Украина
category

Питання про дарственну

Вопрос № 2059
Питання про дарственну
2 консультации
Бесплатно

Добрий день. Хотіла спитати якщо чужа людина оформлює дарственну. Чи можливо що вона потім передумав і захоче назад свою земельну ділянку які дії можливі в такій ситуації.

Консультации Советников

Доброго дня. Якщо договір дарування землі укладається з метою передачі прав за певних обставин, але дарувальник не дожив до визначеної події, документ вважається не дійсним, а майно розподіляється в спадок згідно з законом. У числі можливих причин розірвання контракту також варто виділити: невиконання зобов'язань обдарованою стороною на користь третьої особи, якщо вони передбачені в договорі дарування; вчинення злочину обдаровуваною стороною проти дарувальника або його родичів; є загроза втрати ділянки з причини недбалого ставлення (наприклад, її використання не за цільовим призначенням). Згідно з Цивільним кодексом направити позов на розірвання договору дарування можна протягом року після його підписання. У разі розірвання договору ділянка повертається дарувальнику.

Здравствуйте, Диана! 

Признание договора дарения недействительным осуществляется в общем порядке (в таком же как и признание сделок купли-продажи). Здесь дополнительных методов защиты нет. 

Отдельной строкой выделяется право разорвать договор дарения: 

Стаття 727. Розірвання договору дарування на вимогу дарувальника

1. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей.

Якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування.

2. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність.

3. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.

4. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дарунок є збереженим.

5. У разі розірвання договору дарування обдаровуваний зобов'язаний повернути дарунок у натурі.

Если исключить обстоятельства для разорвания договора дарения, то защита Ваших прав осуществляется путем соблюдения требований к совершению сделки и ее надлежащим заверением. 

Будет нужна помощь в этом и других вопросах - обращайтесь. 

Мой номер - 073-422-94-08. 

Реклама
Мой ответ