Украина
category

Право власності на земельну ділянку

Вопрос № 2058
Право власності на земельну ділянку
8 консультаций
120 грн.

Добрий день! Заповіт було складено дідом і бабусею на дочку й на її двох синів (внуків). У вересні 2006 року помер дід, к нотаріусу щодо відкриття спадку не звернулися протягом 6 місяців. У квітні 2007 року померла бабуся, протягом 6 місяців звернулися щодо відкриття спадщини. Виявилося що дідів заповіт недійсний, но через те, що мені не було ще 18 років (дата мого народження липень 1990 р.), краще оформлювати на мене. А бабусин на мою матір(її дочку). Но спадщину не оформляли, просто вступили в спадщину. У 2009 році оформляли паї бабусин на матір. Дідів на мене. Дім і земля біля нього не оформлювали. З документів тільки тех.паспорт на дім (дім записано на діда). Також за дідом була зазначена земля з будинком його матері (моя прабабця) яка померла у 1991, але не яких документів на землю не було. Просто була зазначена в сільради. В цьому селі живе моя тітка, дочка діді й бабусі, яка користувалася цими землями, але в будинках ніхто не живе. Пару років землею прабабці не користуються. І в цьому році сільрада (точніше її голова) її забрали, переорали с сусідніми ділянками. Чи законно вони її забрали, а також сказали що якщо не оформите дідові землі то і їх заберуть. Все це було сказано тільки на словах. Чи можна якось узнати чи правду він сказав і чи законно це все.

За відповідь величезна подяка.

Немного ще добавлю опису:

Було заповіти діда й бабусі. У свою чергу в кожного було по 2 різні заповіту: один на земельній пай інший на все інше майно (перерахунку не було що туди входить, було написано: все движемеинедвижеме і тд.). Земельні паї по заповітах були на мою матір(їх донку). А все інше майно на трьох: моя мати(їх донка) й нас с братом(їх внуки). Дідів заповіт був визнаний не дійсний через пропущення строку вступу у спадщину. Тому, що на момент смерті вересень 2006 року мені не було 18 років (дата народження липень 1990 р), а братові було (дата народження жовтень 1985 р), за порадою нотаріуса було зроблено на мене одного. На діда значився дім с городом де вони разам й проживали (є тільки паспорт БТИ на дім і споруди). Дім с городом прабабці не була приватизована є тільки запис в сільраді що він зазначений за дідом. Дім с городом прабабці не була приватизована за життя, тому що вона померла в 1991 році, думаю важко було тоді щось приватизувати. Після смерті прабабці земля не була приватизована теж, не було, мабуть, потреби й ніхто це не робив, навіть дім діда не приватизовано. У нас тільки зараз приватизують і то тільки ті хто продає будинки після смерті діда чи баби.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 90 грн.

Вітаю

На сьогодні ви так і не дооформили спадщину?

Необхідно звернутися до ради з письмовим запитом. В якому ви просите повідомити на якій підставі вони переорали земельну ділянку. До запиту необхідно надати докази того, що ви прийняли спадщину після діда.

26.07.18 20:29
Віталій

Оформлені тільки земельні паї.

26.07.18 20:34

а сільська рада переорала землю біля будинку ? 

Подавайте запит до сільської ради. Вони могли зазначити у себе, що це відумерла спадщина

І зверніться до нотаріуса по свідоцтво про право на спадщину на цю землю і будинок.

26.07.18 20:34
Віталій

А дім с городом діда, а також прабабусі, який значився в сільраді зі дідом - ні.

26.07.18 20:41

Якщо вказане вами майна була за дідом і ви прийняли (подали заяву про прийняття) спадщину сільська рада не мала права вчиняти такі дії з земельною ділянкою

26.07.18 22:06
Віталій

Сільська рада переорала землю біля будинку, там ще ділянок зо 10 разом з моїм. Може й випадково зазначила в себе як відмерла.

Якщо я оформив тільки земельний пай, а дім і інше ні, то ще значить я прийняв спадщину після діда чи ні.А свідоцтво про право на спадщину на цю землю і будинок, мабуть, немає. Тому що навесні я заходив до нього щодо оформлення будинку і землі, то він сказав що потрібно в БТІ переоформити документи з діда на мене, і тоді вони оформлять ще на мене.

26.07.18 22:12

Вами прийняття спадщина , а тому вона не може бути відумерлою. Могли випадково вказати, а бо вважали що ви її не прийняли. Візьміть у нотаріуса довідку в якій буде зазначено, що вони прийнята спадщина після смерті діда. Довідку надайте сільській раді

30.07.18 22:24
Віталій

А може написати орієнтовний текст звернення до сільради.

31.07.18 07:42

Напишіть мені на пошту e.tarabaka@gmail.com

Здоров'я! Погоджуюся з колегою, від себе додам, що якщо протягом встановленого законом терміну на відкриту спадщину не заявили свої права спадкоємці, то спадщина переходить до органів міської, районної, селищної, сільської ради, до громади. Але якщо Ви все ж таки вступили в спадщину (спадщина вважається прийнятою незалежно від оформлення, якщо спадкодавець і спадкоємець проживали однією сім'єю), то Вам треба НЕГАЙНО. реагувати на злочинні дії голови сільради, раджу перш за все викликати поліцію (щоб був зафіксований факт Вашого звернення),  та звернутися до прокуратури. І не бійтеся діяти, правда на Вашому боці!

У відповідності до  ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

В силу ч. 4 ст. 1268 ЦК України Ви як неповнолітня дитина на момент відкриття спадщини вважаєтесь таким, що прийняли спадщину діда, у тому числі земельний пай.

Згодна з колегою, що Вам необхідно письмово запитати у сільській раді інформацію про те, на яких підставах та ким була переорана Ваша земельна ділянка.

Доброї ночі. Вам необхідно закінчити  всі юридичні дії, що стосуються спадщини. Також, погоджуюсь з думкою, що необхідно надіслати запит даному органу і вияснити всі підстави їх дій, а також вказати на Ваші права володіння даною земельною діялянкою і т д. Також необхідно буде в запиті поставити вимогу про повернення землі у Вашу власність. Запит можете надіслати як електронною формою, так і в паперовій.(якщо паперова, то рекомендованим листом, у майбутньому може слугувати доказом у суді).

Ответ оплачен: 30 грн.

Доброго дня, Віталій! 

Я трохи не до кінця зрозуміла Ваше питання в силу того, що Ви не повідомили склад спадщини. Припустимо, що по документах наразі з вступом у спадщину все в порядку.

Наскільки я зрозуміла то майно діда і бабусі не було спільним, а було їх приватною власністю, так? Саме тому було 2 заповіти на різних осіб (бабин заповіт на матір, а дідів на Вас, як Ви писали) ? Чи всеж це був спільний заповіт або бабуся спадкувала після смерті діда? Я не бачу у Вашому зверненні відповіді на ці питання.

Далі, З яких підстав заповіт діда було визнано недійсним? Через пропущення строку вступу у спадщину? Ви поновлювали строки через суд? Ні? Тоді як і на підставі чого Ви вступили у спадщину (знову ж таки з Ваших слів): заповіту чи закону? Якщо на підставі заповіту, то як, якщо він визнаний недійсним? Якщо на підставі закону, чому спадкували Ви, а не Ваша матір, або вона відмовилась і ви спадкували по наступній черзі, але в такому випадку чому Ваш брат залишився без спадщини?

Третє: якщо земля прабабці не була приватизована (Ви казали що є тільки запис в сільраді, а це свідчить про право користування, що передує приватизації), то чи належала вона Вашому дідові/бабусі взагалі і чи входила вона (земля) до складу спадщини. Якщо ні, то з яких підстав Ви нею користувались (або не користувались але вважали що вона є власністю вашої сім'ї), якщо ані за життя, ані після смерті прабабці земля не була приватизована?

Як бачите у Вашій ситуації є багато нюансів від яких по суті і залежаті всі Ваші подальші дії: чи це буде звернення до сільради, або вимога, або звернення в поліцію або до суду тощо. Якщо Вам потрібно розібратись і зрозуміти що робити далі, то треба дивитись документи. Можете звертатись до мене в приватному порядку. Мій номер телефону 073-422-94-08.  Електронна пошта є в профілі. 

26.07.18 21:31
Віталій

Було заповіти діда й бабусі. У свою чергу в кожного було по 2 різні заповіту: один на земельній пай інший на все інше майно (перерахунку не було що туди входить, було написано: все движемеинедвижеме і тд.). Земельні паї по заповітах були на мою матір(їх донку). А все інше майно на трьох: моя мати(їх донка) й нас с братом(їх внуки). Дідів заповіт був визнаний не дійсний через пропущення строку вступу у спадщину. Тому, що на момент смерті вересень 2006 року мені не було 18 років (дата народження липень 1990 р), а братові було (дата народження жовтень 1985 р), за порадою нотаріуса було зроблено на мене одного. На діда значився дім с городом де вони разам й проживали (є тільки паспорт БТИ, на дім і споруди). Дім с городом прабабці не була приватизована є тільки запис в сільраді що він зазначений за дідом. Дім с городом прабабці не була приватизована за життя, тому що вона померла в 1991 році, думаю важко було тоді щось приватизувати. Після смерті прабабці земля не була приватизована теж, не було, мабуть, потреби й ніхто це не робив, навіть дім діда не приватизовано. У нас тільки зараз приватизують і то тільки ті хто продає будинки після смерті діда чи баби.

27.07.18 11:56

Віталій, якщо Ви кажете що паї оформлені, а сільрада переорала землю що біля будинків, то питання, я так розумію тільки цих ділянок і стосується?

З Ваших слів, я розумію, що будиків з ділянками було два (на дідові і на прабабусі). 

З того, що право власності діда оформлене в БТІ і Ви вступили у спадщину, то цей будинок разом з землею є Вашим. Якщо Ви ще не оформили прийняття спадщини, то терміново оформлюйте і направляйте в сільраду вимогу про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою. Зі складанням документу я можу допомогти. Якщо після вимоги, реакції не буде можете викликати поліцію та в подальшому подавати на сільраду в суд. 

Ситуація ж щодо прабабусиного будинку є дещо іншою, як я її бачу. Оскільки прабабуся не вступила в право власності на будинок з землею, то право користування мало би перейти до діда (сина - спадкоємця по першій лінії, оскільки про заповіт прабабусі Ви не писали нічого і про інших спадкоємців також). В силу того що дід не приватизував будинок з землею прабабусі, то спадщина скоріш за все визнана відумерлою, у склад спадщини за дідом вона не війшла і прав на неї Ви тепер не маєте, а тому і всі вимоги до сільради є безпідставними. Максимум можна направити запит з питанням про правовий статус цього будинку і земельної ділянки. Поновлювати право на цей будинок можна тільки через суд. 

Це все що я можу Вам наразі сказати не дивлячись документів. Бо мені знову не зрозуміло як Ви пишете, що було 4 заповіти на 2 осіб. Такого юридично не може бути. 

Якщо потрібна моя допомога - звертайтесь.

Доброго часу. Погоджуюсь з колегами.

Спадщина вважається прийнятою, :

-якщо Вина час смерті спадкодавця проживали разом з ним однією сім'єю, або

- якщо Ви подали у встановлений законом термін (шість місяців) до органів нотаріату, або до органів, які їх замінюють у місцевості де немає нотаріусів, заяви про прийняття спадщини.

Спадщина нележить спадкоємцю з дня її відкриття. Отже, якщо ви зробили одну з вищевказаних дій, то Ви вважаєтесь таким, що прийняли спадщину. Отже, ніхто не має права без вашого дозволу орати землю, або вчиняти будь які дії. Тому, якщо Ви прийняли спадщину, то дії голови сельради протиправні і на них треба реагувати відповідним образом.

І наостанок, законом не встановлен термін для оформлення спадщини.

Доброго дня! Не зрозуміло з вашого питання - спадкові документи дооформлені чи ні? Що означає - дідусів заповіт недійсний? Землею користувалися, а приватизація була? З цим потрібно розбіратись. Але зараз, в терміновому порядку, необхідно звернутися із заявою/запитом до сільради та просити повідомити підстави втручання на земельну ділянку та взагалі спитати про їхні наміри. На вашому екземплярі запиту нехай обов’язково ставять відмітку про прийняття. У вашому випадку необхідно обов’язково мати офіційну відповідь сільради

Сельский совет ничего не решает он только дает справки 

Первое вы должны сделать паспорт БТИ на дом и Кадастровый номер на все участки отдельно на умерших 

Второе вы должны оформить наследство у нотариуса в которого вступали попросите перечень документов на оформление

Третье никто ничего у вас не заберет ваши дедушки и бабушки пользовались этой землей более 15 лет и она пренадлежит  им 

Если чего не ясно звоните будем рады помочь 

Есть нюансы с землей ,сделав тех документацию просто вынесите учаастки в натуру и все.

Ничего страшного не происходит то что вам говорят в сельсовете не слушайте а делайте все по закону И быть добру.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ