Украина
category

ЗУ "Про затвердження держбюджету на 2017 р."

Вопрос № 202
ЗУ "Про затвердження держбюджету на 2017 р."
1 Консультация
Бесплатно

Чи може зарплата бути меншою мінімальної? Якщо ні,то на який ЗУ спиратися?

Консультации Советников

Добрий день,Христина!

 Статею 95 Кодексу законів про працю України, передбачено, що

 Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

 Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

При цьому, статею 3-1 Закону України "Про оплату праці", передбачено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

 Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

  У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

  Мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі застосовується на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю, у разі застосування погодинної оплати праці.

З повагою, Яблокова Леся. 

20.01.17 14:31
Христина

Леся, чи можна з вами зв'язатися?

23.01.17 14:56

Добрий день! Так, можливо. Мої контактні дані: e-mail: lesiaukr86@gmail.com, засіб зв'язку 0957038504.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ