстиції до Міністерства юстиції України клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. Зазначене клопотання повинно бути оформлено згідно з додатком 2 до цієї Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, та містити таку інформацію:

  • повне ім'я відповідача (боржника), дата народження, громадянство та, наскільки це відомо позивачу (стягувачу), його адреси протягом останніх п'яти років, рід занять і місце роботи і, по можливості, фотокартка;
  • наявні відомості про фінансові та сімейні обставини боржника, у тому числі інформація про належне йому майно;
  • будь-яка інша інформація, що може сприяти встановленню місцезнаходження боржника чи виконанню клопотання або яка визначена відповідною Договірною Стороною як необхідна.
  • До клопотання додаються належним чином оформлені судом, що виніс рішення, такі документи:

  • копія судового рішення;
  • довідка про те, що рішення набрало законної сили;
  • довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;
  • довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;
  • копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справ про стягнення аліментів було розглянуто по суті;
  • фотокартка стягувача.
  • Клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів надсилається Міністерством юстиції України Органу, що приймає, відповідної Договірної Сторони протягом одного місяця від дня його надходження.

    Отже,  стягнення аліментних платежів за кордоном здійснюється через Міністерство юстиції України безпосередньо стягувачем, тобто Вами.

    Про місце роботи та всю додаткову інформацію стосовно боржника Ви також можете отримати через управління юстиції, яке зробить офіційний запит в органи юстиції іноземної держави. 

    Якщо Вам необхідна додаткова допомога, мої контакти є в профілі. 

    Ответ оплачен: 15 грн.

    возможно вам проще подать на увеличение размера алиментов не только с 30 до 50 а и самого размера алиментов - звоните - обсудим варианты - 0502084100 или 0673920761 или 0635118099

    Ответ оплачен: 15 грн.

    Здоров'я! Погоджуюсь зі своїми колегами. І раджу Вам звернутися до польського юриста, щоб він подавши запит, вияснив дійсну оплату Вашого колишнього чоловіка. І вже маючи на руках всі необхідні Вам докази Ви зможете, подавши до суду, збільшити розмір аліментів.

    Похожие вопросы

    Реклама
    Мой ответ